Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 137

Tema: ZLD da ali ne?!

  1. #41
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ok Sraka pa naj slišimo tvoj predlog napisan tako da ga bo razumela tista večina ki modro molči in se ne vtika v razprtije?? Tisto kar si do sedaj napisal je zelo modro in učeno in ne dvomim da tudi koristno v določenih smereh vendar sem že nekje pred časom zasledil stavek ki ga je pisal nekdo drug in sicer da ljudje ki niso pravno podkovani tako in tako ne razumejo kaj se dogaja z lovsko organizacijo in take cvetke si naj pisec zatakne za uho. Vsekakor je povezava LD,OZUL,LZS in posledično skladno z zakonodajo tudi ZGS zaenkrat kar prava in če so ZLDji potrebni ali ne naj odločijo LDji ki so ali pa tudi ne člani tehZLDjev.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #42

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ok Vsekakor je povezava LD,OZUL,LZS in posledično skladno z zakonodajo tudi ZGS zaenkrat kar prava in če so ZLDji potrebni ali ne naj odločijo LDji ki so ali pa tudi ne člani tehZLDjev.

    ________
    Pozdravljen kolega Veper !

    Zakaj mešaš OZUL in ZGS tja kjer jima ni mesto ?

    Popolnoma pa se strinjam s tistim delom, ki sem ga v tvojem zapisu poudaril.Popolnoma !!!! In to sem v enem od svojih prispevkov tudi že zapisal.Oboji lahko popolnoma normalno delujemo v okviru organov LZS. le volja za to mora obstajati.

    Kako, pa bom zapisal takrat, ko bo v javnost prišel osnutek ali predlog sprememb Pravil LZS. Prav nobene tople vode ni potrebno odkrivati, le malo več razumevanja, posluha in pripravljenosti za rešitev tega problema je potrebno pri tistih, ki bodo spremembe pravil pripravljali. Če tega ne bo tam, potem je tudi ves ta naš špetir popolnoma nepotreben. Kdor noče videti, razumeti ali slišati temu pač nekaterih stvari ni mogoče dopovedati.

  3. #43
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kdor noče videti, razumeti ali slišati temu pač nekaterih stvari ni mogoče dopovedati.

    Sraka ta tvoj zadnji stavek velja v vseh smereh in podsmereh kajne? No vsaj jaz ga tako razumem In zakaj mešam jabolka in hruške???? No moje mnenje je da ne mešam nič takega kar nebi sodilo eno k drugemu in to je popolnoma preprosto. Celo ZGS je pač treba pomešati ker nam tako veleva zakon. ZLDji pa kot sam veš niso več uzakonjeni in so servis ki se naj bi znašel sam in s svojim kvalitetnim delom. Vem da je nekaj ZLDjev ki delajo briljantno in cenovno ugodno,vem pa da je veliko takih ki jih v prejšnem stavku ne vidim in ti so tisti ki jih ne rabimo.Kakor koli že več posrednikov pri kateri koli zadevi pomeni več resnic,več zapletov ,in predvsem podraži produkt.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #44
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pravilno zastavljeno vprašanje v tem našem primeru bi namreč glasilo: ali smo dolžni spoštovati razlago zakonodaje kot jo ponujajo kolegi zbrani okrog ZR7 in rock&rolla ali razlago tiste pišoče manjšine, ki se priklanja naši razlagi ??? ...
    Moja razlaga? Je samo citat in povzetek odločbe ministrstva za notranje zadeve in upravnih sodišč, ki pa seveda nimajo teže?! Je pravno statutarna komisija LZS nad njimi?
    Sraka, koliko let se že vleče kolobocija virtualne vlade, kakršna je še sedaj?
    Zakaj neki, če imajo prav tisti, ki nadvse modro krojijo "pravno obnašanje" LZS in narobe mislimo tisti, ki zahtevamo le osnovno pravico odločanja vsake članice na OZ LZS?!

  5. #45

    Privzeto

    Veseli me, da se je debata na to temo tako razvnela. Že to dejstvo kaže, da problem delovanja ZLD obstaja in ni umetno sproduciran za dnevne potrebe par forumašev. V tekstu s katerim sem obnovil to problematiko sem navedel nekaj glavnih argumentov zakaj smatram, da so ZLD kot take nepotrebne. Nobenega dobrega protiargumenta, dejstva ali okoliščine, ki bi napotovali na drugačno razmišljanje ni bilo. Navedba, da jih bomo nekoč lahko še potrebovali in se ne prenaglimo pač ni dovolj. Tudi ni dovolj trditev, da lahko lovska organizacija funkcionira v okviru sedanjih organov.
    Nisem član kakega kroga, ki v tajnosti pripravlja nova Pravila in revolucijo na LZS, sem le posameznik, ki razmišlja s svojo glavo in bi si želel, da lovska organizacija funkcionira "po redu". Tudi na okrogli mizi, kjer so sedeli odgovorni za ta področja iz LZS nisem dobil odgovorov, kaj šele argumentov. Tudi poziv predsedniku LZS na modrost in pridobitev mnenja akademske stroke ni bil uspešen. Imam le ta forum in upam da bo še nekaj časa deloval, kjer bom lahko še naprej izpovedoval svoja mnenja, ter hvalil ali kritiziral.

  6. #46

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Moja razlaga? Je samo citat in povzetek odločbe ministrstva za notranje zadeve in upravnih sodišč, ki pa seveda nimajo teže?! Je pravno statutarna komisija LZS nad njimi?
    Sraka, koliko let se že vleče kolobocija virtualne vlade, kakršna je še sedaj?
    Zakaj neki, če imajo prav tisti, ki nadvse modro krojijo "pravno obnašanje" LZS in narobe mislimo tisti, ki zahtevamo le osnovno pravico odločanja vsake članice na OZ LZS?!
    _________

    1.odločbe , ki jih navajaš seveda imajo "težo", in napotek v njih ni edino možen in edino zakonit
    2. Ne, pravno statutarna komisija LZS ni ne nad zakonom, ne nad upravnim organom in ne nad sodiščem in zakaj neki naj bi tudi bila. Citirana komisija ni sprejela ne Pravil in ne nobenega drugega statusnega akta LZS. Je pripravila le predloge teh aktov in če nanje ni bilo resnih pripomb ali tehtnih predlogov za drugačne rešitve od predloženih s strani pristojnih organov ali članic, potem so takšni predlogi romali v sprejem pristojnemu organu. In tudi ta je imel na razpolago več možnosti od zavrnitve, do z amandmaji predlaganih sprememb do sprejema. Je mogoče Niko Šoštarič prišel na Občni zbor LZS s puško in prisilil delegate k dvigovanju rok in sprejemu Pravil v takšni vsebini kot je pripravil ???

    3. Glede "virtualne vlade ", ki ste ji prav vi nekateri vse od začetka priznavali legalnost in legitimnost se res vleče že nekaj let. Se spomniš dragi šef kako ste me karali, ko sem takoj po volitvah opozarjal na ta problem in sem vam takrat celo očital dvoličnost, ker da je pa sedaj vse v redu, ker je naš na čelu, seveda včeraj, ko je bil na čelu LZS "oni drugi in nam nesimpatičen", pa je bilo vse narobe. Toliko le v osvežitev spomina.

    Saj se vsi zavzemamo za "osnovno pravico odločanja članic", le da vsebinsko to vidimo malo različno. Sam se zavzemam za pravico članic, da se same odločijo kako bodo uresničevale svoje pravice in obveznosti v okviru krovne organizacije - LZS. To pa je možno z nekaj pravno tehničnimi rešitvami omogočiti tako tistim, ki o ZLD-jih nočejo nič slišati kot tistim, ki želijo to skozi institut ZLD. Vsiljevati nekaj nekomu pa ni ne demokratično in še te pravice nihče nima, pa še za celotno organizacijo je hudo škodljivo. Vendar ne, vi bi radi odločali kako bi neka LD uresničevala svoje obveznosti in pravice v LZS. Samo v tem je spor med mano in vami nekaterimi. Večkrat to ponavljam, bolj nekateri ne želijo ne slišati, ne videti in ne razumeti teg kar pišem.
    In potem se po teh, kot čreva dolgih razpravah, na koncu pojavi kolega in zapiše, da nisem ničesar predlagal in da sploh ne ve kaj bi jaz rad in za kaj se v resnici zavzemam. Kot da sem pisal gluhim in slepim.

    4. Res pa je. da predlogov tehničnih rešitev tega problema v Pravilih LZS, tukaj in še sedaj ne bom navajal, ker nisem član nobene formalne skupine ali komisije za pripravo tega splošnega akta, ne dobivam za to nobenih honorarjev, me za kaj takega tudi nihče ne prosil ali pooblastil. Bom pa o tem govoril in pisal, ko bo predlog sprememb Pravil LZS prišel v javno razpravo. Do takrat pa sem bom tega vzdražal in počakal, da bom videl kaj se bo do takrat iz vsega tega izcimilo.
    Last edited by Sraka; 21. December 2009 at 18:35.

  7. #47

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Moja razlaga? Je samo citat in povzetek odločbe ministrstva za notranje zadeve in upravnih sodišč, ki pa seveda nimajo teže?! Je pravno statutarna komisija LZS nad njimi?
    Sraka, koliko let se že vleče kolobocija virtualne vlade, kakršna je še sedaj?
    Zakaj neki, če imajo prav tisti, ki nadvse modro krojijo "pravno obnašanje" LZS in narobe mislimo tisti, ki zahtevamo le osnovno pravico odločanja vsake članice na OZ LZS?!
    _________

    1.odločbe , ki jih navajaš seveda imajo "težo", in napotek v njih ni edino možen in edino zakonit
    2. Ne, pravno statutarna komisija LZS ni ne nad zakonom, ne nad upravnim organom in ne nad sodiščem in zakaj neki naj bi tudi bila. Citirana komisija ni sprejela ne Pravil in ne nobenega drugega statusnega akta LZS. Je pripravila le predloge teh aktov in če nanje ni bilo resnih pripomb ali tehtnih predlogov za drugačne rešitve od predloženih s strani pristojnih organov ali članic, potem so takšni predlogi romali v sprejem pristojnemu organu. In tudi ta je imel na razpolago več možnosti od zavrnitve, do z amandmaji predlaganih sprememb do sprejema. Je mogoče Niko Šoštarič prišel na Občni zbor LZS s puško in prisilil delegate k dvigovanju rok in sprejemu Pravil v takšni vsebini kot je pripravil ???

    Glede "virtualne vlade ", ki ste ji prav vi nekateri vse od začetka priznavali legalnost in legitimnost se res vleče že nekaj let. Se spomniš dragi šef kako ste me karali, ko sem takoj po volitvah opozarjal na ta problem in sem vam takrat celo očital dvoličnost, ker da je pa sedaj vse v redu, ker je naš na čelu, seveda včeraj, ko je bil na čelu LZS "oni drugi in nam nesimpatičen", pa je bilo vse narobe. Toliko le v osvežitev spomina.

    Saj se vsi zavzemamo za "osnovno pravico odločanja članic", le da vsebinsko to vidimo malo različno. Sam se zavzemam za pravico članic, da se same odločijo kako bodo uresničevale svoje pravice in obveznosti v okviru krovne organizacije - LZS. To pa je možno z nekaj pravno tehničnimi rešitvami omogočiti tako tistim, ki o ZLD-jih nočejo nič slišati kot tistim, ki želijo to skozi institut ZLD. Vsiljevati nekaj nekomu pa ni ne demokratično in še te pravice nihče nima, pa še za celotno organizacijo je hudo škodljivo. Vendar ne, vi bi radi odločali kako bo neka LD uresničevala svoje obveznosti in pravice v LZS. Samo v tem je spor med mano in vami nekaterimi. Večkrat to ponavljam, bolj nekateri ne želijo ne slišati, ne videti in ne razumeti tega kar pišem.
    In potem se po teh, kot čreva dolgih razpravah, na koncu pojavi kolega in zapiše, da nisem ničesar predlagal in da sploh ne ve kaj bi jaz rad in za kaj se v resnici zavzemam. Kot da sem pisal gluhim in slepim.

    Res pa je. da predlogov tehničnih rešitev tega problema v Pravilih LZS, tukaj in še sedaj ne bom navajal, ker nisem član nobene formalne skupine ali komisije za pripravo tega splošnega akta, ne dobivam za to nobenih honorarjev, me za kaj takega tudi nihče ne prosil ali pooblastil. Bom pa o tem govoril in pisal, ko bo predlog sprememb Pravil LZS prišel v javno razpravo. Do takrat pa sem bom tega vzdražal in počakal, da bom videl kaj se bo do takrat iz vsega tega izcimilo.
    Last edited by Sraka; 21. December 2009 at 18:40.

  8. #48
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    ... Je mogoče Niko Šoštarič prišel na Občni zbor LZS s puško in prisilil delegate k dvigovanju rok in sprejemu Pravil v takšni vsebini kot je pripravil ???
    ...
    Delegatov mu ni bilo treba siliti.
    Članic, katere so se pred tem v Monsu jasno izrekle, da hočejo svojo pravico do odločanja pa niso vabili.
    V tem je ves problem.
    In seveda se bomo sedaj, ko taktika z neznosnim številom ur oz. dni za OZ ne vzdrži, preselili na malo drugačno polje...

    Osvežitve spomina pa ne rabim. Ne gre za "naš" ali "vaš", temveč le za to, kdo je pokazal več ali sploh kaj volje za vzpostavitev zakonitega stanja v LZS. In sedajšnji virtualec jo je. Ali jo bo uspel uresničiti, je pa še vprašanje.
    Če ne bo, bo pa to prej ko slej storila država!

    A nekateri tega nočejo spoznati in bodo lahko ob svojih kočah gradili le še balin place. Upss, tudi to ne bo šlo. Lastnina LD brez koncesije gre po zakonu OZUL-u!

  9. #49

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave


    A nekateri tega nočejo spoznati in bodo lahko ob svojih kočah gradili le še balin place. Upss, tudi to ne bo šlo. Lastnina LD brez koncesije gre po zakonu OZUL-u!
    ??????????????????????????????

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    ZR7
    Lovski dom ne gre nikamor, ostane društvu brez lovišča. drugo pa so lovske naprave v lovišču, kot so preže ipd. V vsakem primeru je lastnina zaščitena. Ne nazadnje so se lovski domovi gradili iz društvene blagajne, kot smo jim včasih rekli.

Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •