Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Članarina 2008

  1. #11

    Privzeto

    Lisjak pa ste člani ZLD? Zanima me zato, ker je članarina za LZS 40 EUR, pri nas pa še članarina za ZLD 22 EUR (ne me držat za besedo ampak manj ziher ni, ker je la ni bila toliko letos pa se je baje podražila za evro ali dva). Pa že to skupaj nanese čez 60 EUR. Potem je tu še članarina za OZUL, ki je pri nas malo in sicer cca. 3 Eur in pe nakaj dodatkov. Potem pa še nekaj malega za LD in smo tam.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... Potem je tu še članarina za OZUL, ki je pri nas malo in sicer cca. 3 Eur in pe nakaj dodatkov. Potem pa še nekaj malega za LD in smo tam.

    lp
    Kakšna članarina za OZUL?
    Stroški OZUL-a morajo iti iz lovišča in ne iz osebnih članarin!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolga blatna vas(po Valvazorju)
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Iz zaupnih virov sem seznanjen, da nam LZS ne bo dostavila znamkic za leto
    2008. Obvestili so nas, da jih dobimo na ZLD, čeprav smo od tam izstopili.

    To potezo razumem, da nas LZS želi pod prisilo tlačiti v ZLD proti naši volji.

    Zakaj???
    Za staro pravdo!

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat slavnik je objavil: Pokaži objave

    Zakaj???
    Zakaj?

    Menda res ne pričakuješ razumnega odgovora na to vprašanje?'

    Dejanj norcev sto modrijanov ne obrazloži!

    Lahko pa seveda razmišljamo in kalkuliramo in se vprašamo, če to ni "plačilo", ki ga je potrebno in voljno plačati za glasove na volitvah.

    Ne dajte se!

  5. #15

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Kakšna članarina za OZUL?
    Stroški OZUL-a morajo iti iz lovišča in ne iz osebnih članarin!

    Kako to misliš iz lovišča? Iz lovišča je vedno iz proračuna LD. Pri nas se obračuna po članu, kot sem napisal nekje 3 EUR po osebi.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16

    Privzeto

    Pri nas je za leto 2008 članarina 90€, tako kot lansko leto.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mi nismo člani ZLD, članarina bo 90 EUR.
    Markice za izkaznice pa smo že dobili, tako da članstvo v ZLD s tem nima veze.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Kako to misliš iz lovišča? Iz lovišča je vedno iz proračuna LD. Pri nas se obračuna po članu, kot sem napisal nekje 3 EUR po osebi.
    Članarina za OZUL se računa po površini lovišča ipd.
    Ne pa po članih LD, kot se to počne npr. za LZS.
    Članarina OZUL je strošek lovišča, tako kot za kinološke stroške. Zato je LD upravičena za to trošiti sredstva, ki jih pridobi iz lovišča in ni prav, da se bremeni lovce posameznike.

    Vsaj tako sem jaz seznanjen. Če se motim naj me kdo popravi.

  9. #19

    Privzeto

    S sprejemom Pravilnika o vsebini načrtov upravljanja z divjadjo leta 2005, je Vlada RS storila le pol koraka. Ni sledila podelitev koncesij upravljavcem lovišč, kjer bi poleg ostalega, določila tudi višine koncesnine. Koncedenta ne zanima iz katerih virov bodo upravljavci zagotavljali ta sredstva, zato tudi v obrazcih Letnega načrta lovišča teh podatkov ne zahteva (Načrt do leta 2005 je vseboval tudi tabele o prihodkih in odgodkih iz lovišča). Načela, prihodki pridobljeni iz lovišča se morajo vračati v lovišče, ki ga je predpisovala prejšna zakonodaja, ni več, velja pa modrost, da se vložki v izboljšanje življenskih pogojev za divjad lepo obrestujejo
    Pa se bo v praksi kaj bistveno spremenilo? V lovskih družinah so to načelo spretno izrabljali, saj je bilo veliko dohodka iz lovnega turizma prelitega v gradnjo lovskih koč, ki niso namenjene samo za izvajanje lova. Že res, da je bila vrsta obveznosti pokrita iz tega dela, vendar je bilo za izboljšanje življenskih pogojev za divjad storjeno bistveno premalo.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat slavnik je objavil: Pokaži objave
    Iz zaupnih virov sem seznanjen, da nam LZS ne bo dostavila znamkic za leto
    2008.
    Mi smo še člani vendar so nalepke prišle direktno iz LZS. Vprašanje je samo zakaj so nam jih poslali več, kot pa so izdali izkaznic?
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •