Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 134

Tema: Jamarjenje

  1. #81

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    A dobi kakšen pes tudi garje. Pri nas se je to zgodilo .
    Mu pač daš stroghold
    Najbolje, da ga nosi ves čas, če delaš na lisice

  2. #82

    Privzeto

    Ja enostavno mu daš ampulo strongholda enkrat na mesec kot pravi deteljica. Moja terjerka je bila že kar nekajkrat v kontaktu oz. v luknji z garjavo lisico pa nobenega problema. Poleg tega jaz po jagi vedno odnesem psa direktno v banjo in ga okopam, ker živi z nami v hiši.

    Verjetno so bile prav garje in steklina krivi, da je jamarjenje ponekod povsem zamrlo. Danes glede na epizootiološko situacijo in ob učinkovitih zaščitnih sredstvih in vakcinaciji kontakt med lisico in psom ni več problem. Tudi odnos do psov in posledično način jamarjenja se je danes močno spremenil, lovski psi so namreč postali družinski člani in ne več potrošni material kot nekoč. Moja terierka razen izjemoma manjših odrgnin po gobcu, ki se zazdravijo same še ni nikoli ni bila poškodovana.

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Moj terier je zelo oster (preveč). Ogrizen pa je skoraj vedno, ko pride v kontakt z lisico, saj se brezkompromisno zapodi vanjo. Če ga lisica uspe ujeti za gobec, se borba nekoliko zavleče, sicer pa jo je že večkrat pokončal v 10 sekundah.
    Uporabim ga takrat, kadar šibre preslabo opravijo.

  4. #84
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi selekcija terierjev je šla v drugo smer. "Stari" terier je bil borec, jamar, davež...... Redki med njimi so bili sledoglasni. Ko so lovci izvlekli in pokončali jazbeca so se ti psi spoprijeli med seboj, čeprav so bili vsi potrgani. Ne vem ali je bilo to čuvanje plena ali želja po borbi.Taka agresija je bila v njih. Večkrat so "poleteli" v kak potok, saj so jih tako najlaže dobili narazen.
    No, današnji terier je bolj umirjen, psihično stabilen, primeren tudi za poljsko jago, skoraj vsi so sledoglasni, manj je davežev in tako je tudi prav...

  5. #85
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    ........
    Last edited by hunterxxxl; 11. January 2011 at 19:36.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #86
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    ........
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    dobro jo davi, ali...

  8. #88

    Privzeto

    Ja ampak šele, ko je mrtva !

  9. #89
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Ko je bil star natanko 8 mesecev, je izpod korenin napol izruvanega drevesa izbezal približno enako težkega jazbeca in ga prej kot v minuti poslal v večna lovišča.
    To mi ni bilo niti najmanj všeč, saj sem vedel, da bi jo naslednjič lahko grdo skupil.
    Povezava 8630

  10. #90

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    No, današnji terier je bolj umirjen, psihično stabilen, primeren tudi za poljsko jago, skoraj vsi so sledoglasni, manj je davežev in tako je tudi prav...
    Tako no- umirjeni ravno niso- vsaj moja dva ne (ampak točno taki psi so mi všeč, zato sem izbrala to pasmo ). Sta zeloo navita ( v smislu aktivnosti, intenzivnosti, vztrajnosti ) ampak ne brez mozga oz agresivna. Zagotovo pa sta glasnaaaa. Tamali ima komaj 3 mesece in je že nekajkrat poskšal "odlajat" po sledi . Upam, da bodo lovski lastniki navdušeni... jaz sem malo manj

Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •