Stran 25 od 35 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #241

    Privzeto

    Hubertus, sem pričakoval tvoj odziv
    Me boš na koncu še prepričal.
    Sem lani opazoval delo priznanega sodnika. Med 12 psi ni bil noben odličen. V oko mi je padla brak jazbečarka, po moji laični oceni brez napake, ki je bila zadnja na vrsti. Tudi sodnik ni našel napake. Je pa salomonsko razsodil.
    Pohvalil psa in vodnika in dal oceno prav dobro. Administratorka jo vpiše in da sodniku v podpis. Takrat pa vidi, kdo je vzreditelj.
    Ali moram nadaljevati?
    Znanje se lahko pridobi. Poštenje pa imaš, ali ga pa nimaš.

  2. #242

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Znanje se lahko pridobi. Poštenje pa imaš, ali ga pa nimaš.

  3. #243
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Sej ne da bi kaj moril ampak tema je brandl brak. V njej pa zveš vse prej kot kaj o brandlu.
    I nikome ništa!

  4. #244

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, sem pričakoval tvoj odziv
    Me boš na koncu še prepričal.
    Sem lani opazoval delo priznanega sodnika. Med 12 psi ni bil noben odličen. V oko mi je padla brak jazbečarka, po moji laični oceni brez napake, ki je bila zadnja na vrsti. Tudi sodnik ni našel napake. Je pa salomonsko razsodil.
    Pohvalil psa in vodnika in dal oceno prav dobro. Administratorka jo vpiše in da sodniku v podpis. Takrat pa vidi, kdo je vzreditelj.
    Ali moram nadaljevati?
    Znanje se lahko pridobi. Poštenje pa imaš, ali ga pa nimaš.
    Ponavadi, če pride pes brez telesne na preizkušnjo, ker je bil spomladi premlad, ga sodnik oceni po preizkušnji iz tega razloga, ker, če bi ocenil pred preizkušnjo, drugi vodniki brez potrebe čakajo in so nejevoljni. Sodnik pa na oko v sekundi vidi ali je pes pasemski ali ne in tudi nobena ocena iz PNZ-ja ne sme vplivati na telesno oceno!
    To kar pa omenjaš, da sodnik ni našel nobene napake na psu in ni dal temu primerno oceno, se mi zdi pa zelo sramotno!
    Napiši kdo je ta sodnik.

  5. #245

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Sej ne da bi kaj moril ampak tema je brandl brak. V njej pa zveš vse prej kot kaj o brandlu.
    Mislim, da si lahko zvedel kar veliko. Če želiš seveda.
    Tudi to, zakaj je toliko nemih ali agresivnih. Čeprav tudi jaz poznam kar nekaj vodnikov, ki so z njimi zelo zadovoljni. Dokončna odlo?itev je na tebi. Poznaš sebe, svoje lovišče in imaš izkušnje z goniči. Ne iskati odločitve tukaj in potem v primeru neuspeha kriviti druge. Če bosta pa uspešna, bo pa tako ali drugače tvoja zasluga.

  6. #246

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Napiši kdo je ta sodnik.
    Je starejši, izkušen in ima veliko zaslug v kinologiji. Sem mu povedal svoje mnenje, vendar ni imel razumevanja.
    Jaz mislim, da starejšim ne moremo spreminjati prepričanja. Sem pa napisal zaradi mlajših, da ne delajo istih napak.

  7. #247

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Je starejši, izkušen in ima veliko zaslug v kinologiji. Sem mu povedal svoje mnenje, vendar ni imel razumevanja.
    Jaz mislim, da starejšim ne moremo spreminjati prepričanja. Sem pa napisal zaradi mlajših, da ne delajo istih napak.
    Ne, da bi jim spreminjali prepričanja, vsaj vemo kdo so,da jih več ne povabiš na prireditev, da sodijo!
    Ravno starejši izkušeni sodniki bi nam morali biti vzor! Zato upam, da boš si upal napisati ime tega sodnika. Vsaj po ZS mi pošlji.

  8. #248

    Privzeto

    Prišel sem na PNZ z dvema psoma, ki še nista imela Tel. ocene. Ko smo že bili na terenu in sem se z drugimi vodniki pogovarjal o mojih psih, sem omenil, da še nimata tel. ocene, in da bom to oprevil drugo leto. Sodnik, ki je bil blizu je to slišal ter pristopil. Lepo mi je razložil, da brez tel. ocene ne morem opreviti PNZ-ja in me poslal domov.
    Normalno, da sem se pozanimal pri VK za goniče.
    Odgovor je bil, da se tel. ocena lahko opravi na PNZ-ju, vendar pa je prej za to zaprositi preko organizatorja, da se sodnik na to pripravi. Sodnik se pa odloči ali bo to opravil ali ne, glede na število psov na PNZ-ju.
    Odgovor VK:
    "Dokler pes telesno ni ocenjen, ne more opravljati PNZ-ja.
    Poglej si Pravilnik za goniče, Zakon o lovu, Pravilnik o uporabi lov.psov...
    Upam, da si zadovoljen z odgovori, če imaš še kakšno vprašanje sem na voljo."
    To je bil odgovor. Postavil pa sem še več vprašanj.


    Boris

  9. #249
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Kdo z VK ti je to odgovoril?

  10. #250
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Sej ne da bi kaj moril ampak tema je brandl brak. V njej pa zveš vse prej kot kaj o brandlu.
    Je tako !!! Saj nič ne zaleže, nabijajo dalje !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 25 od 35 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •