Stran 6 od 35 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Stara znanca, a Raubšic.......le, da se ti skrivaš za novo masko. Korajžno, ni kaj!

    Raubšic,
    Težko je razumeti, kadar se noče razumeti!!!

    Ostale stvari pa le preberi večkrat!
    Pa preštudiraj tudi....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hubertus, dobro, da imamo tebe, da nas kinološko izobražuješ. Ker nismo vsi tako dobri pisci kot ti *veliki*, ti predlagam, da najprej pomisliš kaj hoče kdo povedati, nato pa odgovori. Fejst streljaš mimo.
    Ker si tak strokovnjak in visoko nad nami po znanju se čudim, da se z nami sploh pogovarjaš ? Ne, tega nisi sposoben, ampak te je sama kritika in vzvišeno podcenjevanje nas ostalih. A ti ni izpod časti brati naše neumne pisarije na tem forumu?

  3. #53

    Privzeto

    Ne vem zakaj ste se spravili na hubertusa, mogoče zato, ker prevečkrat napiše resnico, resnica pa boli!
    Primer: zakaj moram peljati psa goniča na PNZ, če ga hočem uporabljati le za kri?Prosim za odgovore.

  4. #54

    Privzeto

    Detel, kapo dam dol pred tabo, black si pa ja kinološki sodnik.
    Last edited by capek; 1. May 2008 at 05:59.

  5. #55

    Privzeto

    Kaj ima moje vprašanje veze s kin.sodnikom, če hočem imeti psa za KS, ga učim samo to in ne gonje zajca...in seveda z njim moram narediti uspešno UP po KS, da lahko iščem z njim.Ker pri nas je diskriminacija pri pasmah,nekatere so priviligirane (barvarji njim ni potrebno opraviti PNZ).Imam mladega terierja in kaj mene briga lisica,če z njim ne bom nikoli jamaril, pa moram predno grem na UP imeti PNZ, se pa ve kaj mora jamar pokazati na PNZ-ju, zakaj?Namesto, da bi ga učil samo po krvnem sledu.

  6. #56

    Privzeto

    zakaj mora naš pripravnik imet na lovskem izpitu medveda,če ga pa pri nas lahko samo v cirkusu vidiš!enako neumno sprašuješ!
    kar se tiče bavarcev jih nemoreš primirjat z nobeno drugo pasmo.
    sam delam z bavarcem in resastim jazbečarjem pa mogoče mali bolje izdela sled pa ga vseeno še čaka pnz in up po ks!
    lp

  7. #57

    Privzeto

    Black moder odgovor.Sem zato, da formaši zberemo podpise in predlagamo hubertusa za predsednika KZS, oz. to je že podčasna funkcija za njega glede na njegovo modrost, raje za predsednika FCI.Ti black, bi bil tapravi za podpredsednika, nato ukinemo PNZ-je, vzrejne preglede in ostale preizkušnje parimo kr počez, pol bomo pa jagi z mešanci, da bo kar pokalo.

  8. #58

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Stara znanca, a Raubšic.......le, da se ti skrivaš za novo masko. Korajžno, ni kaj!

    Raubšic,
    Težko je razumeti, kadar se noče razumeti!!!

    Ostale stvari pa le preberi večkrat!
    Pa preštudiraj tudi....
    Na tem forumu skozi nosim isto masko, res pa je, da jih imaš ti več. Potem je korajžno s tvoje strani!

    Hubertus, kontaktiral sem z mnogimi, z mnogimi se nisem strinjal o kakšni stvari, priznati pa moram, da do sedaj še nikoli nisem kontaktiral s tako samovšečnim in samozavestnim, kot si ti. Daj povej nam, ali si prepričan, da je to pravilno, kar ti trdiš?

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Imam občutek, da si naši kinologiji precej bliže kot govoriš, oz. da si kar eden izmed sodnikov, zato ti moram napisati sledeče:
    V tvojem zadnjem stavku je moč razbrati nekako ohol odnos do vodnikov in vzrediteljev zato vedi, da lahko razvoj kinologije temelji le na vzrediteljih in da je ta razvoj ni zaključen proces ampak se pasme ves čas spreminjajo, izrojevajo, izumirajo ter nastajajo nove.
    Le v Sloveniji so stvari drugačne in le v Sloveniji so naziv "stroka" prevzeli sodniki. Po ostalem svetu namreč stroko predstavljajo vzreditelji združeni v pasemske klube, sodniki pa predstavljajo servis, ki služi tej stroki.
    (to bo verjetno težko razumeti, kaj?)
    Da, zelo blizu sem naši kinologiji. Redno prebiram forum in tvoje prispevke, moje znanje pa lahko sam preceniš. To bo verjetno težko razumeti, kaj? Bojazen, da sem sodnik, je odveč. Ponavadi tisti, ki imajo željo nekaj postati in se jim skrita želja zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ne uresniči, vidjo v drugem to, kar so si sami želeli postati. Tipično za takšne je tudi, da z vsem znanjem in silami delajo proti tistemu področju, kjer jim cilj ni uspel. Mar se ti kakšen cilj na področju kinologije ni uresničil oz. ti je spodletel?

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Raubšic,
    to je debata o Brandl braku, vi pa ste začeli prati umazano perilo, zato le še ta prispevek potem pa se umaknem, ker je res škoda mojega časa in znanja za take bedarije.
    Nekateri pač težko sprejmete drugačno mišljenje, a ne samo to...niti se vam ne da o posredovanem malce razmisliti. Enostavno rečemo: "ta je drugačen od nas, dejmo ga jebat!"

    Raubšic, vsi vedo kdo je Hubertus, če pa slučajno tebi ta podatek ni znan ti lahko brž postrežem, za razliko od vas, ki si dajete duška po mojem imenu, varno skriti za svojimi vzdevki. Zato je potrebno imeti res jajca.

    Na področju kinologije sem dosegel več kot dovolj in mi ni žal nobenega trenutka, nobene zmage in nobenega poraza. Mojo delovno sobo krasi dovolj priznanj, da se lahko mirne duše spustim v pogovor z vsakim, ki je na področju kinologije kaj dosegel.
    Če pa meriš na moje sodniško pripravništvo, naj ti povem, da sem sam odstopil od pripravništva, kar ti lahko potrdi kdorkoli, ki je za to odgovoren. Na pobudo ljudi iz LKD Gorica sem delal na tem, da postanem sodnik za ocenjevanje zunanjosti prepeličarjev. Ker sem imel samo enega prepeličarja in ker zato nisem poznavalec te pasme, nisem imel vesti postati sodnik za nekaj, kar ne obvladam. Takih sodnikov je že dovolj na naši sceni. Drugi razlog pa je časovna stiska in delovni pogoji v moji službi, ki žal niso ravno naklonjeni takim aktvnostim.

    Ne morem verjeti, da lahko razmišljanje nekoga, ki predstavi nekaj novega, naleti na tak odpor nekaterih, ki na koncu nimajo nič od tega.
    Forum je namenjen izmenjavi mnenj, kar pa pomeni, da ta mnenja niso vedno enaka ampak lahko tudi drugačna. A kot vidim velja še vedno ista in sicer: "Ali si z nami, ali si proti nam!"
    Kar sem predstavil ima svoj smisel in za navedeno obstajajo logični argumenti, ki se izkazujejo v rezultatih, ki jih dosega naša kinologija v zadnjih letih. Mogoče je le prezgodaj za vse skupaj.


    Sedaj pa se umikam, kot sem to storil že pred dolgim časom in tale forum prepuščam peščici uporabnikov, ki kot uglajena družinica tulite v en rog vsak v svojem lokalnem kotičku.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #60

    Privzeto

    hubertus ne odnehat zdaj ravno sem svojga jazbečarčka brati naučo da se lahko skupaj smejiva

Stran 6 od 35 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •