Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Glušniki za ušesa

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Glušniki za ušesa

    http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=15197
    Citat ferdinand je objavil:
    Zanima me kakšne izkušnje imate pri lovu z glušniki in katero vrsto uporabljate.Kateri omilijo pok ampak vseno slišiš divjad baje da imajo nekateri tudi ojačevalce zvoka za divjad.
    Citat Ganges je objavil:
    Tega pa še nisem slišal, da bi kdo lovil z glušniki :shock: Kako pa potem slišiš divjad in okolico?
    Citat tica je objavil:
    Sam sem kar trikrat prebral vprašanje. Mogoče služijo proti hrupu mot-cross motorjev ?
    Citat capek je objavil:
    Tudi jaz najbolj ne kapiram za kakšne glušnike gre.
    Citat zajec je objavil:
    Jaz sem probal na lovu z avtomatskimi glušniki ,ki ti tudi ojačajo, vendar se stvar ne odnese,ker čepreveč ojačaš piska tako da za lov ni bogve kaj.
    lp
    Citat chamois je objavil:
    Verjetno gre za podobne glušnike kot jih uporabljajo pri streljanju na glinaste golobe, vendar pa imam jaz vse drugačne izkušnje. Imam namreč kar nekaj žlahte, ki so vsi poklicni lovci, a na žalost imajo skoraj vsi resne težave z sluhom. Večina sedaj tudi uporablja glušnike. Gre pa pri tej uporabi izključno za to, da si jih nadeneš tik preden streljaš. Še posebno je problem če vodiš gosta na lov, kateri strelja poleg tebe, je potem to posledično še precej večji pritisk na ušesa.
    Citat jazbec je objavil:
    V moji prejšnji LD smo se veliko ukvarjali z streljanjem na glinaste golobe, in začuda je zelo malo lovcev uporabljalo zaščito sluha. Mislim, da bi morali več pozornosti nameniti varovanju sluha ker ko ti enkrat poči bobenček si "zamagal". Sam uporabljan rumene penaste čepe za enkratno uporabo. So poceni in kar dobro dušijo pok.
    Citat tica je objavil:
    Uporaba glušnikov in očal je na resnih streliščih obvezna oprema strelca. Na tkzv. golaž tekmah, v organizaciji lovskih družin, te obveze ni. Ne razumem, da si strelec na tako cenen način kvari sluh. Po nekaj letih aktivnih tekmovanj in ne uporabi glušnikov se bo lahko mirne duše izgovarjal: oprostite, nisem slišal, kaj ste rekli?
    Citat ZR7 je objavil:
    A jih je težava kupiti. Včeraj sem jih iskal po treh lovskih trgovinah v Ljubljani, pa sem se lahko le pod nosom obrisal. :oops:
    Citat dolgin je objavil:
    Zr7,pojdi v lekarno,jih imajo 100% !
    Sicer pa je proizvajalec tistih glušnikov oz. slušalk Peltor,imajo zares vgrajene ojačevalce zvoka,samo do sedaj še nisem nikogar slišal da bi lovil z njimi! Je pa enkrat-ena da so poškodbe sluha zaradi poka najhujše in najhitreje nastanejo! Povpravnega izpita ni,sluh se ne popravi nikoli več! Tako da bi morala strelišča oz. organizatorji tekem,strelskih prireditev.... obvezno zahtevati uporabo zaščite sluha!

    lp
    Citat hine je objavil:
    Na vseh strelskih tekmovanjih so sčitniki sluha obvezen del strelčeve opreme, če pe sodnik na tekmi tega ne izvaja jepa to druga stvar.Glušnike pa lahko kupiš skoraj povsod
    Citat Ahiles je objavil:
    kaj se komu sanja, kje se dobijo tisti rumeni čepki za ušesa. potreboval bi jih ne zgolj za streljanje, ampak tudi za košenje trave z motorno kosilnico.
    Citat dolgin je objavil:
    Pojdi v trgovino Intergozd,Agromehanika....... Majo jih pa 100 % tudi v lekarnah.......
    Ne vem kaj maš bližje

    lp

  2. #2

    Privzeto

    Zanimajo me vaše izkušnje, oziroma a kdo uporablja glušnike in kako se odnesejo,uporabnost na lovu,vzdržljivost,nega,...
    Gre za glušnike izdelane po meri,ki jih vstaviš v uho,duši pa samo pok,izelujejo jih pa v okolici Kidričevega.So pa iz silikonskega materiala.

  3. #3

    Privzeto

    Na strelišču uporabljam slušalke, imam tudi čepke ki pa jih na lovu ne uporabljam (niso praktični)

  4. #4

    Privzeto

    Ne gr za čepke niti ne za navadne glušnike ampak take ki jih vstaviš v uho in so skoraj nevidni ,pok pa dušijo,drugače pa slišiš samo 7 db slabše od normalnega.

  5. #5

    Privzeto

    Kje pa si to videl? A je kje na netu?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    Zajec, sam uporabljam podobne zamaške z mehansko zaporo poka že kar nekaj let. (mislim da so Ameriške proizvodnje, kupip pa sem jih v Italiji)
    Uporabljam pa jih samo, kadar jagam s puško kalibra 30-378 Wby, katera ima kompenzator.
    Moram povedat, da je zalo dobra zadeva. Edino kar me moti, je to da po večurni uporabi me bolijo ušesa. Čepi so sicer narejeni iz zelo mehkega materjala, ampak kljub temu pritijskajo na stene ušesa.

  7. #7

    Privzeto

    Jaz sem pred leti kupil silikonske čepe z notranjim aluminijastim valjem z nekakšno zaporo poka- nekaj podobnega mora biti kot ima kudu.
    Udobni vsekakor niso - da bi jih nosil na jagi, pa tudi samo dušenje je preslabotno, da bi jih uporabljal na strelišču.
    Za na lov sem iskal in našel nekaj, kar je na loku (kot rajf za lase žensk ali fuzbalerjev) - čepki, a ker ne paše na naslonjeno puško, tega ne uporabljam.
    Na jago dostikrat vzamem običajne glušnike (školjka), ki dobro pokrijejo ušesa, a sem jih že nekajkrat odvgel, ker nisem našel dobrega položaja.
    Kudu, kaj pa nosiš sabo za spremljevalce/vodiča

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Za tiste, ki že malo slabše slišijo iz bilokaterega vzroke že, so za zaščito pred pokom poskrbeli proizvajalci slušnih aparatov. Ti danes že vsi procesirajo zvok tako, da previsok hrup enostavno odrežejo. In ker se te alušne aparate, najsi bodo v ušesni ali zaušesni nosijo stalno, se jih navadijo in so nemoteči.
    Pa tudi izdelava olive je profesionalna, tako da se ušesni školjki ustrezno prilega.

    Torej je za lovce, ki so vsaj malo naglušni ali pa svoj sluh cenijo toliko, da so pripravljeni odšteti nekaj več denarja, to lahko tudi zanimiva rešitev. S premajhno izgubo sluha ne boste dobili povračila zdravstvenega zavarovanja, a ker se cene najdražjih aparati vrtijo nekje okoli 1000€ na kos, ustreznih pa že okoli 200-300€, je varianta, da si jih nabavite.

    Prvi korak je seveda napotnica vašega zdravnika ali pa obisk podjetja Siemens ali Widex za nadaljne informacije.

  9. #9

    Privzeto

    Če se že pogovarjamo o zaščiti sluha je treba povedati da nivoji hrupa strelnega orožja presegajo 110dB lahko pa tudi prek 130, kar pomeni da je to treba upoštevati posebej če tudi vadiš.
    Čepi za ušesa ne pokrijejo kosti okoli uhlja in zato ne morejo nuditi popolne zaščite.
    Pri treningih neredko uporabljam oboje - čepe in glušnike, obvezno pa na zaprtih strliščih.

  10. #10

    Privzeto

    [.
    Kudu, kaj pa nosiš sabo za spremljevalce/vodiča[/QUOTE]

    Spremnjevalcu svetujem, da se malo odmakne in z rokami zakrije ušesa.
    Največkrat pa, po strelu poslušam razne kletvice.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •