Stran 3 od 35 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #21

    Privzeto

    Pri Beba na obisku



    Lp

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Beba na zajčji sledi

  3. #23

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Zanima me kdaj vam je prvič brandl brak, začel goniti po sveži sledi. Sam imam samčka 8. mesecev starega, pa mi še ni pognal, ker se prvič srečujem s to pasmo sem kar malo v dilemi. Pes aktivno gre po sveži sledi, ampak ne zalaja še.Prišla sve že na svežo sled d.prašiča, srnjadi... ampak še nič. Slišal sem, da so ti psi dokaj pozni.Vsak vaš komentarj bi mi dobro prišel.

    lp
    Z vsem srcem ti želim, da ti bo začel sledoglasno goniti, kajti nobeden do sedaj ni napisal, da je mnogo brandlov pri nas mutavih, predvsem je velika možnost, tistih kateri imajo prednika Blacka.Sam sem imel psičko, katera je bila stara malo manj kot dve leti in bila je super zasnovana,krvna sled,ostra,aportirala kot odličen ptičar,vendar kljub vsakodnevnemu večurnemu mučenju, da bi dala glas od sebe, ga ni,niti vidoglasno kaj šele sledoglasno.Pozanimal sem se pri vodnikih, kateri imajo to pasmo in vsi so vedeli za to strašno napako psov in da se ogromno pojavlja v Slovenskem prostoru, tako, da moj primer nikakor ni osamljen.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Trma že po imenu vidim, da bosta uspela.

    Problema bi se lotil tako, da bi s kožo divjadi potegnil kratko vlečko,nato kožo obesil priližno 1,5 m visoko, tako da psička ne bo mogla do nje, Zraven bi privezal še dalšo vrvico (5-10m). (priprave lahko psička opazuje, drži naj jo pomočnik)
    Psička si bo gotovo želela priti do kože, a ne bo mogla. Pustil jo bi naj se trudi, prej ko slej bo zalajala ali vsaj malo pocvilila. Ob prvem glasu bi potegnil vrvico, da bo koža padla na tla in jo bo psička dobila. Po nekaj ponavljanjih, ji bo jasno, da kožo dobi če zalaja. Potem bi lajež samo pdalševal in upal da bo spoznanje prenesla tudi na sled divjadi.

    Kinologi z več iskušnjami brez skrbi skritizirajte, če se vam zdi ravnanje napačno.

  5. #25

    Privzeto

    Točno tako springer!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Glasna gonja je prirojena (gensko) in se je ne da naučiti - glasna gonja je pogojni refleks! . Pes ali glasno goni (vido - se oglasi ko vidi gonjeno divjad ali sledo glasno - se oglasi ko pride na topel sled gonjene divjadi) ali pa je nem.

  7. #27

    Privzeto

    Točno tako miš, lahko počneš kar hočeš, pa ti ne pomaga.

  8. #28
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Na žalost imata Black in MIš prav.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #29

    Privzeto

    Trma, če malo več poveš o prednikih, ti bom lahko skoraj z 99% verjetnostjo odgovoril, ali bo glasen ali mutast. Tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se 2004 napalil z brandl brakom (samico), poznam pa še tri lovce iz bližnje okolice, ki so imeli ali še imajo brandle (eden tudi sestro moje psice), ki so mutasti in imajo v rodovnikih iste prednike, kot sem jih imel jaz. Zadnji je moj prijatelj, ki ima ravno tako 8-9 mesecev staro samičko in morda sta vzela pse celo pri istem vzreditelju. Njegovo psico sem videl pri delu in ravno tako "kašlja" kot je moja še v drugem življenskem letu.

    Naj pa povem še to, da ga ima tudi moj brat, prav tako letnik 2004, in je odličen pes, čeprav je bil njegov oče Blacky in ga je vzel pri Cirilu v Kočevju, je sledoglasno pognal pri 5+ mesecih in je neustrašen gonič predvsem jelenjadi, (ker prevladuje v našem lovišču in je glavna divjad poleg srnjadi pred njim padlo že več kosov jelenjadi, prvi pa pri 8 mesecih - košuta stara 14+), pa tudi odličen sledar po KS, lokalno preizkušnjo je opravil v 2006 z 1.n.r. in odnesel zmago.

    Mene pa je ravno ta izkušnja pripeljala do tega, da se nisem več odločil za brandla, temveč sem se raje vzel Bavarca in naj povem, da sem z njim zadel terno (neustrašen pes), sicer nekoliko kasneje dozori kot goniči, vendar je to pes, ki z menoj pelje bolje tudi karakterno, je pa iz paritvene kombinacije Rupar - Pagon letnik 2006.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Trma, če malo več poveš o prednikih, ti bom lahko skoraj z 99% verjetnostjo odgovoril, ali bo glasen ali mutast. Tudi jaz sem bil eden tistih, ki sem se 2004 napalil z brandl brakom (samico), poznam pa še tri lovce iz bližnje okolice, ki so imeli ali še imajo brandle (eden tudi sestro moje psice), ki so mutasti in imajo v rodovnikih iste prednike, kot sem jih imel jaz. Zadnji je moj prijatelj, ki ima ravno tako 8-9 mesecev staro samičko in morda sta vzela pse celo pri istem vzreditelju. Njegovo psico sem videl pri delu in ravno tako "kašlja" kot je moja še v drugem življenskem letu.

    Naj pa povem še to, da ga ima tudi moj brat, prav tako letnik 2004, in je odličen pes, čeprav je bil njegov oče Blacky in ga je vzel pri Cirilu v Kočevju, je sledoglasno pognal pri 5+ mesecih in je neustrašen gonič predvsem jelenjadi, (ker prevladuje v našem lovišču in je glavna divjad poleg srnjadi pred njim padlo že več kosov jelenjadi, prvi pa pri 8 mesecih - košuta stara 14+), pa tudi odličen sledar po KS, lokalno preizkušnjo je opravil v 2006 z 1.n.r. in odnesel zmago.

    Mene pa je ravno ta izkušnja pripeljala do tega, da se nisem več odločil za brandla, temveč sem se raje vzel Bavarca in naj povem, da sem z njim zadel terno (neustrašen pes), sicer nekoliko kasneje dozori kot goniči, vendar je to pes, ki z menoj pelje bolje tudi karakterno, je pa iz paritvene kombinacije Rupar - Pagon letnik 2006.

    Stečina strinjam se s tabo, prav zaradi tega sem bil zelo v dilemi, tudi v naši LD sta dva taka psa katera sta mutasta (drugače zelo lepa delavna psa). Moram pa reči, da mi je moj BRANDEL, pognal pred 14 dnevi prvo srnjad kasneje sva naletela še na d.prašiče. Ven sem šel takoj po dežju, ker je takrad divjadi ful izstopala.

    Nato sem, čez dva dni stvar ponovil in rezultat isti. Moram reči, da sem se kar odahnil. Ta vikend mi je v uri časa pognal 4x, težko bi rekel da je vedno sledoglasen. Mislim, da je tudi vido glasen. Zakaj; ker sem včeraj videl srnjad (in ga nato napotil na sled) na toplo sled, povlekel je super-odlično ampak brez laježa. Pred tednom pa s laježom.... Misli, da je tukaj samo vprašanje časa, kdaj bo povlekel po vsaki sledi. Vesel sem ze, če je vidoglasen (od kolegov niti to niso).

    V soboto sem dvignil svinjo s mladiči + 2 ozimci, pes je bil čisto na drugi strani, nakar sem ga odpoklical in pripeljal na sled, tako lepo mi je povlekel, da sem ga cca.15-20 minut čakal. Je pa res, da sem pred 1 mesecem uplenil ozimca in ga dal poleg, da ga je ovohaval.... Mislim, tudi da bolje povleče za d.prašiči, s srnjadjo je imel opravka, ko je bil star 4-5 mesecev.

    upam da se bo iz dneva v dan stopnjevalo njegovo znanje, vsaj kaže tako.

    lp

Stran 3 od 35 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •