Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Z A V A R O V A N J E

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Z A V A R O V A N J E

    v v v v v
    Citat dolgin je objavil:
    Ali je možno zavarovati psa za primer poškodbe ali bolezni?
    Hvala
    LP
    Citat capek je objavil:
    Dolgin je možno.Eden naših si je zavaroval psa pred kratkim.Vendar nevem točno koliko stane in kakšna je odškodnina v primeru izgube psa, lahko se pa pozanimam, če hočeš.
    Citat Hubertus je objavil:
    Ponudba, ki sem jo prejel od zavarovalnice še v tolarjih:

    Za 17.000 sit na leto imaš krito polovico veterinarske oskrbe (brez cepljenja proti steklini se razume) v primeru smrti psa pa ti zavarovalnica izplača 80.000 odškodnine.

    Torej ti mora psa pobrati v prvih petih letih sicer greš v minus, odškodnina pa je naravnana na pbl. ceno enega mladiča.
    Citat davidson je objavil:
    Mislim da je od 80 do 250€-odvisno od tega kaj zavaruješ. V našemu LKD,ju je bilo veliko govora o tem-zavarovalnica naj bi nam priznala popust, v kolikor bi bilo dosti zainteresiranih. No na koncu ni bilo iz vsega nič.
    V naši LD je urejeno zavarovanje psov za poškodbe psa in za škodo, ki bi jo lahko povzročil pes med lovom.
    Sicer pa je z zavarovanjem tako, da se izplača zavarovati lovsko aktivnega psa, ki se pri svojem delu velikokrat sooča z različnimi nevarnostmi (krvosledstvo, pogoni,...) in katerega izguba bi prizadela vodnika in LD (predvsem v finančnem smislu).
    Citat dolgin je objavil:
    V naši LD je urejeno zavarovanje psov za poškodbe psa in za škodo, ki bi jo lahko povzročil pes med lovom.
    Sicer pa je z zavarovanjem tako, da se izplača zavarovati lovsko aktivnega psa, ki se pri svojem delu velikokrat sooča z različnimi nevarnostmi (krvosledstvo, pogoni,...) in katerega izguba bi prizadela vodnika in LD (predvsem v finančnem smislu).
    No,sej to me zanima! A mogoče veš kaka je cena zavarovanja? Je to zavarovanje v paketu,al je zavarovan vsak pes posebej? Tukaj gre za eno stvar - namreč psa ti lahko zadane avto,al ga napade prašič,lahko se (ponekod) okuži tudi z kakimi fekalijami (npr. v bližini smetišč),psi,ki so aktivni v vodnem delu,se tudi pozimi lahko zelo prehladijo,dobijo pljučnico...... V takih primerih je zdravljenje dolgotrajno in seveda drago ko hudič - al to krije zavarovalnica,al je treba iti na kant zato da pes preživi?
    Hvala za odgovore......


    lp
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat dolgin je objavil:
    No,sej to me zanima! A mogoče veš kaka je cena zavarovanja? Je to zavarovanje v paketu,al je zavarovan vsak pes posebej? Tukaj gre za eno stvar - namreč psa ti lahko zadane avto,al ga napade prašič,lahko se (ponekod) okuži tudi z kakimi fekalijami (npr. v bližini smetišč),psi,ki so aktivni v vodnem delu,se tudi pozimi lahko zelo prehladijo,dobijo pljučnico...... V takih primerih je zdravljenje dolgotrajno in seveda drago ko hudič - al to krije zavarovalnica,al je treba iti na kant zato da pes preživi?
    Hvala za odgovore......
    Dolgin, prepričan sem, da je ni lovske družine v Slo, ki bi imela zavarovane svoje pse oz. škodo na svojih psih.
    Imajo pa zavarovanje, ki krije morebitno škodo, ki bi jo posredno ali neposredno povzročil pes med izvajanjem lova.
    Stroški veterinarske oskrbe in izguba psa sta prepuščena vodniku.
    Citat Sraka je objavil:
    Hubertus zapiše:
    Imajo pa zavarovanje, ki krije morebitno škodo, ki bi jo posredno ali neposredno povzročil pes med izvajanjem lova.
    ______________
    Zavarovanje odgovornosti !!
    Citat dolgin je objavil:
    Dolgin, prepričan sem, da je ni lovske družine v Slo, ki bi imela zavarovane svoje pse oz. škodo na svojih psih.
    Imajo pa zavarovanje, ki krije morebitno škodo, ki bi jo posredno ali neposredno povzročil pes med izvajanjem lova.
    Stroški veterinarske oskrbe in izguba psa sta prepuščena vodniku.
    No,pri nas krije LD polovico kupnine za psa (ko opravi PNZ) in vsako leto krije stroške cepljenja proti steklini! Mene zanima predvsem če se jih sploh da zavarovati (to da bi jih zavarovala LD bi že sforsirali) za primer bolezni ali poškodbe! Lani je imel en naš lovec ogromne,ampak zares ogromne stroške z zdravljenjem psa,ki pa jih je moral seveda kriti sam,kar pa se mi sploh ne zdi v redu,glede na to,da je pes verjetno najbolj uporaben in uporabljan v naši LD! Na koncu smo predlagali da bi pobrali pri članih za vsaj del zdravljena,pa smo pri veliki večini naleteli na gluha ušesa! Mater smo ljudje,ej ko jim pa prižene pes prašiča ali pa jim najde srnjaka,je pa najboljši,to pa je že vse,ko je treba dati za pir se pa že neha.......

    Uf sm se razp......u! :evil:
    Citat gardelin je objavil:
    Dolgin vse se da. Najdi agenta in se boš dogovoril. Za dnar je vse možno. Imaš varianto z zdravljenjem ali brez.
    Citat Black je objavil:
    Psa se zavaruje posamezno, kot avto, zavarovanje je več vrst, lahko ga zavaruješ, samo v primeru pogina ali kombinacija še z poškodbami, kjer krijejo spet odvisno od višine zavarovalnine koliko % dobiš povrnjeno.Ponavadi ti krijejo za tri poškodbe letno.Sam imam zavarovanega psa, predvsem zaradi slabih izkušenj pri iskanju zastreljene divjadi, kjer sem imel že velikokrat poškodbe in v teh primerih veliko pomeni 50% plačati manj, kot bi sicer.Sem imel primer, kjer je imel pes zlomljeni obe kosti na nogi in me je zdravljenje (z operacijo) prišlo1500eur.Pri nas mislim da samo zavarovalnica Slovenica-Adriatic zavaruje pse.
    Citat zajec je objavil:
    Tilia ima tudi tako zavarovanje!
    Citat davidson je objavil:
    Dolgin tukaj si lahko preračunaš.
    http://www.adriatic-slovenica.si/ins...ance&cid=20215
    Upam da s tem ne bom kršil kakšnega oglaševalskega pravila na tem forumu.
    Dejstvo je, da so nam ponujali precej ugodnejšo ponudbo (adriatic), če bi bilo dovolj zainteresiranih takoimenovani ''paketni popust''. Kljub temu smo prišli do ugotovitve (kar je že hubertus povedal) da se zavarovanje kot tako ne izplača. Zato imamo zavarovane pse samo za pošlodbe ki bi jih lahko povzročili med lovom. Veterinarsko oskrbo , ki bi nastala med izvajanjem lova pa nam krije LD, v razumnih mejah seveda.
    Sicer pa poglej si tarife pa boš videl da bi se izplačalo zavarovati le zelo vrednega psa.
    Pa še to tarife so se dvignile baje zaradi tega ker je bilo zavarovanje psov edino katero je zavarovalnicam prinašalo izgubo (v znesku nekaj milijonov sit).
    Citat davidson je objavil:
    Citat gardelin je objavil:
    Kaj pa če bi zavarovali samo izgubo psa (povoženje, rana po merjascu, uboj na lovu....), kar se redno dogaja?
    To boš mogu pa agenta vprašat-če je sploh možno samo to zavarovat-po moje ja.
    Dejstvo je , da je največji riziko ravno pri zavarovanju odgovornosti. Tu se zavarovanje res izplača. Predpostavljaj si da ti pes na lovu prižene prasiče pred kak avto, pa rečmo da je ta avto vreden 20 000€ in je škoda ocenjena na totalko. Ne vem kdo bi to kril. 20 000€ je letni proračun LD nekaterih celo manj. Spomnimo se primera LD Senožeče če se ne motim, pa se mi zdi da sploh ni bilo zaradi lova. Baje da so plačali nekaj milijonski znesek (naj me tu popravi nekdo kateremu je zadeva bolj znana). V kolikor bi tako škodo moral plačati vodnik ne vem kaj bi bilo. Upam da se vsi zavedate tega velikega tveganja-če se ne boljše da s svojimi psi jagate daleč proč od civilizacije.
    Žalostno ampak resnično.
    Citat ivko je objavil:
    Pri zavarovanju psov obstaja tudi možnost kolektivnega zavarovanja psov za primere zdravljenja ob poškodbah, boleznih in podobno. Kolektivno zavarovanje prek društva imajo sklenjeno vodniki reševalnih psov. Zavarovalnica na podlagi računov zdravljenja posamezniku povrne del ? stroškov. Podobno zavarovanje bi verjetno lahko sklenila katerakoli LD. Koliko stane na psa in kakšni so pogoji mi ni znano, lahko pa se lahko pozanimam.

    Zanima me če kdo uporablja signalno ovratnico za psa na skupnih lovih in kje bi se jo dalo nabavit.

  2. #2

    Privzeto

    Jaz sem plačal za nemškega prepeličarja:148 eur
    Zavaroval sem ga kot lovskega psa (ker izbiraš ali pasemski,itd..),ker mi se je zdelo logično in za slučaj zastrelitve.
    Zavarovan je za vsoto 500 eur(smrt),zdravljenje 70% subvencionirano s strani zavarovalnice,krajo pa se ne da zavarovati.
    Se mi zdi precej?

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Če ti bo pes poginil v prvem letu ti bo zavarovalnica izplačala 352e neto. Če ti pes pogine v drugem letu boš dobil izplačano 204e, če ti pogine pa v tretjem dobiš 56e. Kaj pa v četrtem? 4x148 je 592e, torej boš dal več za zavarovanje kot doš dobil za novega psa. Da ne govorim o petem in šestem in sedmem letu...

    A ni bolje, da imaš tisti denar ti in ko boš potreboval novega psa ga greš enostavno kupiti, namesto da spodrituješ zavarovalnici?!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #4

    Privzeto

    Tudi meni se to zdi visoka vsota glede na bonitete, ki jih imaš pri tem. Sam sicer nimam psa, tako da je to moja splošna ocena in vtis.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Talking

    Se strinjam s Hubertusom, ampak pri meni je situacija drugačna,živim v mestu ob zelo prometni cesti.Avti so mu po moje največja nevarnost, namreč naš istrianer je imel že dva bližnja srečanja in nazadnje dolgo ter drago zdravljenje.
    Nesreča nikoli ne počiva,še posebaj če ti je pes pri dober,.
    Kot pravi moj oča:če je pes zares dober,al ti ga ukradejo al ga pa avto povozi!

  6. #6

    Privzeto

    Pri zavarovanju pa še to,če se ti pes slučajno izgub in ga ne najdeš ne dobiš nič pa tudi da ti ga nekdo ustreli in ga ne najdeš tudi ne dobiš zavarovalnine,tako da dvakrat premisli predno zavaruješ.
    Če pa živiš ob prometnici in imaš zavarovano hišo ali stanovanje paje pes zavarovan za primer da pes povzroči škodo.

    lp

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Hose...
    če živiš ob prometnici potem razmisli raje kako boš fizično zavaroval psa in ne vrednostno.
    Namreč, če ti vsake toliko povozi psa je težava v tem, da si ob psa in ne ob denar. Vsaj meni namreč pomeni več, da imam izdelanega psa uporabnega za lov, kot pa da dobim 500e.
    Denar raje vloži v to, da ogradiš svoje dvorišče ali pa psu preprečiš prestopanje meje dvorišča z "nevidno" ograjo, ki jo prodajajo tudi po internetu.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #8

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Hose...
    če živiš ob prometnici potem razmisli raje kako boš fizično zavaroval psa in ne vrednostno.
    Namreč, če ti vsake toliko povozi psa je težava v tem, da si ob psa in ne ob denar. Vsaj meni namreč pomeni več, da imam izdelanega psa uporabnega za lov, kot pa da dobim 500e.
    Denar raje vloži v to, da ogradiš svoje dvorišče ali pa psu preprečiš prestopanje meje dvorišča z "nevidno" ograjo, ki jo prodajajo tudi po internetu.
    Amen!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •