Stran 8 od 35 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #71

    Privzeto

    detel,da "narcisoidi"niso nikjer zaželeni se prekleto motiš!!!izredno radi jih imajo
    cvetličarji in frizerji!!!!:icon_lolv jagi pač ni prostora za takšne cvetke

  2. #72

    Privzeto

    Citat 243 win je objavil: Pokaži objave
    hubertus,da smo izgubili avtohtone pasme me ne čudi zaradi mačehovskega odnosa do naše dediščine,čudi me pa,da nam niso še kraškega ovčarja vzeli kakšni romuni,ki nimajo veze s krasom!
    kar se tiče pnz mislim,da so potrebni,da pes katerekoli pasme že je opravi tisto za kar je v osnovi!poznam okoliš v avstriji kjer stežka najdeš "čistega"psa in ni fajn pogledat kaj vse pripeljajo na lov!
    mislim,da je z našo kinologijo čisto ok,slabo mnenje ustvarijo nesposobni sodniki in tisti,ki iščejo v tem profit!
    se najdejo pa tud izjeme med njimi!

    bolje naučit križanca frizbi aportirat,kod z enim capekom se ukvarjat
    Oprosti 243 win, smo v času, ko je potrebno stvari spremenjati, tudi dobre in se vzgledovati po velikih, pa tudi če greš nekaj desetletij oz. korakov nazaj. Kje pa piše, da imajo veliki vedno prav in najboljše.

  3. #73

    Privzeto

    Black, pri barvarjih je kri naravna zasnova, kar se jajc tiče mislim, da sem se ti že predstavil.

  4. #74

    Privzeto

    capek malo manj ti predstavljaj svoje jajce,bo kakšna mama kakemu pripravniku še forum prepovedla!
    ma kaj se capek sekiraš jaz bom svojga jazbečarja ustrelo,bavarko za v luknje zrihto,za krvno sled pa škotskega setra kupo,ker se hitro posuši če kak grabn prečka zaradi svoje svilnate dlake!pa z nobenim nem delo pnz-a!!!

  5. #75
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ne morem verjeti...

    Detel, prav imaš...izpod časti, daleč izpod časti!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Pred časom sem se umaknil iz te debate, danes pa sem se odločil dodati tale prispevek. Vzpodbudilo me je branje Capkovega posta, ki se je nekako izgubil v poplavi neumestnih postov z nepotrebno vsebino navezuje pa se na slednje:

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    Sem mišljenja, da morajo biti pač PNZ-ji obvezni, saj na njih preizkušamo naravne zasnove psa.
    Čemu preizkušamo naravne zasnove oz. komu služi to preizkušanje? A mogoče vodnikom? A se ti ne zdi, da če vodnik ni v najmanj devetih mesecih ugotovil, če je njegov gonič ok, da je nekaj narobe z vodnikom in ne s psom? A bi bilo mogoče bolje opraviti preizkus naravnih zasnov vodnikov? (se hecam, da se ne bo komu nos povesil že na začetku)

    Citat capek je objavil:
    Ali misliš, da s opravljenim PNZ-ju uničiš psa ali kaj?
    Ne psa...pasme uničujemo (govorimo o goničih). Zakaj?...v nadaljevanju.

    Citat capek je objavil:
    To so naravne zasnove, po katerih se že takrat vidi oz. oceni ali je pes uporaben za lov,...
    Ma zakaj? A imate vodnike res za navadne bedake, ki ne ločijo uporabnega psa od ničvrednega? Če je pes uporaben za lov vidi vsak vodnik že med odraščanjem psa in za to ne rabi posebne preizkušnje, niti sodbe oz. sodnikovega žegna. Če pa vodnik ne zna razbrati lovske uporabnosti svojega psa potem pa mu niti preizkušnja ne more pomagati ampak lahko potegnemo samo še križ čez oba.
    Vodnik ve sam ali je njegov pes dober ali ne. Če je pes dober bi PNZ tako ali tako opravil, če pa je slab je breme vodnika oz. je njegova dobra volja ali bo jagal z neuporabnim psom in če je pes neuporaben je tudi neškodljiv zato ne vidim razloga zakaj bi se moral kdor koli s tem obremenjevati.
    Poleg tega ima vsak vodnik svoj pristop do lova in svoje želje, ki jih želi realizirati s psom. Kakšne so lahko je pač stvar presoje posameznika.
    PNZ, kot pogoj za izvajanje lova, je torej navadna žaljitev vodnikov in nepotreben strošek, sploh pa se nam zaradi tega smeje cela Evropa.

    Citat capek je objavil:
    ...in kateri psi naj bi bili potem vsaj predlagani za vzrejni pregled, saj se na vzrejnem pregledu ne ocenjuje samo zunanjost psa ampak tudi delo, da tako obdržimo standarde in njihove naravne zasnove.(vsaj pri nas je tako, na goniče se ne spoznam).
    Pri goničih ni tako Capek.
    Vsak gonič, ki je opravil PNZ dobi po obisku vzrejnega pregleda vzrejno dovoljenje, brez da bi kdo ponovno preizkušal njegove delovne sposobnosti. Te izhajajo iz ocene dobljene na PNZju In ker PNZ za goniče v praksi opravijo kratkomalo vsi goniči so vsi tudi vzrejni kandidati. Zaradi nerazumne zahteve po preizkušanju psov pred lovom se vodnikom na veliko gleda skozi prste oz. ti s svojimi psi opravijo PNZ na tak ali drugačen način. Sodnikov sploh ne obtožujem, da gledajo skozi prste. Kaj pa naj drugega naredijo z lovsko "neuporabnim" psom? Obsodijo psa na strel v glavo? Ali na kakšno drugo klavrno usodo? V 21. stoletju? Čisto nič jim ne zamerim, ko rečejo: "ma podpišimo mu ta PNZ da bo revež lahko vsaj jagal z njim!"
    A sedaj razumeš zakaj nimamo vzrejne selekcije in zakaj uničujemo pasme? Zato, ker se lahko pari vsakega goniča.

    Drugače bi bilo, če bi izvajali samo vzrejne preizkušnje, ki bi jih morali opraviti samo tisti psi, ki bi jih vodniki radi parili. V tem primeru sodnikom ne bi bilo treba gledati skozi prste in občutno manj bi bilo špekulacij saj bi vodniki lahko v miru jagali s svojimi psi, tudi če bi bili brez vzrejne vrednosti.

    Citat capek je objavil:
    Nevem zakaj je problem opraviti s psom preizkušnjo njegovih naravnih zasnov.Pa če to trmarita samo ti in black se vprašajta ali sta vidva najbolj pametna na svetu pa smo vsi drugi nesposobni razmišljati ali je pa mogoče obratno!!!
    Upam, da sem sedaj uspel predstaviti moje stališče. Zakaj je problem opraviti preizkušnjo? Saj je ni problem opraviti, ampak povsem odveč, nepotrebno in škodljivo.
    Saj ne trdiva tako samo jaz in Black. Takih nas je več po Sloveniji, le na tem forumu sva le midva.
    Daleč od tega, da bi se cenil tako visoko ampak tudi Nikolaj Kopernik je bil svoje čase zelo osamljen v trditvi, da mi potujemo okrog sonca in ne sonce okrog nas
    Ne trdim, da niste sposobni razmišljati. Mogoče je to kar trdim samo v nasprotju z vašimi interesi. Sploh, če si sodnik, bi si pljuval v lastno skledo, če bi se strinjal z mano. In ker spremembe lahko naredijo le sodniki je povsem utopično, da bo kdaj drugače. Hubertus laja, karavana gre naprej
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #77

    Privzeto

    Zakomplicirano.

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Oprosti 243 win, smo v času, ko je potrebno stvari spremenjati, tudi dobre in se vzgledovati po velikih, pa tudi če greš nekaj desetletij oz. korakov nazaj. Kje pa piše, da imajo veliki vedno prav in najboljše.
    Pa še tebi Raubšic, sedaj, ko približno vem kam spadaš.

    Kje pa piše, da je pri nas vedno prav in najboljše. Prepričaj me, zakaj in v čem je naša ureditev boljša od ostalih po Evropi.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #79

    Privzeto

    Hubertus,kaj bova sčasoma celo istih misli o PNZ-jih?
    LP Tjaša

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Hubertus tole o PNZ-ju si pa zadel v piko. Se povsem strinjam s tabo, ker sem tud sam mnenja, da PNZ ne bi smel biti pogoj za pridobitev vzrejne preizkušnje, ravno zaradi šlamparij, ki se na PNZ-jih dogajajo, zato so nepotrebni. Vzrejne preizkušnje bi morale biti namenjene ocenjevanju psov v delu in zunanjosti s strogimi kriteriji. Na tak način bi zagotovo prispevali k ohranjanju in izboljšanju kakovosti pasem goničev.

Stran 8 od 35 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •