Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 134

Tema: Jamarjenje

  1. #91
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Terjerji so dokaz,da je sveto pismo nastalo pred njimi.Če bi bilo obratno bi se hudič zagotovo imenoval Terijer.
    Ampak so pa face in pol.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #92

    Privzeto

    Hanterxxxl. Ali je ta tvoj terier, ki je na fotki rjav, ali je toliko blaten ?

  3. #93

    Privzeto

    Danes ob 13h, sva z jazbečarko uplenila kapitalnega lisjaka. Vreme sončno, brez vetra, pa je bil lisjak vseeno v luknji. Lisjak je izskočil šele po 40 minutah od vstopa psičke v luknjo.

  4. #94

    Privzeto

    Bravo andrej50 !

    Mi bomo šli v akcijo v nedeljo, fantje že iščejo nove aktivne luknje.

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Včeraj. Psica potegne v luknjo (jo je naredil potok), zalaja, se sliši bobnenje... Lajež, cviljenje. Panika. Misli na najhujše - jazbec! Jo začnemo klicati in gledati v luknjo skozi majhno odprtino v tleh. V tistem 1. lisica iz luknje in za hribček... stečem za njo - prepozno. V istem trenutku strel - "imam jo!", je Dolgin zavpil in res je obležala - 2. lisica. Smo mislili da je garjava, pa je bila le tako blatna. Ker jih je Fina spravila v kot je dobila par prask po gobčku vendar nič kritičnega.

    Evo, še slika:
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #96

    Privzeto

    Lisica zgleda kot da ma maskirno barvo:icon_mrgreen:.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #97

    Privzeto

    Danes ob 10.00 sem šel pogledat malo okoli. Vreme je bilo sončno in termometer je kazal celih 10 C. Na luknjah v gozdiču sredi polj kjer sta v decembru padli dve lisici psica ni pokazala zanimanja. Na drugi lokaciji v strnjenem gozdnem kompleksu kjer je okoli 20 lukenj je psica pokazala zanimanje in pregledala nekaj aktivnih vhodov vendar sem po obnašanju ugotovil, da lisice ni notri. Na tej lokaciji sem decembra uplenil staro samico. Na tretji lokaciji, kjer sem letos uplenil tri lisice je psica preverila vhode in po obnašanju je bilo videti, da je zaznala prisotnost lisice. Jaz sem stal na večjem štoru cca 15 m od prvih vhodov, ki so razporejeni na približno 200 m2. Rahel veter sem imel bočbo z leve. Psica je nekajkrat prišla iz luknje in se vrnila vanjo skozi drugi vhod, laježa ni bilo slišati, zato sem vedel, da se lisica uspešno izmika po labirintu. Naenkrat se je prikazala, neslišno kot duh kakih 30 m od mene in ker me ni opazila je počasi nadaljevala pot gosto. Po strelu je obležala na mestu in čez kakih 10 sekund je za njo na plano prišla tudi psica. Lisica (samica) je bila lanska, pred približno 14 dnevi sem na istih luknjah uplenil staro samico.

    Zanimivo je, da za razliko od lanskega leta na 3 aktivnih lokacijah letos še nisem zaznal lisičje gonje. Upam, da bo še kaj snega !

  8. #98

    Privzeto

    Bo bo jutri zvečer!

  9. #99

    Privzeto

    Včeraj sem čakal od 21.00 do 13.00 videl sem dve zvitorepki vendar žal obe izven primerne strelne razdalje za risanico. Na zajčji vek ni trznila nobena. Danes zjutraj je bilo toliko pobeljeno, da sem šel preverit okoli lukenj. Domovanje kjer sem v ponedeljek uplenil lisico ima po dveh dneh očitno že novo stanovalko. Prisotnost psa v luknji torej za nekatere lisice ne igra tako pomembne vloge. Akcija bo v nedeljo.

  10. #100

    Privzeto

    Danes sem jamaril na petih različnih koncih, pa ne duha ne sluha o lisici.Jih je v našem koncu letos zelo malo.Po vonju in obnašanju pa je v eni od lukenj bil jazbec, zato sem tam prenehal.

Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •