Stran 7 od 35 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #61
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ne morem verjeti, da lahko razmišljanje nekoga, ki predstavi nekaj novega, naleti na tak odpor nekaterih, ki na koncu nimajo nič od tega.
    Forum je namenjen izmenjavi mnenj, kar pa pomeni, da ta mnenja niso vedno enaka ampak lahko tudi drugačna. A kot vidim velja še vedno ista in sicer: "Ali si z nami, ali si proti nam!"...
    V temu odstavku pa dam Hubertusu absolutno prav!
    In nikakor ne morem razumeti toliko vas kinologov, zakaj se morate vedno spuščati na osebno raven.
    Saj obstajajo argumenti za ovržbo napačnih stališč, če so res napačna. In osebni obračuni nikakor ne spadajo med argumente.

    Kako lepo bi bilo videti temo, kjer vi se o tej problematiki odkrito pogovarjali in tehtali za in proti. Bi se tudi nas vodnikov in ostalih lovcev kaj dobrega prijelo.

    Naše pisanje je ogledalo naše kulture!
    Last edited by ZR7; 1. May 2008 at 16:51.

  2. #62

    Privzeto

    Se strinjam z ZR7, kar je napisal. Mislim, da namen tega foruma ni medsebojno obračunavanje. Vsak ima svoje razmišljenje, predloge.... Predlagal bi, da ostajamo pri bistvu posameznega naslova.

    lp

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Še tole moram dodati...

    O polemiki, ki se je odprla v debati o pasmi brandl brak sem v treh obširnih prispevkih predstavil moje videnje, izpostavil razloge in krivce, ki jih jaz vidim za sedanje neustrezno stanje in navedel možnosti, kako bi se zadeve lahko uredile.

    Na moje prispevke, ki so lahko iztočnica za nadaljnjo debato, ni bil podan niti en argumentiran komentar z mnenjem za ali proti ali s čimer koli, kar bi se lahko navezovalo na izpostavljeno temo, ampak ste se odločili za osebno diskvalifikacijo. Tudi prav. Vsak nudi pač toliko, kolikor premore. Ste se pač zataknili nekje v kolesju zgodovine, ko je bilo prav samo eno in resnica ena sama.

    Capek,
    po tem, ko me v javnem mediju popljuvaš, mi ni treba pisariti na zasebna sporočila, da naj ne bom tako zamerljiv in da je bilo vse skupaj malo za šalo, malo za res.
    Kadar nekdo javno serje po mojem imenu mi ni ravno do šale, sploh pa če to počne nek Capek, ki ni nič drugega kot en capek, brez imena in zato, kot kaže, tudi brez jajc. Enako velja tudi za druge heroje, varno skrite za vašimi vzdevki.
    Kar pa se zamerljivosti tiče....sploh nisem bil zamerljiv, le mojega časa in znanja je škoda za tak nivo komuniciranja. In ko sem že pri nivoju...na takem nivoju, kot ste ga vzpostavili, mi je, kot pravi detel, res izpod časti komunicirati.


    ZR7, se opravičujem za tale vložek, ki ne sodi v temo o brandlu vendar je treba nekatere stvari razčistiti tam, kjer so nastale.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat 243 win je objavil: Pokaži objave
    zakaj mora naš pripravnik imet na lovskem izpitu medveda,če ga pa pri nas lahko samo v cirkusu vidiš!enako neumno sprašuješ!
    kar se tiče bavarcev jih nemoreš primirjat z nobeno drugo pasmo.
    sam delam z bavarcem in resastim jazbečarjem pa mogoče mali bolje izdela sled pa ga vseeno še čaka pnz in up po ks!
    lp
    Ne vem če lahko tlačimo lovskega pripravnika in lovskega psa v isti koš. Ta se mi zdi malce tako, za lase privlečena. Ne vem kdo tu bolj neumno sprašuje. Najprej goniča pripravljamo da žene zdravo divjad, potem pa bi radi, da gre samo za tisto, ki je ranjena. Kot bi se imeli sami sebe malček za norca se mi zdi pri tem

    Tvojega jazbečarja čaka še PNZ. Kaj si hotel s tem povedati? Vemo da ga čaka, sprašujemo pa se zakaj?
    Povsem razumljivo je da mora biti pes, ki se ga uporablja po krvi (ne glede na pasmo) izšolan in preizkušen v delu po krvni sledi, ker sled mora izdelati. Drugače pa je z goniče ali jamarjem, ki se jih upotrablja za njihovo osnovno namembnost. Gonič lahko uspešno najde divjad in jo žene, lahko pa tudi ne. To je vendar del lovske etike.
    In zakaj bi potem nekega jazbečarja, ki ga bomo uporabljali za lov na divje prašiče, tlačili v rov? A da bomo kasneje imeli težave?

    Pa to ni glavni problem, vsaj pri goničih ne. Glavna težava je v tem, da PNZ, ki je obvezen za vse pse, velja kot izkaz za pridobitev vzrejnega dovoljenja in ker PNZ tako ali drugače opravijo vsi goniči izgubimo nadzor nad vzrejno selekcijo in to je vsa umetnost zakaj so PNZji nepotrebni in zakaj bi bile dovolj vzrejne preizkušnje za tiste pse, ki jih bomo parili.
    In če hočemo ustreči sodnikom ter ohraniti pri življenju lovsko kinološka društva lahko stvar rešimo tudi tako, da razpišemo lovsko preizkušnjo (pač edini na svetu) ter vzrejno preizkušnjo, kot je to pri ptičarjih.

    Če bi bile vse te preizkušnje res tako nujno potrebne in tako neobhodne, potem bi čiste pasme poznali samo v Sloveniji, pa vemo, da ni tako. Je precej drugače, a ne! Celo nove pasme nastajajo po svetu. Mi pa smo svoje štiri lovske pasme celo izgubili, kajneda. Le kako...???
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat 243 win je objavil: Pokaži objave
    hubertus ne odnehat zdaj ravno sem svojga jazbečarčka brati naučo da se lahko skupaj smejiva
    Le treniraj ga, mogoče bo pa vsaj on kaj razumel
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  6. #66

    Privzeto

    hubertus,da smo izgubili avtohtone pasme me ne čudi zaradi mačehovskega odnosa do naše dediščine,čudi me pa,da nam niso še kraškega ovčarja vzeli kakšni romuni,ki nimajo veze s krasom!
    kar se tiče pnz mislim,da so potrebni,da pes katerekoli pasme že je opravi tisto za kar je v osnovi!poznam okoliš v avstriji kjer stežka najdeš "čistega"psa in ni fajn pogledat kaj vse pripeljajo na lov!
    mislim,da je z našo kinologijo čisto ok,slabo mnenje ustvarijo nesposobni sodniki in tisti,ki iščejo v tem profit!
    se najdejo pa tud izjeme med njimi!

    bolje naučit križanca frizbi aportirat,kod z enim capekom se ukvarjat
    Last edited by 243 win; 2. May 2008 at 06:13.

  7. #67

    Privzeto

    Hubertus, malo za šalo malo za res je mišljeno, da se pač nekateri ne strinjamo s tvojim in blackov mišljenjem.Bog pomagaj.Ko ti pljuvaš po vseh na formu a si videl, da bi kdo napisal, da se nebo več javljav.Sem mišljenja, da morajo biti pač PNZ-ji obvezni, saj na njih preizkušamo naravne zasnove psa.Če ga želiš uporabljati za KS pa itak lahko z njim opraviš UP, nevem v čem je problem.Ali misliš, da s opravljenim PNZ-ju uničiš psa ali kaj?To nevem misliš ti jaz drugače eden ima pa prav, pa bog ve kdo.To so naravne zasnove, po katerih se že takrat vidi oz. oceni ali je pes uporaben za lov, in kateri psi naj bi bili potem vsaj predlagani za vzrejni pregled, saj se na vzrejnem pregledu ne ocenjuje samo zunanjost psa ampak tudi delo, da tako obdržimo standarde in njihove naravne zasnove.(vsaj pri nas je tako, na goniče se ne spoznam).Ko sem s svojim opravil PNZ se nisem prijavil na VP, pa so me sami klicali, to velja za vodnike, ki imajo dobre pse in se ne želijo oz. imajo pse za sebe ne pa da bi se z njimi naprej ukverjali, takšnih kombinacij je pa za pasmo škoda.Nevem zakaj je problem opraviti s psom preizkušnjo njegovih naravnih zasnov.Pa če to trmarita samo ti in black se vprašajta ali sta vidva najbolj pametna na svetu pa smo vsi drugi nesposobni razmišljati ali je pa mogoče obratno!!!


    P.s.:Kar se jajc tiče na ZS sem ti poslal moje ime in priimek, datum rojstva, naslov, telefonsko, ter davčno in emšo številko!

  8. #68

    Privzeto

    capek, ne vem zakaj mene spet omenjaš!Nikdar nisem napisal glede PNZ ali je potreben ali ne, vprašanje sem zastavil, glede UP po krvni sledi, zakaj nekatere pasme morajo imeti PNZ nekatere ne.Glede krvne sledi bi bilo potrebno preizkusiti samo sledoglasnost, ker, če ni sledoglasen, pes ni uporaben.To mislim predvsem za pse katere se uporablja izključno samo za kri in nič drugega.Sem pa napisal da ima velikokrat hubertus določene stvari prav.Glede goničev ni vzrejnih preizkušenj, ampak samo PNZ.Škoda časa in vsakih besed z ljudmi, kateri se skrivajo pod skrivnimi imeni in nimajo jajc, da bi se predstavili, za mene sami hinavci,odvzeti tisti, kateri ste se predstavili s pravim imenom.

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Black, forum je naštiman tako, da se nam ni treba predstaviti, jajca gor ali dol.

    Kar se tiče Hubertusa pa ti moram reči, da vsi imamo nekaj prav, drugič pač ne, itd. Ni pa lepo napadati forumaše z nizkimi udarci in delati iz nas bebce ....
    Mi mu nismo krivi, da ni uspel v kinologiji, čeprav si tega želi. Škoda. Vidi se, da je dobro načitan, a to ni dovolj. Treba se je znati vklopiti v družbo in marsikatero požreti. Narcisoidi niso nikjer zaželjeni.

  10. #70

    Privzeto

    detel,
    Mogoče res, da ni forum mišljen, da se predstavimo z imeni, vendar, če imaš čisto vest se ni težko podpisati, kar napišeš.Je pa res, da je najlažje napadati pod krinko.

Stran 7 od 35 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •