Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 134

Tema: Jamarjenje

  1. #31

    Privzeto

    Dolgin potem je bilo to že pred kar nekaj leti, včasih so jih res spuščali tako da je prišlo do fizičnega kontakta med psom in lisico, zdaj tega ni več.Nemore ga skupit ne pes in ne lisica ali boš rekel, da si to videl lani ali predlani?
    Nazadnje pred tremi leti,pol pa tudi šel nisem več!!!
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #32

    Privzeto

    Skoraj nebi verjel.

  3. #33

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    Skoraj nebi verjel.
    _____________

    Kar verjemi !
    LP

  4. #34

    Privzeto

    94. leta je bil sprejet pravilnik za ocenjevanje zunanjosti in dela psov jamarjov in v pravilniku je jasno napisano kako se izvaja umetni rov tako, da nevem, če to najbol drži.

    Lp!

  5. #35

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    94. leta je bil sprejet pravilnik za ocenjevanje zunanjosti in dela psov jamarjov in v pravilniku je jasno napisano kako se izvaja umetni rov tako, da nevem, če to najbol drži.

    Lp!
    Preberi si mojo izkušnjo opisano v zadnjem prispevku, ko sem moral 27.04.2005 iz Pomurja s psičko potovati nekam v hribe nad Vrhniko, da sem opravil pol legalen preizkus v umetnih rovih z vrtljivo rešetko. Takrat nobeno LKD ni smelo organizirati preizkusa v domačih rovih od Maribora do Lendave, ker naj bi bilo to "kakor" prepovedano in sodniki so zahtevali od vodnikov preizkus v naravnih rovih v lovišču vodnika.
    Ostali del PNZ pa sem lahko pred tem opravil na Ptujskem polju.
    O tem je tekla takrat zelo ostra razprava na forumu, pa se sedaj več ne spomnim ali je to bilo že na tem forumu ali ona onem LZS, ki so ga potem prepovedali in nikoli več obnovili.

    Najbolj nesrečna vrsta lovskih psov so prav jamarji in med njimi še posebej jazbečarji, ker se tukaj vedno nekaj eksperimentira in se pravila prilagajajo raznim osebnim in še kakšnim interesom skupine gospodov, ki so si to področje prisvojili in je njihova beseda vedno prva in zadnja. Tukaj argument ne velja nič, velja le njihov kolektivno-čredni interes. Prav zaradi takšnih razmer na tem področju sem se pred časom iz slovenske lovske kinologije popolnoma umaknil in psičko uporabljam le ta svoje osebne lovske ter ljubiteljskle potrebe.

  6. #36

    Privzeto

    Tudi sam sem moral pred leti s svojim psom v naravne luknje in, če se pravilno spomnim je bilo to zato, ker umetni rovi niso bili dovoljeni s strani društva proti mučenju živali ali je bila takrat o tem diskusija in potem so se zopet lahko začeli izvajati.Mislim, da nam je tako pojasnil sodnik, če se dobro spomnim.Če se motim me popravite.

    Lp!

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Preizkus v umetnem rovu je bil nekaj časa prepovedan. V l. 2000 je moj pes moral preizkus opravljati v naravnem rovu. Naslednji, v l. 2004 pa že spet v umetnem.

  8. #38

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Preberi si mojo izkušnjo opisano v zadnjem prispevku, ko sem moral 27.04.2005 iz Pomurja s psičko potovati nekam v hribe nad Vrhniko, da sem opravil pol legalen preizkus v umetnih rovih z vrtljivo rešetko. Takrat nobeno LKD ni smelo organizirati preizkusa v domačih rovih od Maribora do Lendave, ker naj bi bilo to "kakor" prepovedano in sodniki so zahtevali od vodnikov preizkus v naravnih rovih v lovišču vodnika.
    Ostali del PNZ pa sem lahko pred tem opravil na Ptujskem polju.
    O tem je tekla takrat zelo ostra razprava na forumu, pa se sedaj več ne spomnim ali je to bilo že na tem forumu ali ona onem LZS, ki so ga potem prepovedali in nikoli več obnovili.

    Najbolj nesrečna vrsta lovskih psov so prav jamarji in med njimi še posebej jazbečarji, ker se tukaj vedno nekaj eksperimentira in se pravila prilagajajo raznim osebnim in še kakšnim interesom skupine gospodov, ki so si to področje prisvojili in je njihova beseda vedno prva in zadnja. Tukaj argument ne velja nič, velja le njihov kolektivno-čredni interes. Prav zaradi takšnih razmer na tem področju sem se pred časom iz slovenske lovske kinologije popolnoma umaknil in psičko uporabljam le ta svoje osebne lovske ter ljubiteljskle potrebe.
    Na račun kinoloških sodnikov je dostikrat slišati pripombe na njihovo sojenje.So pač v ozadju osebni interesi in denar.

  9. #39

    Privzeto

    Sam imam resastega jazbečarja, že na telesni oceni so se dogajale čudne stvari, zato PNZ-ja nisva šla opravljat in ga najbrž nikoli ne bova.
    Zakaj? Zaradi sodniško-vzrejnega lobija, parjenja psov ki niso primerni za razplod, in nasploh čudnih predpisov in navad pri PNZ-ju za jazbečarje. Sedaj me pa lahko spljuvate, ampak kar človeč vidi in občuti na svoji koži...

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A te kej preganjajo, ker loviš brez PNZ ?

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •