Stran 10 od 35 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #91

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Sodniki na PNZ in telesnem ocenjevanju morajo opraviti svoje, tu ne sme biti popuščanja !!!!, pa zamera gor ali dol. Vzrejni pregledi so samo pri nas, po svetu jih ni. To je sama zguba časa. Tu se iščejo sodniške napake. Sodniku, ki ga lomi, treba odvzeti licenco pa bodo tudi psi kvalitetnejši in v zadovoljstvo kupca. Sodniki bi si morali med seboj bolj zaupati in tesno sodelovati v korist pasme.
    Ja dragi moji ljubitelji psov to je pravo mišljenje.Če bo kinologija v Sloveniji šla še nekaj časa naprej v tej smeri,bodo naši brandli,bavarci hanoveranci kaj hitro postali štiri ali pa več barvni psi,ki ne bojo znali niti lajati več kaj šele kaj drugega.Osebno sem zgrožen nad podarjanjem ocen psom ,kateri so dobili odlično ali pa prav dobro in še vzrejno dovoljenje, samo zaradi imena in priimka lastnika ali pa vzreditelja psa.Letos sem se na svoje oči prepričal,kako je kinološki sodnik psu s podgrizavostjo dal odlično oceno.Nebi kar tako kvasil,če nebi legla poznal.kako daleč bo to šlo,kam pelje to kinologijo.

  2. #92
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Gre v tri p....m......, to se pri brandelnih že zelo opaža!

  3. #93
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ko gledam slike brandelnov dobim občutek, da so jih "osvežili" s kakim švicarskim ali francoskim goničem .
    Oprosti detel, ampak predlagam ti pregled pri okulistu

  4. #94
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Oprosti detel, ampak predlagam ti pregled pri okulistu
    Hmmmm...ja , sej ga imam oktobra. Ampak isto se mi dozdeva, ko vidim posavce iz Srbije... Koliko psov pa si že ti imel, lovskih mislim ???

  5. #95
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tale brandel ob tvojem imenu ima oči kot kaka holiwoodska lepotica,...ali kot haski. Pa brez zamere, prosim .

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Detel, pa ti veš zakaj imajo francoske pasme goničev, pa tudi še kakšne druge, tako dolge uhlje?

    Dolge uhlje imajo med drugim tudi španski gonič, pa italijanski segugioti in vsi švicarji, kot si že navedel sam.
    Mimogrede....Francozi nimajo črnega goniča z rjavimi ožigi, zato bi se tvoja domneva tikala lahko le jurskega goniča. Če bi brandle res križali z jurci potem ne bi tako po gozdovih tako piskali. Vse več je brandlov, ki piskajo, tako da ne veš ali goni al mu navijajo ušesa. A....morda pa so zato tako moteče dolga
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #97
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sigurno niso križanci v prvem kolenu. Barvo se da po nekaj paritvah prilagoditi. Dobro, da si mi povedal, da vse več brandelnov piska, ker to samo potrjuje moje domneve. No, ta križanja za poboljšanje neke lastnosti naj nas ne skrbijo, ker se koristijo tudi drugod po svetu a v tajnosti, dober strokovnjak pa to prej ali slej opazi, pa nič zato

    Če pa že hočeš diskutirat, prosim, da ne uporabljaš zbadljivk in nizkih udarcev, ker si tako samo odtujuješ sogovornike .

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Pozdrav!
    Daj Hubertus napiši nam, katere pse si imel in kako veš, da piskajo če so mutavi - saj tako je bilo pred tem omenjeno.
    problem pri brandlnih v slo je pojavljanje mutavosti, in previsoke višine.V slo in avstriji pa tudi popadljivost (do solovcev, otrok...), to vem iz pripovedovanja vodnikov teh psov.

    lep pozdrav!

  9. #99

    Privzeto

    Res je pri brandlih se vse bolj pojavlja slaba sledoglasnost in tiha gonja.

    Kar se tiče pa posavcev iz Srbije, bi rekel, da sem jih videl več kot ti apak kakšnih večjih uhljev nisem videl.
    Gledal sem tudi srbske goniče katerih uhlji pa so neverjetno dolgi.
    Sicer pa imajo v bivših republikah JU. kar nekaj evropskih pasem.

    Boris

  10. #100
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vsi goniči v Srbiji pa res ne morejo imeti dolgih uhljev, ne daj Bože .

    Bor a me ti poznaš ? Si bil kdaj v Srbiji ?

    Mogoče se te EU pasme iz Balkana širijo tudi k nam.
    Last edited by detel; 8. August 2008 at 14:05.

Stran 10 od 35 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •