Stran 18 od 20 PrvaPrva ... 814151617181920 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 197

Tema: Poskus če bodo Pravila LZS zaživela v praksi.

  1. #171
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... V čem pa se današnji čas razlikuje od včerajšnjega, ko je organizacijo vodil Mahne ? Mogoče, le v tem, da Mahne naj ne bi bil "vaš-naš", sedanji predsednik pa je "vaš-naš" kot nekateri radi poudarjajo.
    ...
    Na nek način imaš prav. Pa ne zaradi kakšne slepe pripadnosti ali v rit lezenja, kar je sicer domena mnogokaterih večnih funkcionarjev. Sem se prav smejal, ko sem to v živo videl ravno pri Mahnetu. Še dobro, da ga ni razneslo.
    Krope je pogojno moj predsednik, ker je ob kandidaturi za razliko od Mahneta podal svoj program, ker je jasno pokazal, da želi lovstvo peljati v moderno naravovarstveno in zakonito smer, ker od komisij zahteva pošteno delo ne le posedanje za sejnine in potne stroške in ne nazadnje, ker je očitno zastavil svoj položaj in ugled in se je odločno postavil za smer ki jo je na začetku nakazal iin zaradi česa smo ga podpirali.

    Pa ni ves čas "naš". Smo bili zadnje čase že pošteno hudi nanj, ker je izgledalo, da je svoje besede požrl, oz. je to nezmožen izpeljati. In še vedno zatrjujemo, da je še vedno tudi on le "virtualec"!

    To, vidiš Sraka so razlike, ki odločajo vsaj o moji podpori enemu ali drugemu. Zaradi njegovega dela v smer za katero mislim, da je za Slovensko lovstvo, pardon, popravljam, za Slovensko divjad pravilna.
    Le zato in ne zaradi tega, ker je Srečko tudi človek s katerim se da lepo in sproščeno podebatirati tudi v neformalni obliki!

    Če moram izbirati med njim in nekom, ki je javno izrazil razumevanje Inke Stritar in s tem njenih tendenc, je moja odločitev jasna!

    Da Srečko Felix krope trenutno je moj predsednik! In upam da ostane.

  2. #172

    Privzeto

    Citat ZR7;
    ............ ker je ob kandidaturi za razliko od Mahneta [B
    je objavil:
    podal svoj program,[/B] ker je jasno pokazal, da želi lovstvo peljati v moderno naravovarstveno in zakonito smer, ker od komisij zahteva pošteno delo ne le posedanje za sejnine in potne stroške in ne nazadnje, ker je očitno zastavil svoj položaj in ugled in se je odločno postavil za smer ki jo je na začetku nakazal iin zaradi česa smo ga podpirali.
    ____________

    Dragi šef občutek imam, da moram še stotič ponoviti, da nimam nič proti aktualnemu predsedniku in da nikogar in tako tudi najinega predsednika ne ocenjujem po tem kaj je povedal, temveč po tem kaj je naredil.

    Ti sploh kaj prebiraš zapisnike Upravnega odbora in delovnih teles organov LZS na njihovi spletni strani ? Iz tega kar je mogoče tam prebrati nikakor ni mogoče potegniti sklepov, ki jih zgoraj navajaš. Verjamem, da so vse tisto zgoraj navedeno pobožne želje aktualnega predsednika, vendar praksa delovanja organov LZS in celotne organizacije pa se od tega bistveno razlikuje.

    Predstavljen program: kaj in kako iz tega programa pa se v praksi uresničuje ? Prosim za malo bolj konkretne navedbe.

    peljanje v naravovarstveno in zakonito smer: praksa in dogodki zadnjega leta in nekaj mesecev tega ne potrjujejo. In vse kaže, da smo sedaj pred novim nategom kar se novih Pravil tiče. Saj niti pravilnika o lovskih odličjih niso dali v javno razpravo, da pa bi dali koncept novih pravil, pa je že na meji znanstvene fantastike.


    od komisij zahteva pošteno delo: uh..uh.., dragi šef, tu pa si se spustil na spolzki teren. Vzemi si malo časa in si na spletni strani LZS oglej zapisnike posameznih komisij. Naj te spomnim samo na dve ali tri in sicer na delo pravne komisije, pa tiste, ki razmetava okrog z lovskimi odličji, pa še mogoče tiste zadolžene za lovsko kinologijo ali tiste zadolžene za izvajanje in spoštovanje Etičnega kodeksa ali pa ............ naj bo dovolj, In pri tem si preberi na forumu skromno poročilo Krpana o dogajanjih na zadnjem občnem zboru in se vprašaj kaj za boga milega je ves ta čas delal Nadzorni odbor in še kakšna komisija zadolžena za finančno poslovanje LZS in še katera.

    S tabo se lahko strinjam, da se je predsednik na začetku svoje predsedniške kariere postavil na začetek "prave poti" le ves ta čas odkar je na čelu LZS ni naredil še niti prvega koraka v to "pravo" smer.
    _____________

    Če moram izbirati med njim in nekom, ki je javno izrazil razumevanje Inke Stritar in s tem njenih tendenc, je moja odločitev jasna!

    Da Srečko Felix Krope trenutno je moj predsednik! In upam da ostane.
    _________
    Saj se sedaj ne odločamo med Kropetom in Mahnetom. Mahne je zgodovina. Sedaj nas zanima le aktualni predsednik ter njegova uspešnost vodenja LZS. Z demagoškim prepričevanjem in dokazovanjem njegovih dobrih namenov lovska organizacija neke velike koristi ne bo imela. Dobili smo novo formo in ostali pri enaki vsebini delovanja organizacije. Skoraj ničesar negativnega iz časov prejšnjega predsednika še nismo odpravili in vse ostaja enako, le nekaj malega ljudi je drugih.

    Sam se nikoli nisem čustveno vezal na nobenega predsednika in jih ocenjujem le po njihovi uspešnosti. Ali bo Krope še predsednik v bodoče ali ne, o tem sam ne bom odločal. Ne bom pa imel nič proti, če se bo končno zganil in začel stvari spreminjati. Veliko časa več nima, ker ga je precej že porabil.

  3. #173
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Saj se sedaj ne odločamo med Kropetom in Mahnetom. ...
    Seveda ne. Želel sem ti le malo replicirati na očitek, da je Krope "naš", ker se je slišalo kot da ga neobjektivno podpiram.
    To, da se ne vežemo "čustveno" na funkcionarje je pa edino normalno. Funkcionarje je treba presojati po tem kako dobro opravljajo svojo funkcijo.

    LP

  4. #174

    Privzeto

    TR7: "Da Srečko Felix krope trenutno je moj predsednik! In upam da ostane."

    Se strinjam. Srečko Felix Krope je bil legitimno izvoljen za predesdnika naše LZS in je zato naš legalni in zakoniti predsednik in torej tudi moj predsednik. Kdo in kje se kroji usoda LZS in kuha bolj ali manj užitna in prebavljiva kadrovska juha in vizija razvoja LZS pa je jasno. Gre za centre moči, to pa so usposobljene članice. Iz njenih vodstev in organov se tvorijo organi LZS in delegacije za OZ LZS. Nihče na svetu, razen redkih izjem, se privilegijem, ki jih ima znotraj sistema ne odreče kar tako. Podobni so poslancem, ki opravljajo poslansko in župansko funkcijo in tudi od teh ni realno za pričakovat, da bi se temu odrekli in izglasovali zakon o nezdružljivoti teh dveh funkcij. Vsak poskus ločitve teh dveh funkcij je doslej vsaki opciji spodletel. In v podobnem položaju je naš predsednik. Vsak njegov predlog, ki bo šel v smeri zmanjšanja vloge in moči pooblaščenih članic in ukinitve delegatskega sistema je že v vnaprej obsojen na propad. Delegatski sistem ne omogoča demokratične razprave na OZ temveč le glasovanje skladno s sklepi, sprejetimi na delnih občnih zborih. Kje pa piše, da predlog, ki je bil na delnem občnem zboru zavrnjen, ne bi na OZ bil sprejet. Morda pa bi drugi iz drugih okolij ocenili, da predlog ni slab, temveč dober. Delegatski sistem torej ne omogoča predstavitve predlogov širšemu okolju oz. članstvu, da bi se o njem opredelilo in odločilo. O njem se odloči že na delnem občnem zboru, s tem pa je pokopana demokracija in uveljavljen demokratični centralizem usposobljenih članic.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #175
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    TR7: "Da Srečko Felix krope trenutno je moj predsednik! In upam da ostane."

    Se strinjam. Srečko Felix Krope je bil legitimno izvoljen za predesdnika naše LZS in je zato naš legalni in zakoniti predsednik ...
    O tem bi lahko še debatirala, a to ni namen te teme.

    LP in lep wikend želim!

  6. #176

    Privzeto

    O.K.. Lep konec tedna in mirne živce, ter veliko lepih dožitej vam želim, kjer koli že boste.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #177
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Aktualni predsednik mora pokazati rezultate pred koncem mandata. Drugače se bo zgodilo:

    A. ne bo več kandidiral.
    B. ne bo izvoljen.

    LZS pa potrebuje še en tak mandat kot je sedanji da se bo vsaj malo približala primerni ravni organiziranosti za sedanji čas.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #178
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Naš predsednik se bo moral počasi začeti opredeljevati glede njegovega osebnega stališča do posamezne zadeve iz delovanja LZS. Sedaj se bolj ko ne naslanja na predloge in rešitve, ki jih ponujajo drugi.

  9. #179

    Privzeto

    Se strinjam z Rock&roll-om. Zadnji čas je, da pokaže svoje prave barve in se neha skrivati za grdimi in neposlušnimi v UO, oz. komisijah. Ali naj udari po mizi ali pa prizna, da stoji za ravnanji zgoraj omenjenih organov. Kot sem že omenil pred časom "kvizkota" nima več.

  10. #180
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ...
    LZS pa potrebuje še en tak mandat kot je sedanji da se bo vsaj malo približala primerni ravni organiziranosti za sedanji čas.
    Podpišem. S posebnim poudarkom na "vsaj malo"!

Stran 18 od 20 PrvaPrva ... 814151617181920 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •