Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Umetni Rov

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Umetni Rov

    v v v v v
    Citat alan ford je objavil:
    Zdravo,
    imam resasto jazbečarko, ki bo jeseni opravljala PNZ. Vse kolege lovce, ki vedo za umeten rov, kjer je (tudi proti plačilu) mogoče trenirati psa lepo prosim, da mi sporočijo kontaktno tel. številko. :D :D

    LLP
    Alan
    Citat JAKAJEŽ je objavil:
    Umetni rov ima LD Škocjan na Dolenjskem,rov imajo narejen ob lovskem domu,kako je z treniranjem pa ne vem,pa tudi tel.številke nimam preko katre se bi dalo kontaktirati.
    ali je za PNZ še vedno potrebn prikaz v umetnem rovu?Pred leti so bile okoli tega neke polemike,sedaj pa ne vem kako je.
    Za tel.št.pa se lahko obrneš na ZLD Novo mesto?
    Za poizkusiti je,saj vemo,da imaio strokovni tajniki veliko dela,pa bo težko našel čas za kaj takega :cry: :oops: :lol:

    lp
    Citat capek je objavil:
    Mi ga imamo na Koroškem, pomojem nebi bil problem zrihtat s katerega konca približno pa si?
    Citat orlova6 je objavil:
    Capek, pa tudi žive rove imamo dovolj, a ne bi poiskušal kar na teh. :lol:
    Citat capek je objavil:
    Ja ko sem delal jaz PNZ z mojim smo šli v naravne luknje, tiste imajo pa doma tudi pomojem.
    Citat rot je objavil:
    Umetni rov je v Lokavcu ob Ajdovščini,kjer se tudi opravlja Pnz za jazbcarje in terjerje in sicer spada pod LD Hubelj,LKD Nova Gorica!
    Citat alan ford je objavil:
    Rot,
    psička je danes uspešno PNZ opravila prav tam - v Lokavcu pri Ajdovščini. Vseeno hvala za obvestilo.

    lp

  2. #2

    Privzeto

    sedaj bom pa se jaz na temo umetnega rova. meni usebno se mi zdi da nebi bil potreben,zakaj ker enim nepase rov,no ker psa ucis na rov zaradi preiskusne in se pes navadi.potem naredis to preiskusno gres na lov ti pa pes med lovom obrne vse lisicine in jazbine pa pride do pretepov.to je pa groza za vodnika psa.
    Last edited by majamagajne@hotmail.com; 3. February 2008 at 18:52.

  3. #3

    Privzeto

    Meni še nikoli ni šel pes v luknjo med skupnimi lovi.Kadar grema pa jemarit pa brez problema.Lp

  4. #4

    Privzeto

    Če pes(jamar) goni lisico in mu ugre v luknjo bo seveda šel za njo to je logično in zato niso krivi umetni rovi.Danes zjutraj smo imeli takšen primer, ko je bil devet mesecev star jazbečar prvič v luknji medtem, ko mu je lisica, ki jo je gonil zunaj ušla v luknjo.Malo jih je skupil po nosu, lisica pa ostala cela.

  5. #5

    Privzeto

    Ja Capek to imaš prav.Jaz sem mislil ko gremo na skupni lov da moj pes nikoli ne išče lukenj tako,kakor če bi šla jamarit.Lp

  6. #6

    Privzeto

    no jaz sem hotev povedat da mi nepase jamarenje.imam jazbecarko kije prevec pogumna v rovu tako da se izogibam rovom kolikor se da.

  7. #7

    Privzeto

    Izogibati rovov se je težko, sploh če je pes preveč oster, tako sem ga jaz zgubil.Postavil sem se na štant, spustil psa trideset do petdeset metrov pod mano so bili pa jazbeci, ki za njih in te luknje sploh nisem vedel.

  8. #8

    Privzeto

    Zato pa poizkušam mojega jazbečarja držat kar se da stran od lukenj, zaenkrat mu ne dišijo..

  9. #9

    Privzeto

    Prav zato pa mojega jazbečarja nočem preveč "spoznati" z rovom. Zaenkrat uspešno

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Meni je prav PNZ zjebal psa pa recte kar hocete.
    Jazbecarko imam izsolano za KS, ker pa sem moral seveda prej opravit PNZ sem imel potem veliko problemov ker je psica na vsak nacin rinila v rove. Sedaj sem jo jamarjenja sicer odvadil vendar sem zato porabil ogromno casa. Moje mnenje je da naj tisti ki bo jamaril naredil neke sorte UP za jamarjenje. Veliko lastnikov psov jamarjev namrec ne zeli jamarit.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •