http://lov.mojforum.si/lov-about566.html
Citat jelen.slavnik je objavil:
VODSTVU ZLD NOVO MESTO

SEZNANITE TUDI LOVSKE DRUŽINE



Nedopustno se nam zdi, da lahko predsednik OZULA, g. Anton Repovž na javni prireditvi, kot je bila 60. obletnica lovske družine Trebnje, dne 28.10.2006 pri lovskem domu na Vrhtrebnjem v svojem govoru izraža in poziva na sovraštvo, nestrpnost in razbijanje naše osnovne organizacije (Zveze lovskih družin Novo Mesto). V omenjeno organizacijo smo namreč združene vse lovske družine, ki smo jo od svojih povojev naprej gradili ter pridobivali lovsko znanje in tovarištvo in v njej uveljavljali svoje interese. V bodočnosti ne vidimo lovstva brez trdne povezave, tako v lovski družini, kot tudi v regiji in LZS.
Omenjeni govor je med večino lovcev LD Trebnje naletel na neodobravanje, čeprav je bilo med njimi tudi nekaj posameznikov z njihovim starešino na čelu, ki so govor s čestitkami odobravali.
To pismo pišemo prav na pobudo tistih, ki jih je tak nastop prizadel in smatramo, da taki ljudje, ki širijo sovraštvo in nestrpnost, nimajo več prostora v naši lovski organizaciji. Veliko lovcev LD Trebnje. bi se v strinjanju z navedbami. pod to pismo podpisalo, vendar se bojijo pritiskov svojega vodstva.

Predlagamo disciplinsko obravnavo omenjenega g. Repovža, ki mu ne moremo več reči lovski tovariš. Na take prireditve raje pošiljajte ljudi, ki bodo zastopali večino lovske organizacije in ne samo peščico tistih, ki nas hočejo razbiti.


Pozdravljamo Vas z lovskim zdravo!

Velika Loka, 19.11.2006


ZA DELEGACIJO LD VELIKA LOKA:
Ernest Mežan

(lastnoročni podpis)
Citat Dihur je objavil:
Prav zadovoljen sem, da sem to lahko prebral. Nekaj takega je bilo moč prebrati pred kakimi 25 leti. Po tem času pa kaj podobnega ni bil več nihče v stanju sestaviti.
Priznam, da mi je šlo ob branju kar krepko na smeh. Spomin me je popeljal tja daleč nazaj, ko sem tovrstna pisma imel priložnost skoraj dnevno prebirati. Pod eno se je podpisal občinski sekretar ZKS, pod drugo tako predsednik občinske SZDL, pod tretjo zopet kak predsednik kadrovske koordinacije v občini ali republiki, pa si potem pod podobnim pismom lahko zasledil še podpise mladinskih kadrovskih komisij ali celo sindikalnih in tako so mi takšna pisma dnevno prihajala na mizo. In že takrat nam je ob njihovih vsebinah in žuganjih šlo na smeh. danes pa se lahko le še krohotamo in prav pomilujemo avtorja ali avtorje tovrstnih zmazkov.
Če imajo takšni gospodje odločilno besedo v tej naši ljubi lovski organizaciji in zgleda, da jo res imajo, potem vam zagotavljam, da je s to organizacijo res konec.
Dobro bi bilo, da avtorju ali avtorjem tega socrealističnega pamfleta nekdo zlije po glavi vedro zelo hladne vode, da se prebudi, ker je verjetno prespal najmanj zadnjih dvajset let.
Citat rock&roll je objavil:
Kako prekleto prav imaš, Dihur. :roll:


Žal tudi sam več ne vem, ali jim je še sploh kakšna pomoč? Ali jim sploh še kaj pomaga, da spregledajo resničnost sedanjosti. Nisem prepričan, da bo škaf mrzle vode zadostoval. Če bi, bi jim ga z veseljem zlil na glavo.

Bojim se, da so na poti nove, tokrat manj ugodne spremembe.
Citat bober je objavil:
Očitno se vračamo v obdobje nazaj v lovskem področju leto 1976 in nekateri bodo morali pričeti brati novice, Po prebranih novicah bodo dojeli ,da je leto 2006 in tudi nova ureditev oziroma sprejet novi lovski zakon.

Voda je dragocena in je boljše ,da se ne poliva brez potrebe ;bolje je dodati malo več kisika za osvežitev.

BOBER
Citat jelen.slavnik je objavil:
bober

Popolnoma se strinjam s tvojim postom.
Akterjem pisma želim obilo kisika in sonca, da se bodo presvetlili.
Citat zajec je objavil:
Mislim,vsaj kolikor poznam zadeve,da bi morali tako vodstvo ZLD Nm,kot tudi vodstvo OZULa zamenjati,kajti v obeh je med seboj veliko neraščiščenega.Vsak hoče biti glavni!
lp
Citat ZR7 je objavil:
Citat zajec je objavil:
Mislim,vsaj kolikor poznam zadeve,da bi morali tako vodstvo ZLD Nm,kot tudi vodstvo OZULa zamenjati,kajti v obeh je med seboj veliko neraščiščenega.Vsak hoče biti glavni!
lp
Ne vidim zakaj?

Vodstvo OZUL-a ima svoje naloge! Opravlja naj jih kot jih zaradi svojega jasnega namena mora! In ker jim za vratom čepi država z ZGS, verjamem, da tudi jih. Kolikor toliko!

Vodstvo ZLD pa ima druge naloge in naj se posveti svojim članicam in dela tako kot žele one ki jih plačujejo! Ne pa da se vtika tja, kjer jih prav nič ne briga. Me zanima, kaj bo od njih, ko bodo želele članice kakšne strokovne utemeljitve in pomoč napram OZUL-u, LZS, ZGS, drugim organizacijam ali državi. Bodo takrat tudi tako glasni, ko bi morali delovati na področjih, ki pa se jih tiče?
Če bodo tako "strokovni" kot tokrat, se bojim, da ne bo kaj dosti od njih. Časi, ko je bilo potrebno le imeti pravo knjižico in čim glasneje tolči po mizi, so mimo. K sreči! A vsak čas pusti svoje ostanke. Očitno gre prav za to!

A menjati zato, ker so prišli v kratek stik, se mi ne zdi smiselno. Še manj imamo pravico odzunaj dirigirati da naj se kaj menja. Ljudi ali karkoli na kakršnihkoli zvezah menjajo člani in zgolj člani!
Je pa res, da vsakdo in tokrat tudi v pismu podpisani vodja "delegacije" s svojimi ravnanji postavlja sebe na ogled. In v skladu z njegovo podobo se mu bo naprej tudi "dogajalo".
Citat veper je objavil:
Človek preveč gleda stare partizanske filme,pa se mu fecljajo možgančki. Sistem je pa tisti iz časov"JURIŠ POVIKOŠE SELJACI I POBEGOŠE U ŠUMU"
Citat JAKAJEŽ je objavil:
zgleda da sem včeraj zamudil nekaj zanimivega,pa bo že nekako saj je bila jaga tudi dobra-jelen že ve :lol:



lp