Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 134

Tema: Jamarjenje

  1. #51

    Privzeto

    Nisem ravno prepričan, da si zgodbo predstavil točno tako kot se je v resnici dogodila. Kakor koli, ravnal si neodgovorno in naredil dve hudi napaki. Prvo, nisi bil pozoren na psa in si mu s tem omogočil, da je zašel v luknje. In ob tem si vedel, da pes ni v najboljši zdravstveni kondiciji. Drugo, potem si razkopal lisičino, kar tudi ni ravno pohvalno dejanje. Lahko, da si prav s tem kopanjem zapečatil tudi njegovo usodo.

    Ravnal si torej točno tako kot ne bi smel. Je imel pes ovratnico ? Manjka le še to in primer je za učenje mladih vodnikov kako nikakor ne smejo ravnati.
    Upam, da se bo zgodba dobro končala in se bo psiček uspel izvleči.

    Ima me, da bi sedaj ponovno zapisal nekaj o prepovedi jamarjenja, pa se bom vzdržal, ker bi prav v tem trenutku vsi radi spreminjali zakon in pri tem res ne želim na noben način sodelovati.

    Kot ljubitelj jamarjev ti res želim, da se s psičkom ponovno snideta in se iz tega oba kaj naučita. On se zagotovo bo.

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto jamarjenje

    Sraka, daj mi prosim nasvet kako preprečiti psu jamarju, da med gonjo lisice zaide v luknjo.

  3. #53

    Privzeto

    Da imaš psa, ki ni v dobri zdravstveni kondiciji v gozdu na povodcu. Tudi lovski psi ne morejo nenadzorovano tekati po lovišču in početi kar jim pač nalaga njihov nagon. Psa usmerja njegov naravni nagon, človeka pa njegova pamet.

    In nič nisi pisal, da si bil s psom na lovu na lisico, temveč je bilo razumeti, da si bil le na obhodu lovišča. Ker je bilo "shojeno od lisic" si ga pač "malo spustil", si zapisal. In verjetno si mu pred tem zabičal: "da pa mi v kakšno luknjo ne greš, ti porednež eden ti !!!"

    Naredil si napako in vsaj sam sebi to priznaj. Meni ne rabiš. Smili pa se mi kužek.

  4. #54
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Nisem ravno prepričan, da si zgodbo predstavil točno tako kot se je v resnici dogodila. Kakor koli, ravnal si neodgovorno in naredil dve hudi napaki. Prvo, nisi bil pozoren na psa in si mu s tem omogočil, da je zašel v luknje. In ob tem si vedel, da pes ni v najboljši zdravstveni kondiciji. Drugo, potem si razkopal lisičino, kar tudi ni ravno pohvalno dejanje. Lahko, da si prav s tem kopanjem zapečatil tudi njegovo usodo.

    Ravnal si torej točno tako kot ne bi smel. Je imel pes ovratnico ? Manjka le še to in primer je za učenje mladih vodnikov kako nikakor ne smejo ravnati.
    Upam, da se bo zgodba dobro končala in se bo psiček uspel izvleči.

    Ima me, da bi sedaj ponovno zapisal nekaj o prepovedi jamarjenja, pa se bom vzdržal, ker bi prav v tem trenutku vsi radi spreminjali zakon in pri tem res ne želim na noben način sodelovati.

    Kot ljubitelj jamarjev ti res želim, da se s psičkom ponovno snideta in se iz tega oba kaj naučita. On se zagotovo bo.
    Edina napaka je bila, da sem ga spustil. Toda kaj potem rabim lovskega psa, če je vseskozi na povodcu? Sicer se izogibam lukenj, če se le da. Toda, ko pes samostojno išče, seveda lahko gre tudi v luknjo, saj jih je polno.
    Napisal sem pa točno tako, kot je bilo. Pes je bil sedaj v dobri kondiciji, in ne misli, da sem zasul kak vhod v jame, saj nisem nek zelenec, za kakršnega me imaš. In kako sploh lahko napišeš, da sem ga spustil z ovratnico?

    Da bi ga še dobil, skoraj ne verjamem več. Verjetno je bil v luknji jazbec, ki se je zakopal, pes pa je kopal za njim in si zaprl izhod, lahko pa ga je tudi zasulo, saj je material tam zelo krušljiv. Jame so tam tako obširne in globoke, da bi ga izkopal edino z bagrom. Skoraj ni možno, da bi imel še enkrat tako srečo, kot pred leti, ko se je Črt izkopal po 8 dneh.

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Da imaš psa, ki ni v dobri zdravstveni kondiciji v gozdu na povodcu. Tudi lovski psi ne morejo nenadzorovano tekati po lovišču in početi kar jim pač nalaga njihov nagon. Psa usmerja njegov naravni nagon, človeka pa njegova pamet.

    In nič nisi pisal, da si bil s psom na lovu na lisico, temveč je bilo razumeti, da si bil le na obhodu lovišča. Ker je bilo "shojeno od lisic" si ga pač "malo spustil", si zapisal. In verjetno si mu pred tem zabičal: "da pa mi v kakšno luknjo ne greš, ti porednež eden ti !!!"

    Naredil si napako in vsaj sam sebi to priznaj. Meni ne rabiš. Smili pa se mi kužek.
    Nakladaš!

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Ker tema že nekaj časa ni aktualna...ker se parjenje pri lisicah začenja, so pogosteje v luknjah... par vprašanj in nekaj današnjih dognanj.

    Zjutraj je rahlo deževalo + bilo je dokaj vetrovno - si mislim, da danes bi morale biti lisice v luknjah.
    Z lovskim Tovarišem Prskačem, Dolgijem, mentorjem ter mojo terierko Fino smo zjutraj poizkusili obiskanost nekaj lisičin. Pri večini lukenj je bil prisoten vonj lisic, vendar Fina po parih sistematičnih preiskavah luknenj ni nakazala pristnosti lisice...
    Prejšnjikrat se je po raziskavi okolice lukenj direktno zapodila v luknjo in kajkmalu izgnala lisico...
    Kakšne mate izkušnje, kdaj jamariti, da bo uspeh in še kakšen dober nasvet ne bi bil odveč...

    Lep jamarski pozdrav, K.

    PS.: vsem nezagovornikom jamarjenja naj v naprej povem, da me NE zanima to, da se vi s tem načinom ne strinjate, da naj raje čakam ponoči na stičinah itd., ter v primeru, če nimate kakšnega pametnega nasveta ali izkušnje, se prosim vzdržite komentarja!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  7. #57

    Privzeto

    Hvala, da si nas opozoril, ker bi se lahko komu zaletelo. Upam, da bo tudi v kakšni drugi temi tako in se bomo v bodoče vedno pogovarjali le enako misleči med sabo. Vsaj do kakšnega prepira ne bo moglo priti in vse bo lepo in prav.

    Od lovske etike in lovske pravičnosti pa smo se tako že zdavnaj poslovili in kdo bi se danes še s tem obremenjeval.

    Pa lep pozdrav!

  8. #58

    Privzeto

    Od lovske etike in lovske pravičnosti pa smo se tako že zdavnaj poslovili in kdo bi se danes še s tem obremenjeval.
    Lovsko etiko in pravičnost se pozabi na slehernem pogonu,ampak za prasci je prima nažigat....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #59

    Privzeto

    Kolovski nisem nezagovornik jamarjnenja ampak glede na to kolkrat je danes užgal čez Savo bi pa lahko imel eno za pokazat!? :angel2:
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zaradi (nenamernega) jamarjenja sem bil že ob 2 terierja, zato sem presedlal na drugo pasmo in si nabavil prepeličarko, misleč, da ta pa že ne bo mogla v luknje. Pa kaj še! Zadnjič je začela lajati pri neki luknji, potem pa kar noter. Komaj sem jo še ujel in za rep izvlekel ven.
    No nekaj dni kasneje sem se za uro usedel tam k luknjam in poračunal s tisto lisičko.

Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •