Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 53

Tema: Plačilo članarine ZLD Da ali Ne?

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Plačilo članarine ZLD Da ali Ne?

    http://lov.mojforum.si/lov-about673.html
    Citat CREATIVE je objavil:
    Mene pa zanima, če ste v vaših LD plačali članarino ZLD in če kakšna LD ni v preteklosti plačala članarine, kakšne so bile posledice.
    Citat Ganges je objavil:
    Mi smo ostali člani ZLD in tudi plačamo članarino za njo.
    Citat janko je objavil:
    Mi smo tudi plačali.
    Citat tica je objavil:
    Dokler smo člani spoštujmo dogovorjene obveznosti. Ko bo drugače, bo ta del članarine pobral nekdo drug, ne umišljajmo si, da bo ceneje.

    Kdo ti bo pobral? kdo pa nam pobere, ki nismo člani nobene ZLD? Ali pa tistim LD, ki že lani niso bile članice nobene ZLD, kdo jim je kaj pobral, kdo jim ima pravico kar nekaj pobrati?
    Citat Kaludernik je objavil:
    Tudi mi smo plačali!!!!
    Citat mugo je objavil:
    Mi pa ne in nismo člani zveze, odkar je v veljavi nov zakon. Nimamo nič (in nismo imeli)od te zveze, vse kar potrebujemo nam po zakonu mora zagotoviti LZS. Najprej so nas ignorirali in nas niso obveščali, ker gre funkcioniranje LZS (še vedno!) preko ZLD, ki nas je ignorirala. Pa smo malo zatežili na LZS, sedaj pa enako dobro živimo, pa manj članarine plačamo. Drugi pa nimajo jajc, pa samo jamrajo, da je ZLD nepotrebna, da nimajo nič od nje, izstopit pa ne upajo, ker se bojijo problemov.
    Citat bober je objavil:
    Mugo vsaka čast za pravilno definicijo glede ZLD ,katero si zapisal v zadnjem stavku svojega posta.
    Mogoče si si stem pridobil mesto na seznamu za discipliniranje;drugače mislečih kakor ostali.

    BOBER
    Citat rock&roll je objavil:
    Mungo naje.... si, sam počakaj, da sprejmejo nova pravila. :lol:


    Tudi mi nismo plačali članarine ZLD, ker nismo več člani ZLD.

    Creative naj te samo popravim, da tudi prejšnja leta, ko je bila naša LD članica ZLD lovci nismo plačevali članarine ZLD ampak smo plačali članarino nai LD, ki pa jo je med drugim porabila tudi za to, da je plačala svojo članarino za ZLD.
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Pri plačilu članarine za leto 2007 je bil vračunan tudi prispevek/ članarina
    ZLD vendar pa po sklepu posveta LD ne bo nakazan ZLD dokler ne podajo poročila o porabi sredstev za 2006 ter predložijo programa dela oz.porabe za leto 2007.
    Citat zajec je objavil:
    Pri nas podobno kot pri vas Slavnik,naj se najprej dogovorijo zld in ozul.
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Mi smo plačali članarino novoustanovljeni zvezi Gornje Posočje.
    Sem pa videl da ZLD Gorica letos ne pobira članarine, ampak samo članarino 40€ za LZS.
    Mislim da smo 8tolminci) preveč jim zatežili (pravno), tako da se članarine za leto 2007 ZLD Gorica ne more pobrati.
    Citat .30-06 je objavil:
    Mi nismo plačali članarine ZLD Novo mesto,ker niso predstavili plana za leto 2007.Po dogovoru naj bi to naredilo še 8-9 drugih družin ZLD Novo mesto.

    Plačali smo jo LZS z dopisom zakaj nismo plačali ZLD-ju.

  2. #2

    Privzeto

    Vse je stvar dogovora med LD -ji.Pri nas stvari zelo dobro tečejo,saj nam na ZLD- ju vodijo celotno knjigovodstvo,pošiljajo pošto in opravljajo še ostala organizacijsko administrativna opravila.Za vse je tako najcenejše,saj se stoški vodenja knjig delijo na vse LD -je.Vse pa je tudi odvisno,koga imaš zaposlenega tam in kako delo opravljajo.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Taka ZLD je vredna,da so LD povezani! Da si povezan v ZLD katera ti neda programa in seveda poročila porabe sredstev, mislim, da ni spremenljivo bilo katero povezovanje. Tako povezovanje kvečjemu služi v interesu posameznikov za promocijo lastnih interesov in seveda delovanje take ZLD teži v neko prisilno povezovanje in zavajanje.
    Zelo je neokusno tudi, da se v neki ZLD dogaja, da vodstvo posega po grožnjah v obliki tožbe in z diskreditacijo posameznika ozroma predstavnika ,kateri opozarja na nepravilnosti in na samo delovanje take ZLD. Tudi to se dogaja in zadnji čas je da LZS poseže v sistem delovanja in povezovanja med LD, določi sebi partnerja za opravljanje nalog, seveda predvsem tistih del in nalog, katera so lahko v skladu z zakonom in se pogodbeno uredijo. Kaj pa je še zanimivo, da ta ZLD še nima urejenih aktov v skladu z novimi zakoni, ZDR-u in lovskim zakonom. Predvsem ji ureditev in uskladitev nalaga ZDR-u.

    In tako dalje..........


    BOBER

  4. #4

    Privzeto

    Koliko pa kaj plačujete članarine ZLD po članu? Pri nas je 22 EUR po članu kar se mi zdi veliko glede na to, da imam bolj malo direktnih koristi od njih.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Mislim, da bi bilo za vse tiste LD, ki niso zadovoljne z delovanjem ZLD na njihovem območju, edina pravilna odločitev, da se izpišejo in pristopijo k ZLD iz drugega območja, kjer delajo tako kot je treba.
    To in samo to bi jih prisililo k delovanju in ne vegetiranju in šopirjenju na nezasluženem denarju in stolčkih.

  6. #6

    Privzeto Plačilo članarine ZLD-ju

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa kaj plačujete članarine ZLD po članu? Pri nas je 22 EUR po članu kar se mi zdi veliko glede na to, da imam bolj malo direktnih koristi od njih.
    Ob plačilu položnice,kjer je bila tudi članarina LZS,smo plačali po 20 EUR akontacije za ZLD,vendar pa bo po predvidevanjih članarina za ZLD verjetno nižja,kar pa se potem poračuna z družinsko članarino.Članarino za potrebe LD-ja pa poravnamo do konca aprila.

  7. #7

    Privzeto

    Pri nas plačujemo po 13 EUR ??lanarine za ZLD po članu. Moram priznati, da smo z delom zadovoljni - lahko bi bilo tudi boljše (kod vsepovsod). Ne vem kako je to urejeno drugod, ampak naša ZLD in OZUL delujeta v istih prostorih, strokovni tajnik ZLD je obenem tudi pomoč delovanju OZUL-a. Skratka vse informacije, ki jih rabiš dobiš na enem mestu in zato mislim, da tudi članarina 13 EUR ni pretirana.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Pri nas je članarina ZLD 25 evrov stem da pretežno ni storila nič za LD in članstvo, opravlja dela kvečjemu za promocijo osebnih interesov in interese ožjega vodstva, predvsem v smislu za doseganje pozicij v organe LZS.Ta ista ZLD ni sposobna v rednem roku posredovati programa dela in porabe sredstev.
    Če primerjam delo nekaterih ZLD in našo je to dan in noč, da negovorimo o članarini. Moje mišlenje je ,da nemoremo obremenjevati članstva in plačevati nedelo da tudi ohranjamo neko povezovanje s silo.

    BOBER

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kot opažam iz teh pisanju tu in pogovorov, je stalnica, da so zanič ZLD drage, dobre pa poceni.
    Skrajni čas, da LD-ji začnejo drago in slabo zavračati. Kot že napisano, nihče ne more preprečiti in je stvar svobodne izbire, če se npr. Notranjska LD priključi Ljubljanski ali Prekmurski ZLD. Edino vožnje na tečaje in šolanje so dolge. A sem prepričan, da bi v primeru več takih LD, bile tudi te reči organizirane posebej in na bližnji lokaciji. Za dobro ZLD to ne bi bila težava.

    Seveda je tudi druga možnost, za katero je lep zgled ZgornjeSoška ZLD ( http://www.lzgp.si/ ), kjer so LD-ji, ki so bili nezadovoljni ustanovili svojo ZLD in sedaj dobro delajo.
    Last edited by ZR7; 4. March 2008 at 08:43.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kar se tečajev tiče ni sedaj nič bolje. Lani so v treh ZLD (Notranjska Postojnsko-Pivška in Goriška) nabrali komaj dovolj pripravnikov za en tečaj, ki je potekal v Postojni in Ilirski Bistrici. Letos pa vse tri ne premorejo niti za en tečaj, tako, da iz Notranjske hodijo na tečaj ki ga organizira ZLD Ljubljana v Grosuplje.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •