Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 197

Tema: Poskus če bodo Pravila LZS zaživela v praksi.

  1. #111

    Privzeto Moj lovski kolega M. Krajnc stroko zamenja s humorjem

    SRAKA – ODGOVOR NA ČLANEK Z DNE 03/02-2010
    Milan KRANJC

    SRAKA – ODGOVOR NA ČLANEK Z DNE 03/02-2010

    Malo za šalo, malo za res, za humor in smeh
    Kar si napisal, nisem jezen. Spoštujem svobodo govora, demokratično izmenjavo mnenj, stališč in predlogov. S spoštovanjem sprejemam drugače misleče, ki so temelj demokracije in nasprotje enoumnosti. Na prvi članek Milana Kranjca je uporabnik Sraka na forumu napisal svoj odgovor: http://www.forum-lov.org/forum/showt...?t=542&page=11 , katerega sedaj komentira avtor prvotnega članka Milan Kranjc:........................
    _________

    Spoštovani lovski kolega pri najboljši volji ne morem razbrati kaj si v resnici želel doseči ali povedati ali pojasniti s tem svojim odgovorom na moj komentar tvojega prvotnega pisanja. Glede na prisrčen uvod tvojega odgovora na moj komentar, sem pričakoval obilo humorja in da se bom ob branju tvojega prispevka veselo nasmejal. Pa si me le namučil, ko sem se trudil razbrati kaj mi v resnici želiš povedati.Na koncu sem obupal in se sprijaznil z dejstvom, da tega humorja pač ne razumem in da tudi tvoje razlage kaj si v prvem prispevku v resnici želel povedati ne uspem razumeti. Moj IQ je očitno na višini številke mojih čevljev. Druge racionalne razlage enostavno ne najdem. To lastno zavedanje svoje intelektualne skromnosti pa mi veleva, da se v bodoče ne lotevam branja in še manj komentiranja težkih strokovnih tekstov, ki jim nisem dorasel. Ne morem pa tega popolnoma zagotoviti, ker takšni kot sem, smo zelo nepredvidljivi.
    Tudi tebi lep in prisrčen lovsko tovariški pozdrav!
    Last edited by Sraka; 12. February 2010 at 11:28.

  2. #112

    Privzeto

    Številka: LZS/164
    Datum: 12.2.2010

    članom UO LZS in vabljenim!

    Sklicujem
    22. sejo Upravnega odbora LZ Slovenije, ki bo
    v sredo, 24. februarja 2010 ob 17. uri,
    v prostorih Gostišča VILI d.o.o., Celjska 48 v Slovenj Gradcu


    1.
    Pregled realizacije sklepov in sprejem zapisnika 21. seje UO LZS z dne 27.1.2010 (poročevalca: S. Žerjav)

    2.
    Obravnava Pravilnika o podeljevanju lovskih odlikovanj in priznanj (poročevalec:F. Trebušak )

    3.
    Obravnava predloga sprememb in dopolnitev Pravil LZS na predlog KOPV – Potrebne uskladitve v postopku registracije pravil skladno s priporočilom UE Ljubljana (poročevalec:N. Šuštarič)


    4.
    Obravnava predloga sprememb in dopolnitev Pravil LZS na predlog KOPV – Druge nujne dopolnitve in redakcijski popravki pravil (poročevalec:N. Šuštarič)


    5.
    Predlogi komisij:

    a.)
    Komisija za priznanja in odlikovanja (poročevalec:F. Trebušak )
    b.)
    Komisija za organizacijska in pravna vprašanja (poročevalec:N. Šuštarič)

    6.
    Razno

    Priloge:
    -
    Zapisnik 21. seje UO LZS (AD1)
    -
    Pravilnik o podeljevanju lovskih odlikovanj in priznanj (AD2)
    -
    Predloga sprememb in dopolnitev Pravil LZS:
    a.)
    Potrebne uskladitve v postopku registracije pravil skladno s priporočilom UE Ljubljana(AD3)
    b.)
    Druge nujne dopolnitve in redakcijski popravki pravil (AD4)


    -
    Predloga sklepov Komisije za priznanja in odlikovanja (AD5 a)
    -
    Predlog sklepa Komisije za organizacijska in pravna vprašanja(AD5 b)

    Člane upravnega odbora prosimo, da pozorno pregledajo priloženi predlog zapisnika zadnje seje. Prosimo, da v primeru pripombe na vsebino zapisnika, posredujete pisne pripombe Strokovni službi LZS do sklica seje upravnega odbora.
    Podobno velja za morebitne pobude, ki jih imate možnost vložiti na upravni odbor.
    Hvala za razumevanje in lovski zdravo!
    Predsednik LZS:
    mag. Srečko Felix Krope, l.r.

  3. #113

    Privzeto

    5
    Komisija za organizacijska in pravna vprašanja (AD3)
    Številka: LZS/132 - 2
    Datum: 10.2.2010
    Upravnemu odboru LZS
    Zadeva: Posredovanje predloga za spremembe in dopolnitve Pravil LZS
    PREDLOG SPREMEMB IN DOPOLNITEV PRAVIL LZS
    I. USKLADITVE POTREBNE V POSTOPKU REGISTRACIJE PRAVIL ZARADI ZAHTEV UE LJUBLJANA (glej dopis UE Ljubljana z dne 30.12.2009)
    2. člen
    2. odst. 2. čl. se dopolni z besedilom:
    »O naslovu sedeža odločba upravni odbor.«
    4. člen
    4. odst. 4. čl. se spremeni tako, da glasi:
    »(4) S prenehanjem koncesijske pogodbe se članstvo lovske družine iz 1. odst. tega čl. obravnava po 2. odst. 4. čl. teh Pravil le na podlagi pisne vloge, po postopku iz 3. odst. tega člena.«
    5. člen
    Tretja alinea 2. odst. 5. člena se črta.
    V 5. členu se doda nov 3. odstavek, ki se glasi:
    »(3) Dolžnost članice iz 1. odst. 4. čl. teh Pravil je, da odgovorno opravlja naloge upravljavca lovišča v skladu s predpisi in koncesijsko pogodbo.«
    Oštevilčenje naslednjih odstavkov 5. čl. se ustrezno popravi.
    10. člen
    Naslov 10. člena se spremeni in glasi:
    »(Sodelovanje usposobljenih članic pri izvajanju nalog LZS)«
    10. člen se spremeni tako da glasi:
    »(1) Javnih pooblastil in nalog, ki jih LZS izvaja v javnem interesu ni mogoče prenesti na usposobljeno članico.
    6
    (2) Zaradi lažjega in racionalnejšega izvajanja nalog LZS lahko sodelujejo pri izvajanju njenih nalog usposobljene članice po posameznih volilnih okoliših.
    (3) Sodelovanje usposobljene članice pri izvajanju nalog LZS se sofinancira s prerazporeditvijo članskih prispevkov članic v skladu s posebnim pravilnikom in se uredi s pogodbo.
    (4) Ko usposobljena članica sodeluje pri izvajanju nalog LZS iz svojega volilnega okoliša nastopa v imenu in za račun LZS.
    (5) Usposobljena članica lahko sodeluje pri izvajanju naslednjih nalog LZS, ki so da:
    1.
    sodeluje pri izobraževanju za lovce in lovske čuvaje,
    2.
    sodeluje pri vodenju usposabljanja in naravovarstvenega ozaveščanja lovcev ter komuniciranju z lastniki zemljišč in javnostjo,
    3.
    sodeluje pri razvoju lovske kinologije,
    4.
    sodeluje pri razvoju lovskega strelstva,
    5.
    sodeluje z državnimi in strokovnimi organi v zadevah, ki se nanašajo na lovstvo in upravljanje z divjadjo,
    6.
    sodeluje z Zavodom pri pripravi strokovnih podlag za določitev oziroma spreminjanje mej lovskoupravljalskih območij,
    7.
    sodeluje pri sonaravnem upravljanju z divjadjo in v ta namen sodeluje pri oblikovanju lovskoupravljalskih območij ter območnih združenj upravljavcev,
    8.
    sodeluje pri pripravi mnenja o ustanovitvi ali prenehanju lovišča s posebnim namenom, ki so sestavni del strokovne podlage, ki jo pripravi Zavod,
    9.
    sodeluje pri pripravi strokovnih podlag za ustanovitev ali prenehanje lovišč,
    10.
    sodeluje pri pripravi izhodišč za izdelavo dolgoročnih načrtov lovskoupravljalskih območij,
    11.
    sodeluje pri pripravi vsebine načrtov upravljanja z divjadjo in glede ukrepanja v njenem okolju ter pri nadzoru uresničevanja načrtov,
    12.
    sodeluje pri pripravi strokovnih podlag za ohranitev in varstvo divjadi ter njenega življenjskega okolja,
    13.
    sodeluje pri ugotavljanju stanja in spremljanja razvoja populacij divjadi in njenega okolja ter njune medsebojne usklajenosti,
    14.
    sodeluje pri spremljanju upravljanja z divjadjo,
    15.
    sodeluje pri pripravi strokovnih podlag za vzdrževanje in nego življenjskega okolja divjadi,
    16.
    sodeluje pri pripravi programov za strokovno in naravovarstveno izobraževanje lovcev,
    17.
    sodeluje pri raziskovanjih na področju divjadi in lovstva,
    18. sodeluje pri pripravi strokovnih izhodišč za izvajanje ukrepov za izboljšanje življenjskih razmer vseh vrst ptic in sesalcev v skladu s predpisi s področja ohranjanja narave,
    19. sodeluje pri izdelavi strokovnih podlag za oblikovanje zavarovanih območij,
    20. sodeluje pri pripravi soglasij za posege v okolje divjadi,
    21. sodeluje pri pripravi meril za posege v prostor, ki bi lahko bistveno spremenili življenjske razmere divjadi,
    22. sodeluje pri sestavi izpitnih komisij za lovski izpit,
    23. predlaga člane v komisijo za opravljanje lovskočuvajskega izpita,
    24. sodeluje z območnim združenjem upravljavcev lovišč,
    25. vzpodbuja kulturno dejavnost članic, predvsem s področij lovskega zborovskega petja, lovskih rogistov, leposlovja z lovsko tematiko in upodabljajočih umetnosti,
    7
    26. zagotavlja strokovno pomoč članicam,
    27. sodeluje pri izvajanju drugih nalog v skladu s cilji LZS in sklepi občnega zbora.
    (6) S Pravilnikom iz 2. odst. tega člena se določijo merila za prerazporeditev članskih prispevkov članic. Merila morajo vzpodbujati doseganje ciljev in odgovorno izvajanje nalog LZS.«
    11. člen
    1.odstavek 11. čl. Se spremeni tako, da glasi:
    »Izdajanje glasila Lovec, knjig v okviru Zlatorogove knjižnice in drugih medijev, povezanih z lovom, divjadjo in naravovarstveno dejavnostjo LZS izvaja za svoje člane, lahko pa tudi kot pridobitno dejavnost.«
    2. odst. 11. čl. se spremeni tako, da glasi:
    »(2) Zaradi uresničevanja namena in svojih ciljev lahko LZS izvaja naslednje pridobitne dejavnosti:
    -
    oddaja poslovne prostore in druge nepremičnine v najem ali zakup,
    -
    oddaja premičnine v najem ali zakup,
    -
    izvaja izobraževanje iz področja upravljanja z divjadjo in ohranjanja narave,
    -
    izvajanje strokovnih, organizacijskih in administrativnih storitev v zvezi z izvajanjem projektov iz področja upravljanja z divjadjo in ohranjanja narave;
    -
    posredovanje pri lovnem turizmu,
    -
    organiziranje kulturno-zabavnih, izobraževalnih in športnih prireditev
    -
    prodaja promocijskih artiklov LZS.
    13. člen
    2. odst. 13. čl. se spremeni tako, da glasi:
    »(2) Članice iz 1. in 2. odst. 4. čl. Pravil s sedežem v volilnem okolišu na delnem občnem zboru izvolijo po enega predstavnika na občni zbor na vsakih začetih 200 rednih članov lovskih družin iz 1. odst. 4. čl. teh Pravil.«
    3. odst. 13. čl. se spremeni, tako da glasi:
    »(3) Zveza članic iz 2. odst. 4. čl. na ravni Republike Slovenije ima na občnem zboru LZS samostojnega predstavnika.«
    16. člen
    3. odst. 16. člena se črta.
    2. stavek 4. odst. 16. čl. se spremeni tako, da se glasi:
    »Vsaka članica iz 2. odst. 4. čl. teh Pravil, ki ima sedež v volilnem okolišu je na delnem OZ zastopana z enim predstavnikom.«
    23. člen
    8
    V 2. odst. 23. čl. se spremeni, tako da glasi:
    »Člane upravnega odbora voli občni zbor tako, da je zagotovljena teritorialna zastopanost članic po volilnih okoliših.«
    32. člen
    Prvi odstavek 32. člena se spremeni tako, da se glasi:
    »(1) Za predsednika LZS lahko kandidira vsak član članice, ki ima lovski izpit ter predloži program dela LZS za mandatno obdobje.«
    46. člen
    Prehodna določba je realizirana s pristopom v članstvo ZLD…, vsled česar je namen te določbe izčrpan in bi bila sprememba brezpredmetna.
    **********
    POJASNILO:
    Z gornjimi dopolnitvami in spremembami Pravil bi bilo zadoščeno pozivu UE Ljubljana na uskladitev pravil LZS.
    V praksi pa se je pokazala potreba tudi po nekaterih drugih manjših spremembah Pravil, v nadaljevanju.
    Po razpravi je bil sprejet naslednji sklep:
    2.1. Komisija predlaga, da se Pravila LZS spremenijo in dopolnijo samo v tistih določbah, ki so nujno potrebne zaradi registracije pravil, oziroma so nujne zaradi medsebojne skladnosti posameznih določb, ali so potrebni redakcijski popravki.
    Predsednik komisije za organizacijsko-pravna vprašanja:
    Niko Šuštarič, univ. dipl. pravnik
    __________
    Fantje zastonj smo se prepirali. Vidite kaj vse je možno doseči z malo pravne telovadbe. LD, ki so zrušile prejšnja Pravila, imajo sedaj ponovno priložnost, da ob asistenci dobrega pravnika ponovno zrušijo tudi ta Pravila. Vsebinsko skoraj nobene spremembe, le en sam velik pravni blef.

    Ko to prebiram se ne morem vzdražati, da se ne bi prav glasno nasmejal. Še posebej, če se spomnim kako vneto smo se prepirali, prepričevali, dokazovali, modrovali, prebirali razna pravna mnenja in zakone in še veliko kaj smo počeli, da bi dokazali svoj prav. Sam sem se sprl celo s kolegom M. Kranjcem in se mu sedaj za vse moje oporekanje iskreno opravičujem. In hudo sva se preko spleta gledala s šefom ZR7 in še z R&R sva rekla nekaj možatih na ta račun.

    Gospodje ( tu pa sedaj res več ne gre za lovske tovariše ) so govorili javno eno, v ozadju pa tiho delali nekaj povsem drugega. In to kar so delali je sedaj zagledalo luč sveta.

    Prav zanima me ali bo gospa pravnica na UE Ljubljana, ki si je vzela veliko časa in res zelo natančno presecirala tekst prejšnih Pravil, ki jih je zavrnila, tudi sedaj vzela vsaj toliko časa in bo ostala zvesta načelom svoje pravne stroke in sama sebi ter ugotovila za kaj vsebinsko resnično gre pri ponujenih spremembah in dopolnitvah Pravil. Če je njena zvestoba navedenima načeloma neomajna, potem bodo padla tudi ta Pravila.
    Last edited by Sraka; 15. February 2010 at 21:33.

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Psi grizejo po garažah,
    karavana hara dalje!

    Pravila mora potrditi občni zbor. A je kakšna možnost da tega ne stori.

    Če bi zbrali podpise več kot poloviče članov v članicah LZS, da se ne strinjajo z temi pravili?
    Last edited by Krpan; 16. February 2010 at 06:25.

  5. #115
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pravila mora potrditi občni zbor. A je kakšna možnost da tega ne stori.
    Če bi zbrali podpise več kot poloviče članov v članicah LZS, da se ne strinjajo z temi pravili?
    Občni zbor, ki zame to sploh ni, bo zaradi svoje sestave te spremembe potrdil. V to ne dvomim. Kot tudi ne dvomim, da bodo spet padle pritožbe in bodo pravila spet padla. Upam, da so tvorci teh sprememb dodali tudi bianco podpisane odstopne listine in nas ne bodo več še naprej nategovali.
    No saj vem, da sem neresen in da kaj takega ni pričakovati. A malo sanjam lahko ...

    Krpan, Slovenski lovci so že tako naveličani vseh teh peripetij, da jih vse skupaj sploh ne zanima več. To je dobro uveljavljena taktika, ki očitno lepo deluje. Zganili se bodo šele globoko v času, ko bodo začutili pekočo bolečino nekje zadaj.

    Še dobro, da obstaja vsaj nekaj aktivistov, ki bodo dosegli, da taki zmazki ne bodo potrjeni. Pa lahko spet dobim očitek za besedo zmazek. A naj me potrdi ali negira čas in potrditev na UE!

  6. #116

    Privzeto

    Sedaj bi kazalo malo počakati, da vidimo kaj bo k navedenim dopolnilom Pravil porekel Upravni odbor. Seveda si ne delam iluzij, da bi predlog pravne komisije zavrnil ali ga spremenil, ker tega niti ne more. Zakaj ne ? Ker nič drugega nima na mizi in ker so možje in fantje iz UO zagotovo bili ves čas seznanjeni kako bo omenjena komisija zadevo zastavila.

    Zastavlja se mi le vprašanje zakaj so slovensko lovsko javnost zavajali, da so pri UE Ljubljana izposlovali podaljšanje roka za uskladitev pravil ? Rok, ki naj bi jim bil na voljo je vlival nekaj upanja, da gospodje s spremembami mislijo resno in sem ves čas čakal na predlog pravno tehničnih in organizacijskih sprememb v organizacijski strukturi slovenske lovske organizacije. Po nekih informacijah, ki so pricurljale iz krogov vodstva LZS naj bi se celo dve komisiji in to vsakaka zase ter druga od druge neodvisno, ukvarjali s pisanjem predloga sprememb oziroma celo predloga novih Pravil LZS.

    Gospodom je vsekakor potrebno izreči čestitko. Z dobro premišljenim blef-manevrom so pozornost slovenske lovske javnosti in zainteresirane lovske javnosti združene na tem forumu, uspeli speljati vstran od dogajanj, ki so se v ozadju dogajala in za kar jim gre še posebna pohvala, nič ni prišlo v javnost. Celo vedno dobro obveščeni kolegi iz Ljubljane in njene okolice so ostali na suhem ali pa so v navezi s "prijateljem" iz vodstva LZS, zgodbo zamolčali in se delali kot, da nič ne vedo. Čas bo pokazal za kaj je v tej zgodbi iz ozadja v resnici šlo.

    Je bil tudi konceptualni prepir na tem forumu zaigran ?? Če je odgovor pritrdilen, potem sem res izpadel pravi tepec. Kaj tepec, pravi *****.

    Če bodo te spremembe Pravil, ki jih je pripravila komisija in ki jih bo UO skoraj zagotovo potrdil ter potem invalidni Občni zbor spejel, dobile potrditev tudi UE Ljubljana, potem si lahko takoj zastavimo vprašanje katera "velika in zelo vplivna siva eminenca" politična ali kakšna druga, iz ozadja je posredovala in zadevo spravila "z dnevnega reda".

    Na to vprašanje pa bo potem, ko bo zgodba končana, verjetno morala odgovoriti ministrica Krepsova, ker se kaj lahko zgodi, da ji bo kdo zastavil kar nekaj zelo neprijetnih vprašanj.

  7. #117
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Je bil tudi konceptualni prepir na tem forumu zaigran ?? Če je odgovor pritrdilen, potem sem res izpadel pravi tepec. Kaj tepec, pravi *****.
    ...
    Nisi tepec, niti pravi *****.

  8. #118

    Privzeto

    Katastrofa! Popolnoma nič niso spremenili. "Usposobljena članica"?????????
    Delajo se norca iz lovskega zakona. LD so še bolj izrinjene iz odločanja. Nima nobenega smisla karkoli komentirati.
    Če UO LZS to skropucalo potrdi.............sramota!

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Od pravne komisije na čelu katere je avtor teh nerazumljivih in nezakonitih pravil LZS tako ni bilo za pričakovati kaj drugega kot poizkus opravičevanja svojih blodenj in pravnih nedorečenosti ter terorja nad LD.

    Upanje pa vendarle umre zadnje. Najprej upamo na razumnost članov Upravnega odbora LZS in predvsem na predsednika LZS, da se postavi po robu manipulacijam in pravnim mahinacijam, ki jih počne omenjena komisija oziroma njen predsednik. Ker pa je malo upanja v takšen razvoj dogodkov potem nam ostane, ne občni zbor kot bi kdo mislil, ampak spet UE Ljubljana, ki bo morala ponovno poseči po zahtevi za spremembo Pravil. In če tudi tu ne bodo šli dogodki po pravi in pravni poti, nam ostanejo še vedno LD pritožnice, da nadaljujejo postopek pren drugostopenjskim organom. Upam, da to ne bo potrebno.

    Sicer pa Sraka prav imaš da dvomiš, tudi jaz se vse bolj sprašujem kdo koga j*be. Pa sem mislil da vem, zgleda pa da se motim. Vem samo kdo ja največji krivec za vsa pravna skropucala in kdo naredi vse, da se pljuva po meni in se me onemogoča na vsakem koraku, če le malo diši po LZS. Ampak nič za to, vse se enkrat obrne, do sedaj se je še vedno.

  10. #120

    Privzeto

    Pozdravljen R&R !

    Saj Sraka v nič ne "dvomi", temveč le ugiba kdo iz njega dela bedaka. In ker je Sraka strašno brihten, je seveda hitro ugotobil, da je bedaka iz sebe naredil kar sam. To, da so mu pri tem malo pomagali tudi še drugi niti ni pomembno. Zakaj pa je dovolil ! Kaj pa tišči tepec neumni nos tja kjer mu ni mesto. Edina korist iz vsega tega je, da je Sraka ponovno obnovil nekaj znanja, ga nekaj na novo pridobil in potem sledi še spoznanje, da si vse to lahko zatakne za klobuk. Zaenkrat !

    Moj lovski tovariš R&R pa ne more iz svoje kože. Vso krivdo pripisuje le predsedniku neke komisije in jemlje v bran ter polaga upanje v predsednika in člane UO. Kot, da R&R ne bi nikoli vodil LZS ali pa se takrat res ni ničesar naučil. Izdelek pod katerim je sicer res podpisan predsednik pravne komisije je skoraj zagotovo skupno delo in kar verjemi, da so fantje dosegli določen dogovor preden so to dali na svetlo. V to pa res ne rabiš dvomiti neglede kaj ti "zaupno" kdo kje prišepne na uho ali neformalno namigne.

    In dragi R&R sedaj si bom ponovno dovolil malo zlobe. To seveda ne bo nikogar presenetilo, ker je tako splošno znano, da sem občasno tudi zloben. Krepko mi gre na smeh, ko si v mislih predstavljam, da v tem trenutku namesto aktualnega predsednika LZS vodi organizacijo še vedno stari predsednik Mahne. Skoraj zagotovo bi mu že na sredi Ljubljane s topim nožem nekaj poskušali odrezati. Možakar se verjetno danes od smeha kar tolče po kolenih.

    Nas tukaj na forumu pa po glavah tolče naša neprincipielnost, nenačelnost, navijaštvo in zatekanje v čredni nagon ter lažni občutek navidezne pomembnosti. Zadnji dogodki bi nas vsekakor morali strezniti in nas postaviti na mesto, ki nam v tej družbeni in društveni hiearhiji pripada in nam je določeno. Pot v pekel je praviloma skoraj vedno tlakovana "z dobrimi nameni" nas uči stari rek.

    Ni nam bilo dovoljeno, da bi k nekemu manj pomembnemu splošnemu aktu kot je ta ljubi Pravilnik o lovskih odličjih, smeli kar koli povedati, da pa bi smeli vplivati ali celo soustvarjati najvišji akt kot so Pravila, pa že meji na znanstveno fantastiko. Tolažimo se lahko le s tem, da smo verjetno res vsi tukaj na forumu imeli dobre namene, čeprav z gotovostjo niti tega ne morem trditi, ko smo po svojih močeh skušali prispevati k razrešitvi zagate v kateri se je znašla naša organizacija. Ker pa smo se tudi sami tukaj na forumu konceptulno precej razhajali in se občasno celo malo grdo gledali, je že zaradi tega potrebno pošteno priznati, da tudi sami ne bi bili v stanju spesniti veliko boljšega besedila splošnega akta, ki bi zadovoljilo najširši krog članstva in da bi ob tem še zadovoljili zahteve Zakona.

    Razumeti pa je potrebno tudi pravno komisijo in njenega predsednika, ki bosta ponovno morala prevzeti vlogo strelovoda vsek kritik, jeze in besa določenega dela članstva. Notranje organizacijske revolucije v organizaciji si skoraj zagotovo ni mogla in ni smela dovoliti. Torej ji je ostalo le to, da v okvirih mogočega pripravi izdelek, ki ne bo nikomur niča dal, nič odvzel in kar je najpomembnejše, ničesar v organizacijski strukturi ter razmerjih vpliva in moči spreminjal. Le s takšnim izdelkom se da v danih okoliščinah ohraniti red in mir v hiši, krivec na koncu pa bo tako ali tako le komisija in njen predsednik, ki pa sta tega tudi že vajena.

    Če bo izdelek dobil verifikacijo v postopku na UE Ljubljana, bo hvalo in slavo požel UO s predsednikom na čelu, v nasprotnem primeru pa se bo na javni prenger nabilo pravno komisijo z njenim predsednikom. Tako se je to delalo včaraj, se dela danes in se bo verjetno tudi jutri. In mi tukaj na forumu se bomo verjetno čredno priključili pljuvanju pravne komisije in njenega predsednika. Mene pri javnem pljuvanju ne bo zraven.
    Pa lep pozdrav!
    Last edited by Sraka; 17. February 2010 at 08:19.

Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •