Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 114

Tema: Koncesije

  1. #11

    Privzeto

    A kdo ve, če bo ostalo pri 10% od prihodka prodane divjačine in lovskega turizma ali se bo še kaj spreminjalo oz. zviševalo?

  2. #12

    Privzeto

    POLH spodnja meja je 10%. Najmanj 10% torej, navzgor ni meje, koliko pa nam bodo dali in ali bodo dobili vsi enak % ali kakšno bo merilo pa bomo videli šele ko bodo pogodbe sestavljene.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ko boste izpolnjevali obrazce o finančnih prihodkih, za zadnjih pet let bodite pozorni, da ne boste vnesli prihodkov (odstrelnine + meso) od medveda, risa, volka in ostalih živali, ki niso po zakonu divjad. Mi smo morali že popravljati.
    Marko Gorše, Nadlesk

  4. #14

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Po zadnjih informacijah se nam obeta 15% koncesija izračunana na obdobju 2003-2007 za celotno koncesijsko obdobje sprotno usklajevana z inflacijo.

  6. #16

    Privzeto

    Zakaj pa tako jezno gledaš zraven te cifre? Jaz sem imel v mislih možne še bolj črne scenarije tam okrog 40-50 saj sembil v dvomih zakaj zgornja meja ni določena. Sedaj pa smo 5% nad minimalno možno.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa tako jezno gledaš zraven te cifre? Jaz sem imel v mislih možne še bolj črne scenarije tam okrog 40-50 saj sembil v dvomih zakaj zgornja meja ni določena. Sedaj pa smo 5% nad minimalno možno.

    lp
    Zakaj?
    Primerjaj koncesnine za izrabe ostalih naravnih virov! Gibljejo se v okviru enomestnih števil v %! In to tistih ta prvih!

    Mi, ki v javnem dobrem, namesto države skrbimo za divjad, pa plačujemo nekajkrat višje. Vključno z grožnjo previsokih planov, odvzemov pravice upravljanja lovišč, če jih dve leti ne bomo dosegali, usklajevanjem z inflacijo, preračunom za vseh nadaljnih 20 let naprej, kljub temu da se ne ve kakšna bo situacija v loviščih že naslednje leto itd. itd.

    Vse je usmerjeno v odvzem dobrih lovišč in podaritev določenim za krvavi lovski turizem, drugje pa iztrebitev divjadi in izčrpavanje lovskih družin!

    Ta vladna garnitura nam jo je dobro zagodla, kljub vsemu trudu nekaterih in seveda ob izdatni pomoči preteklega virtualnega "vodstva" LZS!

    Ne glejte na te reči hlapčevsko, z zadovoljstvom, da mi in divjad nismo dobili po grbi še več, temveč glejte kako bi moralo biti in se vprašajte zakaj ni tako!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Taka koncesija ni primerljiva z ostalimi izkoriščanji naravnih virov, je pa prebavljiva. Vsaj za našo LD, kjer to znese nekaj nad 1000 €. Tisti, odstrelimo enega ali več medvedov, smo na boljšem, saj medved ne gre v koncesijo, ker ni divjad, prihodek pa kljub temu je.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #19

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne glejte na te reči hlapčevsko, z zadovoljstvom, da mi in divjad nismo dobili po grbi še več, temveč glejte kako bi moralo biti in se vprašajte zakaj ni tako!
    Se večinoma strinjam, ampak sedaj spet jokati čez zakon za katerega že kar nekaj časa vemo kak je se mi tudi ne zdi smiselno, saj smo to naredili že veliko krat. Ne moremo sedaj govoriti o enomestnih številkah, če že par mesecev vemo da bo dvomestna.

    Bi pa res bilo fajn, da bi že prej bilo kaj drugače urejeno in določeno. Mislim pa da bo kar držala tista napoved, da bo koncesnina povprečno, če jo preračunamo na slovenskega lovca znašala cca. 25-30 EUR po osebi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... ampak sedaj spet jokati čez zakon za katerega že kar nekaj časa vemo kak je ...
    ... Mislim pa da bo kar držala tista napoved, da bo koncesnina povprečno, če jo preračunamo na slovenskega lovca znašala cca. 25-30 EUR po osebi.

    lp
    Zakon ni nič zabetoniranega. In to ni jokanje, temveč prizadevanje, katerega bi morali povzeti vsi lovci. Zakon je potrebno čimbolj prirediti zgolj v korist divjadi. Če tega ne bomo storili sami, bo to storila ostala javnost, mi pa ostali z dolgim nosom, ker se bo tehtnica prevesila v popolnoma drugo skrajnost.

    Koncesijski strošek na lovca me ne boli. Več zmečem za patrone in to nekajkrat. Razjeda me bes, ker država razmišlja popolnoma enako, kot si navedel. Toliko in toliko €x22.000 jagrov je toliko in toliko €. Divjadi v tej računici enostavno ni!

    Krpan, kar se tiče intervencijskih in planiranih odstrelov zaščitene divjadi, bi država lovcem morala plačati storitev! In vse ostale, ki jih za javno dobro opravljamo, ne pa da mi plačujemo, ker lahko počnemo nekaj, česar ona ni sposobna. Ali gasilci tudi plačujejo, da lahko gase?

    Dokler bomo na lov gledali kot šport, namesto humano delo za javno dobro, nas bodo nategovali!

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •