Stran 24 od 35 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #231
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto TO

    Če se ne motim mora za telesno oceno pes dopolniti 9 mesecev.

  2. #232

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Če se ne motim mora za telesno oceno pes dopolniti 9 mesecev.
    Drži.

  3. #233
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    No, po vsem prebranem v zadnjih dneh, bi mi skoraj spremenili mnenje o brandlih, ampak težka bo. Pravite, da so pri nas legla zavožena, pa če že niso, imaš lahko spet srečo in izbereš v leglu slabega za 700 EVR. Sem govoril z enim vzrediteljem v Avstriji, njegovi brandelni so po 800 EVR, ampak se moraš najprej včlaniti v avstrijski klub BRB, poleg tega pa moraš biti še profesionalni lovec. V klub se ne mislim včlanjevati, glede drugega sem sam pri sebi že razjasnil A kdo ve, ali je za vse BRB v Avstriji tak pogoj?

    Skrbi me tudi, da avstrijski BRB ne znajo prav dobro po slovensko, baje jim je še najbližja štajerska špreha !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  4. #234
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Dodal bi pa samo še vprašanje: ker bo pes za pomladansko telesno oceno še premlad (poležen novembra), je možno to opraviti pred jesenskim PNZ? Treba koga posebej obvestiti?
    Še enkrat:
    Za opravljanje PNZja ne rabiš imeti opravljene telesne ocene. Jeseni opraviš PNZ naslednje leto spomladi pa telesno oceno.

  5. #235

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat:
    Za opravljanje PNZja ne rabiš imeti opravljene telesne ocene. Jeseni opraviš PNZ naslednje leto spomladi pa telesno oceno.
    Naj bolje pa bi bilo, da pred PNZ-jem pokličeš sodnika in ga obvestiš, da psa nimaš še ocenjenega in ti ga bo po preizkušnji še telesno ocenil.

  6. #236
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Hvala za odgovore!

  7. #237

    Privzeto Brandl

    Minimalna starost psa, da lahko opravi tel. oceno in PNZ je 9 mes.
    Pes ne more opravljati PNZ-ja, če nima tel.ocene.

    L.P.

    Boris

  8. #238

    Privzeto

    Pes ne more opravljati PNZ-ja, če nima tel.ocene.
    Lahko opravlja PNZ, edini pravilnik kjer sem zasledila da je telesna ocena obvezna je pravilnik za UP po krvni sledi...

  9. #239

    Privzeto

    Citat smrketa je objavil: Pokaži objave
    Lahko opravlja PNZ, edini pravilnik kjer sem zasledila da je telesna ocena obvezna je pravilnik za UP po krvni sledi...
    To je sodniku na telesni v veliko pomoč. Tisti, ki ima dobro oceno na PNZ že ne more biti slab.
    Ali drugače povedano. Najprej poglejmo kako dela, potem bomo pa ugotavljali pasmo (seveda pretiravam, pa ne preveč).

  10. #240
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To je sodniku na telesni v veliko pomoč. Tisti, ki ima dobro oceno na PNZ že ne more biti slab.
    Ali drugače povedano. Najprej poglejmo kako dela, potem bomo pa ugotavljali pasmo (seveda pretiravam, pa ne preveč).
    Alojz, Alojz.... in uboga slovenska lovska kinologija....
    Ocena s PNzja nima sodniku kaj biti v pomoč. Pri ocenjevanju zunanjosti se sodnik sme in mora ravnati zgolj in samo po opisu, ki ga navaja uradni standard pasme, pa naj ima pes zato najboljšo ali najslabšo oceno v delu!

    In ko smo že omenili oceno s PNZja..... lepo vas prosim, a je to kakšna ocena, ki izkazuje dejansko delovno vrednost psa? Sploh pa pri goničih.

Stran 24 od 35 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •