Stran 23 od 35 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #221

    Privzeto

    Citat Maxl je objavil: Pokaži objave
    Da ne bo kdo mislil, da imam jaz tako vrhunske pse,
    Dobro si nas...
    Se pa večkrat zgodi, da dobri vodniki z odličnimi psi sploh ne sodelujejo na forumu in so za nas neznani. Dobro je tudi prebrati celotno tematiko o BrB in spremljati komentarje nekaterih vodnikov. Od istega vodnika - navdušenje nad delom in popolni polom. Zato so prispevki tistih, ki so se dokazali še kako dobrodošli. Objektivni seveda. Zavedajmo se, da ni vsak pes primeren za vsakega vodnika.
    Pričakujem torej nadaljevanje o kopovu. Pa kakšen zanimiv povzetek dela je tudi zaželjen. Tako kot je bilo šolanje v obori.

  2. #222
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    [
    Citat Maxl je objavil: Pokaži objave
    Da ne bo kdo mislil, da imam jaz tako vrhunske pse, ha,ha, čeprav je tudi moj dober.
    Skromnost je lepa čednost.

  3. #223

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    BrB je sigurno najbolj zavožena pasma v Sloveniji, vzrok pa je "industrijska proizvodnja" legel, katerih slaba prodaja se pospešuje s komentarji tipa "prva liga".

    Sloves te pasme pri nas pa sloni na 1 (enem) psu, Črnem iz Koritnic. ;)
    Še je dobrih BrB-jev, vendar niso tako znani kot Zoranov.Je pa res,da je veliko dreka premešano in genetika dela svoje. Samo en pes kateri je bil nem in je pokril mnogo psic( o imenu lastnika ne bom govoril), se še danes kaže kot tiha gonja in se bo še dolgo.
    Kdo je kriv in kakšne posledice bo nosil krivec?
    Nikakršne!
    Pred dnevi smo imeli primer,ko se je kolegu gonila psica pasme Slovaški gonič.V vzrejni ni bilo napisanega nobenega plemenjaka, po posredovanju pri predsedniku VK,je le dobil imena lastnikov.
    In kaj smo doživeli? Od treh psov je eden že dolgo pokojen, eden ni podoben kopovu,prej gordon setru, tretji pa dva cm prenizek kot predpisuje standard.Zadnji zaradi svoje višine sploh ni mogel zaskočiti psice.

  4. #224

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Zadnji zaradi svoje višine sploh ni mogel zaskočiti psice.
    Mislim, da kinologija združuje vodnike, vzreditelje in sodnike. Če je bil pes premajhen, bi moral lastnik psice poiskati drugega. Za ta dva plemenjaka pa zahtevati ponovno vzrejno oceno. Verjamem, da bi S. Žlebnik ukrepal.
    Sicer pa, če odpove sodnik in vodnik pa narava uredi tako, kot je prav.

  5. #225
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    Brandla ima dve leti. Kupil sem ga v Sodražici, vzreditelj mladiče imenuje "prva liga", pa se je izkazalo za nasprotno. Moj ima prekratek gobec, križni griz, kljub zagotovilom vzreditelja. Sva se dogovorila za delno vračilo kupnine, pa je kar pozabil (plačal sem ga 450 e in to še brez cepljenja). Pes je začel glasno goniti pri slabih petih mesecih, ni agresiven, še najmanj do ljudi. Je pa dolg in najraje goni srnjad. Poišče prvo srnjad in potem ga dve uri ni. V tem času ne reagira na nobene komande, kot , da je gluh. Mogoče ima kdo nasvet glede tega. Pri plenu ni agresiven. Na vaje poslušnosti je hodil tudi kolega s psom iz istega legla, pa je moral predčasno končati, ker je bil preveč agresiven.
    Moje mnenje je, da so vse pasme dobre, odvisno kaj želiš, samo poleg znanja moraš imeti še malo sreče pri izbiri vzreditelja in mladiča. Toliko o "prvi ligi".
    Jaz imam Brb od istega vzreditelja, ampak iz prvega legla starejše psice ki jo je paril v avstriji, in to je verjetno edino dobro leglo tega "prvoligaša", glede srnjadi ti povem da je tud moj srnjad dolgo gonil 3 leta, pol je pa nehal, vztrajno sam mu prepovedoval gonjo in čim več delal na krvni sledi, zdaj ga zdrava divjad sploh ne zanima več, je pa star 8 let, imam ga samo za KS. Potomci mojega psa so vsi telesno in v delu dobri, verjetno zato ker nisem hotel pariti z vsakim, čeprav so me nekateri vzreditelji čudno pogledali ko sem pregledal rodovnik in rekel da z njihovo psico nočem pariti in mi govorili "saj ti bom plačal", jaz pa njim da ni vse v denarju.
    In naj še jaz dodam da tud moj ni vrhunski. pa še ena zanimivost, "prvoligaš" iz sodražice se je hvalil da prodaja pse za 700€

  6. #226

    Privzeto

    kar groza me je ko tole prebiram ... sem pac novopeceni lasnik Brb
    dober pogled

  7. #227
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Citat MarjanR je objavil: Pokaži objave
    kar groza me je ko tole prebiram ... sem pac novopeceni lasnik Brb
    Res je tako in hkrati žalostno, da je kaj takega možno.

    Dodal bi pa samo še vprašanje: ker bo pes za pomladansko telesno oceno še premlad (poležen novembra), je možno to opraviti pred jesenskim PNZ? Treba koga posebej obvestiti?

  8. #228
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Dodal bi pa samo še vprašanje: ker bo pes za pomladansko telesno oceno še premlad (poležen novembra), je možno to opraviti pred jesenskim PNZ? Treba koga posebej obvestiti?
    Možno, ni pa potrebno.

  9. #229
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da kinologija združuje vodnike, vzreditelje in sodnike.
    Narobe! Uradna kinologija združuje sodnike, ostali so zraven zato ker morajo biti zaradi pravil in "brazplačnih" PNZjev. V praksi pa se vsak drži bolj zase, kot pa da bi se ne vem kako združeval.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če je bil pes premajhen, bi moral lastnik psice poiskati drugega. Za ta dva plemenjaka pa zahtevati ponovno vzrejno oceno. Verjamem, da bi S. Žlebnik ukrepal.
    Lahko bi ukrepal že prvič, ko so psom podelili vzrejno dovoljenje. Je bil zraven.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sicer pa, če odpove sodnik in vodnik pa narava uredi tako, kot je prav.
    Čemu potem potrebujemo sodnike?

  10. #230

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Dodal bi pa samo še vprašanje: ker bo pes za pomladansko telesno oceno še premlad (poležen novembra), je možno to opraviti pred jesenskim PNZ? Treba koga posebej obvestiti?
    Mislim, da mora biti star eno leto. Me bodo popravili, če ne drži.

Stran 23 od 35 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •