Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Prenosne preže

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Prenosne preže

    http://lov.mojforum.si/lov-about230-0.html
    Citat zverina je objavil:
    Mogoče ni ravno umestno ampak, omenil si uporabo prenosnih prež. Mene pa zanima, kje se jih da dobit oz nabavit tele prenosne preže :?:
    Citat Big Foot je objavil:
    bolj za info, tisto prenosno prezo je prodajal nekdo na uradnem forumu. (samo ce niso tisti posti pri prejsnjem sesutju sli v maloro) Mislim da je bil topic ravno prenosna preza ali pa nekaj na to foro. Dobil bos ime proizvajalca potem pa samo se strica googla vprasi. Sem obiskal tisto stran... zanimivo, proizvajalec je pa v ZDA.
    Pa srecno iskanje :lol:
    Citat ZR7 je objavil:
    Prenosne preže smo videli na sejmu v G. Radgoni. Tiste v stilu veverice, s katero splezaš na drevo in se v glavnem uporabljajo pri lovu z lokom. In so seveda uporabne tudi za lov s puško.
    Če se ne motim, je bila na sejmu firma Agro Vreček iz Kranja? Poišči njihove spletne strani in si oglej!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    POznam nekoga, ki je naredil že kar nekaj prenosnih prež. eno tudi meni. Ni pa preža, da jo boš vsakič nesel na lov. Visoka je nekje 4m in na njej lahko sedita dva lovca. Sestavljena je iz sedeža, ki se nato prišravfa na lestev. Ob drevo pa se jo pritri z nateznim pasom.
    Vse skupaj tehta nekje med 30-40kg.
    Če mi pošljete e-maile, vam rade volje pošljem informativne slike.
    Citat zverina je objavil:
    Sem na Cabelas.com našel vse kar sem iskal :D . Zdaj bi moral načeloma urediti samo še plačilo in dobavo ter seveda možnost dobave :roll: .
    Citat dolgin je objavil:
    Prenosne preže so sigurno v redu zadeva,edini problem je (verjetno) kakšno nenormalno škripanje kovine,ki pa,dobro vemo,zelo učinkovito odganja divjad!
    Citat kurare je objavil:
    Dolgin, iz prenosnih prež se veliko jaga z lokom. Tu ti mora divjad priti zelo blizu in verjemi, da tovrstne preže niso narejene tako da bi škripale (v "normalnih" vremenskih razmerah). Druga zgodba so "ponaredki" iz domačih delavnic, ki so večinoma tudi zelo težki. Sam imam Lone Wolf Sit & Climb plezalno prežo iz litega aluminija, ki ne škripa in tehta manj kot 8 kg. Iz te preže sem uplenil tudi že damječjo košuto z razdalje 5 m. Zadeva dela.

    Sit & Climb:


    Najbolj popularne so preže firme Summit, ki so izdelane iz varjenih aluminijastih cevastih profilov in so okrog 100 $ cenejše od Lone Wolfa. Glavna prednost Summitovih prež je udobnost saj so narejene tako da v njih lahko brez problema presediš od zore do mraka kar verjeli ali ne počne kar veliko ameriških lovcev z lokom. Lone Wolf potolče Summita v vseh ostalih kategorijah je pa to bolj preža za nekajurno čakanje (2-3 ure naenkrat, kar meni osebno povsem odgovarja). Pravijo, da Summit in ostale varjene preže v hudem mrazu znajo začeti škripati (varjeni spoji). Za Lone Wolfa z lito platformo pa mraz ni noben problem.

    http://www.lonewolfstands.com

    http://www.summitstands.com/

    Izdelovalcev prenosnih prež je še ogromno, navedel sem le dve najbolj znani firmi.

    Aja, pa glede varnosti - pri vsaki takšni preži dobiš poleg vrnostno "oprtnico" z vrvjo in karabinom, s katero se pripneš na drevo (tudi med plezanjem). Ko se enkrat navadiš uporabljati takšno prežo ti koncept mobilnosti povsem preide v kri. Osebno plezam brez vsakih zadržkov med 6 in 9 m visoko (pač odvisno od terena). Višje = Boljše.

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat dolgin je objavil:
    Janez,hvala za pojasnilo!
    Koliko pa ta zadeva košta?
    Verjetno(vsaj mislim si tako) niso prav poceni,ampak za izvajanje lova z lokom je verjetno prav čakanje največji pogoj za uspeh!
    Citat kurare je objavil:
    Dolgin, imaš prav - z lokom se daleč najuspešneje lovi z preže, seveda tam kjer za to obstajajo pogoji - drevje.

    Cene za takšne preže so pa nekje med 100 $ in 350 $, če pogledaš na link:

    Preže, ki jih na drevo obesimo, in jih uporabljamo s pomočjo mobilnih "stopnic" ali lestev (manj mobilne):
    http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ainCatcat21424

    Plezalne preže (najbolj mobilne):
    http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ainCatcat21424

    Preže z lestvijo, zelo primerne tudi za lov s puško in zelo primerne za odprte terene brez dreves (najmanj mobilne):
    http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ainCatcat21424

    Janez
    Citat dolgin je objavil:
    :shock: :shock: :shock: V redu zadeve,čeprav mi ni najbolj jasno kako se s to rečjo zleze na drevo! Sigurno pa je zadeva zelo praktična in predvsem boljša,kot pa da v smreko nabijaš žeblje in dile!
    Za lovce "lokostrelce",kot tudi za "puškarje" je zadeva zanimiva!!!
    Kako pa je z nakupom?Zastopstvo v SLO?
    Citat kurare je objavil:
    Ja, glede nakupa iz ZDA imaš lahko nekaj problemov zaradi dimenzij in teže paketa. Preveriti moraš ali pošljejo tako velike pakete v Evropo in koliko vse skupaj stane. Potem moraš dodati še nekaj % carine in 20 % D.D.V. na vse skupaj. Mene je preža Lone Wolf kompletno z carino, davki in poštnino stala okoli 120.000 sit (cena je bila v ZDA 350 usd - lansko leto spomladi). To je precej denarja vendar mi ni žal, ker je res kvalitetna preža, enostavna za uporabo, zelo kompaktna in lahka. Rekel sem si, da takšno prežo kupiš enkrat v življenju potem pa, če je potrebno samo tiste manjše dele, ki se z uporabo lahko izrabijo (npr. pasovi, ki pridejo okrog drevesa, ki naj bi jih menjal vsakih 5 let, itd.).

    Nekaj prež ima Vreček v Kranju, mislim pa, da ti prežo lahko tudi dobavi po katalogu. Takšne preže postajajo tudi pri nas čedalje bolj popularne.

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat Breza je objavil:
    Hmmm...tole ponujajo na Wild&Hund:

    https://www.wildundhund.de/r30/vc_co...ppbare-600.pdf

    Če kdo zastopi vse te črke.... :?

    Lp, B.
    Citat zverina je objavil:
    Črke so za to da iz njih nekaj razberemo :wink: . Šalo na stran.

    Wild und Hund svojim naročnikom ponuja precej enih zastonj stvari. Ena izmed njih je tudi načrt za tole prežo. Iz številk in črk potem lahko razbereš kakšen kos lesa kam paše. Enostavna za izdelavo in dokaj uporabna preža.

    Torej naročit Wild und Hund se logirat in pobirat dol zanimive stvari
    Citat jalen je objavil:
    Zdravo!

    A mi lahko poveš Kurare, koliko časa potrebuješ ,da jo zmontiraš in splezaš.Pa še do kakšne debeline je lahko drevo,da še prideš znjo gor?Mislim,da je to prava stvar in vredna tega denarja.

    Lovski zdravo!
    Citat kurare je objavil:
    Jaz osebno si navadno vzamem malo več časa, da v miru splezam na drevo kot to počne večina mojih kolegov :D . Predvsem zaradi varnosti! Torej - preden se odpravim do lokacije kjer bom splezal na drevo si nataknem varnostno oprtnico (še vedno uporabljam cheapy oprtnico, ki sem jo dobil v paketu s prežo in je malo bolj nerodna za nošnjo...), to traja cca 20 sekund.
    Nato si oprtam prežo na hrbet in hajdi na pot.
    Ko pridem do drevesa, ki sem ga že prej ocenil kot primernega (primerna lokacija glede vetra, bližine prehoda divjadi, dovolj zaklona v ozadju, ki se zlije z tvojo silhueto tako da ne "štrliš" iz drevesa kot tujek - ta zaklon so navadno goste veje bližnjhih dreves ali pa, če imaš recimo na voljo "panjevec" (to je večdebelno drevo) brez vej ali pa z tanjšimi vejami, ki jih brez škode za dreve lahko odrežeš. Najbolj primerna drevesa so v sestojih ker imajo manj nizkih vej kot kakšna osamela drevesa sredi travnikov -bukev, jesen, javor, hrast , bor, topol, breza,...) snamem z hrbta prežo in jo sestavim in pritrdim na drevo (max 2 min).
    Nato pripnem lok na dolgo vrvico ki jo s karabinom pripnem na varnostno oprtnico in ga položim na tla kake 2- 3 m od osi drevesa, da v primeru padca z drevesa ne bi postal ikebana (ker moram razvijati zapleteno vrvico to lahko traja tudi več kot 30 sec).
    Nato stopim na spodnji del preže in pripnem na deblo zanko iz plezalne vrvi z prusikovim vozlom ter jo z karabinom pripnem na varnostno oprtnico. Stopim preko opore za sedenje in začnem plezati. Na približno vsake meter in pol višine plezanja prestavim varovalno zanko navzgor po drevesu. Če je drevo brez izrazitejših velikih grč oz. "prevojev" sem ob umirjenemu ritmu na višini 6 m v slabih dveh minutah s tem, da ves čas pazim da preža stabilno stoji na deblu. Potem se na primerni višini ustavim . Spet pritegnem varovalno vrv. Zategnem jermene ki povezujejo spodnji in zgornji del preže. Namestim sedež preže in na prežo z vrvico potegnem lok. Vse skupaj ob zelo umirjenem ritmu ne traja dlje kot približno 5 minut . Plezam lahko na drevesa z spodnjim premerom do 50 cm. Fino je če deblo ni preveč konično in da je enakomerne debeline (zaradi kota pritrdilnih jermenov).

    Nekdo, ki se mu mudi in se ne obremenjuje z varnostjo lahko spleza na drevo v manj kot dveh minutah. Samo plezanje je še najmanj zamudno.

    Sam si rad vzamem čas in so raje odpravim pol ure bolj zgodaj kot da bi moral hiteti. Sama uporaba preže in ostale opreme mi je postala že neke vrste ritual.

    Janez

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    v v v v v

    Citat jalen je objavil:
    Zdravo!

    Kurare sila si.Hvala ti za izčrpne informacije ,oziroma že za pravo expertizo o uporabi preže.Si me samo še dodatno prepričal, da je to prava zadeva.O priliki samo še do Vrečka pa naročit.
    Še enkrat ,HVALA TI.
    Citat sokolar je objavil:
    Danes sem pri Vrečku nabavil prenosno plezalno prežo- veverico, namontirati moram še lok za naslon puške, ker je zadeva prilagojena za lov z lokom, potem pa na preiskušnjo.

    Cena je 280 EUR, upam, da se bo naložba obrestovala.
    Citat krekovt je objavil:
    Citat kurare je objavil:
    ... Najbolj popularne so preže firme Summit, ki so izdelane iz varjenih aluminijastih cevastih profilov in so okrog 100 $ cenejše od Lone Wolfa. Glavna prednost Summitovih prež je udobnost saj so narejene tako da v njih lahko brez problema presediš od zore do mraka kar verjeli ali ne počne kar veliko ameriških lovcev z lokom. Lone Wolf potolče Summita v vseh ostalih kategorijah je pa to bolj preža za nekajurno čakanje (2-3 ure naenkrat, kar meni osebno povsem odgovarja). Pravijo, da Summit in ostale varjene preže v hudem mrazu znajo začeti škripati (varjeni spoji). Za Lone Wolfa z lito platformo pa mraz ni noben problem. ...

    Janez
    Kje bi videl na kako majhen prenosni 'paket' se zloži tako prežo. Sam sem izdelal prislonsko (brez sedeža je težka 10,5 kg), ki pa je predolga za notranjost avta, prtlažnika pa (zdaj) nimam.
    Citat kurare je objavil:
    Evo-
    Lone Wolf:


    Summit:


    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat Resavec je objavil:
    Jaz imam enostavnejšo rešitev. Narejeno imam gugalnico (ena deska 30x60 cm + 4 vrvi) ki jo privežem kjer koli. Samo je dobro imeti eno vej pod nogami in eno za naslon pri streljanju. :D
    Last edited by ZR7; 18. December 2007 at 23:18.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •