Stran 21 od 35 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #201

    Privzeto

    Bunny, poklici me in ti bom svetoval za odlično leglo. Ostali pa raje ne pišite oslarij,če ne poznate pasem. Pa še to,kaj ima dominanca veze z ostrostjo? Kako je podlegel pes med tremi prašiči, pa ni bil na lovu? Možno,da so ga zapri v svinjak,pa so ga!

  2. #202

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Ostali pa raje ne pišite oslarij,če ne poznate pasem. Kako je podlegel pes med tremi prašiči, pa ni bil na lovu? Možno,da so ga zapri v svinjak,pa so ga!
    V Trbovljah. Lastnik, ki je tudi lovec je bil z njim na sprehodu. Oblajal je prašiča. Prišla sta še dva prašiča in psa, ki se ni umaknil, so pokončali.
    In malo več strpnosti Black. Saj veš koliko psov so poškodovali v tvoji soseščini. Znanec je bil lani tudi skoraj ob njega ker se je stepel z volkovi. So bili prej pri prašiču kot on po krvni sledi.
    Poznam (pa ti tudi) kinološkega sodnika, ki se BrB ne dotakne več. Je bil prevečkrat ogrižen.
    Pa za to ne krivim pasmo ampak vodnike, ki pse premalo poznajo. Verjamem pa, da so lahko psi tvojega znanca drugačni.
    O dominanci in ostrosti pa kdaj drugič.

  3. #203
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    No če sem danes prav videl je eno leglo objavleno v lovcu, kar je pa itak prevzeto s spletne strani kinološke zveze.

    Nekaj utrinkov z učenja.



  4. #204
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    luka_k
    Počasi, počasi.....stari ljudje so rekli, da počasi se daleč pride

    Ne zahtevaj preveč od psička, predvsem ga naveži nase in se igraj z njim, za resno delo je še dosti časa.

    želim veliko lepih trenutkov z njim.

  5. #205

    Red face

    Alojz,
    ne kar vidim pri moji kolegih, ampak osebne izkušnje z brandelni! Da pa so psa,od Zorana napadli volkovi, je pa bilo čisto vseeno kakšne pasme je bil pes, ker bi napadli tudi boksarja,če bi se tam znašel. Pes se je samo branil in imel je srečo,da je bil lastnik v bližini s puško!
    Luka,
    nikar ne poslušaj solzico!
    S psom začneš delat takoj, ko ga dobiš iz legla. Bolj boš delal, kar pomeni,da boš s tem tudi več z njim, bolj bo navezan na tebe.Moje pse pri starosti od 2,5 meseca naprej spoznavam z divjadjo katero bodo jagali npr.prašiča. Pri petih,šestih mesecih pa v oboro na kontakt nad čim večjim in težjim merjascem.

  6. #206

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Alojz,
    Da pa so psa,od Zorana napadli volkovi, je pa bilo čisto vseeno kakšne pasme je bil pes, ker bi napadli tudi boksarja,če bi se tam znašel. Pes se je samo branil in imel je srečo,da je bil lastnik v bližini s puško!
    Pes je napadel volkove, ki so bili pri "njegovem" prašiču. Spremljevalci pa samo pištolo z katero so streljali v zrak.
    Ostalo ti dam pa prav. Čim prej naj spozna čim močnejšega prašiča. Da se bo znal čuvati (če ostane cel). To pa n velja za vse pasme. Tako lahko psa tudi onesposobimo za lov prašiča.

  7. #207
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Black, vsak seveda uči po svoje, ampak 6 mes. kužka nebi nikoli spustil v oboro k prašiču, mogoče z odraslim psom, da se nebi ta mali prestrašil za vedno...

  8. #208
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Bunny, poklici me in ti bom svetoval za odlično leglo. Ostali pa raje ne pišite oslarij,če ne poznate pasem. Pa še to,kaj ima dominanca veze z ostrostjo? Kako je podlegel pes med tremi prašiči, pa ni bil na lovu? Možno,da so ga zapri v svinjak,pa so ga!
    Telefonska? ZS!

    Odločil sem se da pride k hiši še en gonič! Brandl mi je všeč, vendar nimam izkušenj s pasmo saj so od nekdaj pri hiši bili brak jazbečarji in res. istrijani, nisem še 100 kiro pasmo bi zato pa zbiram info. (bol ku študiram bol sm mona!) Dajte kake koristne info od brandlna, ma sam ne se kregat prosim! Hvala
    I nikome ništa!

  9. #209

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Black, vsak seveda uči po svoje, ampak 6 mes. kužka nebi nikoli spustil v oboro k prašiču,
    Sem bil povabljen na prašiče. Pred mano se ranjen prašič zateče v goščavo. Kmali pride po sledi prepeličar. Takoj rep med noge in v beg
    Ko sem kasneje to omenil vodniku je odgovoril: "pri nas takoj vemo, če so prašiči v pogonu. Vsi psi izginejo". Premlade pse vodijo na lov. In se učijo od starejših, ki pa imajo slabe izkušnje.
    Šolanje ne more biti enako za vse pse. Disciplino da. Ostalo pa moramo prilagoditi njihovi psihični zrelosti in temperamentu.

  10. #210

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Telefonska? ZS!

    Odločil sem se da pride k hiši še en gonič! Brandl mi je všeč, vendar nimam izkušenj s pasmo saj so od nekdaj pri hiši bili brak jazbečarji in res. istrijani, nisem še 100 kiro pasmo bi zato pa zbiram info. (bol ku študiram bol sm mona!) Dajte kake koristne info od brandlna, ma sam ne se kregat prosim! Hvala
    Si se že odločil. Brandl brak je zanimiva pasma. Pasma ima določene hibe - pogostejše kot druge pasme goničev, kot je "tiha" gonja (Slovenija), agresivnost do ljudi (Avstrija), ampak če je pes iz "prave" linije, potem naj ne bi bilo teh težav - hib. Če Black ve za "dobro" linijo, potem je OK.

Stran 21 od 35 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •