Stran 3 od 20 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 197

Tema: Poskus če bodo Pravila LZS zaživela v praksi.

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Enaka kaj pa drugega. Hotel sem samo napisati, da bo treba kmalu urediti stanje, ker firma brez zakonitega zastopnika ne more delovat.
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #22

    Privzeto

    Dragi kolega Krpan, očitek ni bil namenjen tebi.
    Kaj pa se je v tem času spremenilo, da bi se zgodba sedaj lahko legalizirala ? V tistih pritožbah , ki so pred časom romale na UE in so se nanašale na izvolitev M se sedaj lahko zamenjajo le datumi in imena oseb in UE je v ponovni zadregi. Enkrat je bila že namočena in težko, da si bo kiks privoščila še v drugo. Saj tam niso zaposleni bebčki in tudi nobene volje verjetno nimajo, da bi ponovno postali predmet očitkov, le da tokrat z druge strani. Previdnost je mati modrosti, pravi stari pregovor.
    Navijači smo le mi tukaj na forumu in v "bazi", na UE pa morajo biti predvsem strokovni.
    Pa lep pozdrav!

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V članku http://www.forum-lov.org/index.php?o...=569&Itemid=53 si lahko preberete odločbo MNZ, ki LD Novo Mesto priznava status stranskega udeleženca v postopku.

  4. #24

    Privzeto

    Res dobra novica. Sedaj se bo upravni organ moral izreči o vseh nezakonitostih in nepravilnostih v Pravilih LZS, ki jih bo predočila LD Novo mesto. Upam, da bodo predstavniki navedene LD dobro pripravili vse argumente in dokazali, da so ta pravila pravno-formalno neustrezna. Ker poznam predsednika, v to ne dvomim.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Nevem kako bo sedaj utemeljeval v pravilnost sklicev in ustreznost pravil predsednik statutarne komisije. Predlagam,da odstopi iz funkcije predsednika KSPV. Čestitam starešini LD Novo mesto za storjeno delo in v strajnosti za dokaze o neskladnosti in nepravilnosti postopkov,ter aktov.

    BOBER

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat bober je objavil: Pokaži objave
    Predlagam,da odstopi iz funkcije predsednika KSPV.
    BOBER
    Mogoče je poziv k odstopu malo prezgodnji. Počakajmo do konca procesa, da bomo videli, komu bo UE dala prav....
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #27

    Privzeto

    To ni "dobra novica", temveč žalostna novica, ker do takšne "novice" sploh nikoli priti ne bi smelo. In celotna zgodba ima rep še v časih prejšnjega vodstva, da bi se v obdobju novega le nadaljevala.
    Spomnim se razprave na tem forumu, ko sem želel opozoriti na nadaljevanje slabe prakse, pa sem jih od kolegov dobil po betici. Edino šef ZR7 je takrat pravilno razumel kaj me skrbi in me podprl. Potem se v to nisem želel več spuščati, čeprav sem ves čas pričakoval ukrepanje in postopno saniranje razlogov zaradi katerih se je takrat dvignilo toliko prahu.
    Tudi sedaj nisem optimist. Namesto, da bi v reševanju zapletene zgodbe zavzeli legalističen pristop, bomo ponovno vsi skupaj pristali na osebnem. To pa je za reševanje problema vedno huda ovira.

    Upam, da iz tega ne bomo ponovno delali "velike zgodbe", ker za kaj takega ni prav nobene potrebe. Rešitev je zelo preprosta in vendarle sočasno tudi zelo težka. Problem je vedno le v tem, da vsi skupaj vemo kaj v resnici želimo, kako to doseči in s katerimi ljudmi to doseči.

  8. #28
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Verjetno je Sraka pravilno ocenil pot prahu ki se je dvignil in bo brez resnično močnega prepiha padel na isto mesto.Žal osebe ki igrajo v tem trilerju niso izmišljene in scena je resnična.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto Poziv na uskladitev Pravil LZS

    Odgovor na Krpanovo vpršanje v naslovu teme je v članku na portalu dokaj jasen: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=694&Itemid=53
    Last edited by ZR7; 6. January 2010 at 14:53.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Sem prebral odgovor UE. Kaj naj rečem?

    Večina rešitev za katere smo menili, da niso dobre so se pokazale tudi neskladne u pravnim redom RS. Nekatere pa so sicer skladne z zakonodajo, vendar še vedno vzrajan na stališču, da niso dobre in koristne za lovstvo na Slovenskem.

    Največja zadrega pri vsem skuaj je, da je UO dala na razpolago samo 60 dni za uskladitev Pravil z zakonom, to je do 30.2.10. Glede na ažurnost LZS se bojim, da popravljena Pravila ne bodo kvalitetna, ampak samo na hitro zmašeno skropucalo. LZS je namreč v veliki meri zamudila več let za debato okrog Pravil in izkanje ustreznejših reširtev.

    Izdelava novih Pravil, je bila pred nekaj meseci sicer zaupana nelovskim svetovalcem, vendar se bojim, da se iz teha ne bo izcimilo nič uporabnega, razen, da bi tja odteklo nekaj naših evrov iz članarine.

    Časa je malo vendar če je volja, bi se dalo poiskati ustrezne rešitve. Gre pa za zelo globalne spremembe dosedanje prakse delovanja in prepričan sem, da večnim funkcionarjem ne bodo po volji, zato jih bodo zavirali kolikor se bo dalo.

Stran 3 od 20 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •