Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 102

Tema: Montaže

  1. #71
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Razen češke original snemljive montaže in seveda Suhl montaže na češko bokarico ne gre nič kar bi ob snetem daljnogledu še dopuščalo strel preko mehanskih merkov, le tiso nameč prenizki. Torej original čeh ali pa Suhl ki pa je seveda precej drag.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #72
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Poznam kar nekaj ljudi, ki uporabljajo EAW in MAK in se s tem ne bi strinjali. Tudi sicer bi sam raje izbral katerega od zgoraj omenjenih proizvajalcev kot original češko montažo.

    Seveda pa lahko imamo vsi različne izkušnje.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #73

    Privzeto Leupold STD montaža

    Kupujem repetriko v kalibru 6,5x55 in imam na izbiro dve primerljivi, s to razliko, da pri eni za relativno majhno razliko dobim zraven že namontirano Leupold STD montažo.
    Ker sam tega tipa montaže ne poznam, me zanima mnenje vseh tistih, ki imajo kakšne izkušnje z njo?
    Seveda vem, da bi za par sto evrov + delo puškarja dobil oh in sploh, ampak recimo, da me samo zanima, s kakšnimi problemi bi se lahko srečal, če bi se odločil za to z montažo?
    Hvala!

  4. #74

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    recimo, da me samo zanima, s kakšnimi problemi bi se lahko srečal, če bi se odločil za to z montažo?
    Hvala!
    Jaz mislim, da z nobenimi
    Kitajska kopija te montaže dela brezhibno (50€).
    Last edited by alojz1; 31. July 2012 at 19:58.

  5. #75
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Gospodje, kakšno imate kaj mnenje o fiksni češki montaži? Iščem montažo za svojo prvo puško karabin brno 601 (z 19 mm šino) in tuhtam tako o izbiri montaže kot o proizvajalcu. Suhl me za karabin ne prepriča, vsekakor pa bi nekaj kvalitetnega in preverjenega, pa da cenovno mogoče ni v rangu eaw zasučnih montaž. Daljnogleda (3-9x42, 1'') zaenkrat ne nameravam dol dajat, samo po drugi strani me mika pa tudi weaver (dvodelna) šina. Nekdo je neuspešno spraševal že par strani nazaj - je nujna uporaba adapterjev ali se da na kakšen način fiksno pritrdit bazo, torej ne na šino z vijaki?

  6. #76

    Privzeto

    Ok... vsakemu svoje ampak me res nekaj zanima... Na karabinu, ki ga največ uporabljam imam starega Swarovskega na suhl montaži in sem ga še ko nisem imel pojma kaj je sploh je montaža in kre obstajajo, nit o firmah daljnogleda nisem imel pojma... najmanj 100x za hec snel, potem namerno ne vem koliko krat, na vsakem pogonu vsaj 3x... padla mi je na tla, remen se je odprl da je puka treščila z optko direkt po tleh... pa še veno ko ga vzamem ven in dam nazaj nosi identično! Zakaj torej ne dober suhl na karabinu?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post Warne

    Citat Heretic je objavil: Pokaži objave
    Gospodje, kakšno imate kaj mnenje o fiksni češki montaži? Iščem montažo za svojo prvo puško karabin brno 601 (z 19 mm šino) in tuhtam tako o izbiri montaže kot o proizvajalcu. Suhl me za karabin ne prepriča, vsekakor pa bi nekaj kvalitetnega in preverjenega, pa da cenovno mogoče ni v rangu eaw zasučnih montaž. Daljnogleda (3-9x42, 1'') zaenkrat ne nameravam dol dajat, samo po drugi strani me mika pa tudi weaver (dvodelna) šina. Nekdo je neuspešno spraševal že par strani nazaj - je nujna uporaba adapterjev ali se da na kakšen način fiksno pritrdit bazo, torej ne na šino z vijaki?
    Ali si že pogledal Warne montaže? Naj bi bile kar v redu in delajo za čeha.
    http://warnescopemounts.com/product/...receiver-line/
    Prodaja pa tale trgovec v Nemčiji.
    http://www.henke-online.de/

    lp

  8. #78

    Privzeto

    Jaz pa mislim, da slabih montaž sploh ni. Razem kakšnih Al odlitkov.
    Sploh pa ne vem, zakaj imate tak odpor do tovarniških, ki jih delajo prav za svoje puške. Pri udarcih se pa lahko poškoduje tudi daljnogled.
    Če veliko snemamo daljnogled je Suhl sigurno priročna. Je pa tudi najdražja in brez puškarja ne gre.
    Bolj je pomembna namestitev. Brez lepila, ki ga priporoča Optiktrade jaz ne bi sestavljal (lahko tudi dvokomponentno, vendar ga je težje ali celo nemogoče odstraniti, če menjamo daljnogled).

  9. #79
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ok... vsakemu svoje ampak me res nekaj zanima... Na karabinu, ki ga največ uporabljam imam starega Swarovskega na suhl montaži in sem ga še ko nisem imel pojma kaj je sploh je montaža in kre obstajajo, nit o firmah daljnogleda nisem imel pojma... najmanj 100x za hec snel, potem namerno ne vem koliko krat, na vsakem pogonu vsaj 3x... padla mi je na tla, remen se je odprl da je puka treščila z optko direkt po tleh... pa še veno ko ga vzamem ven in dam nazaj nosi identično! Zakaj torej ne dober suhl na karabinu?
    Se strinjam, ampak od suhla me je odvrnil obseg posegov na puški/daljnogledu. Bi rad imel čimmanj komplikacij ob morebitni menjavi orožja/optike čez čas. Mi je pa suhl taka na oko zelo lepa montaža, tradicionalna. Če bi imel bokarco sploh ne bi nič razmišljal, takoj bi suhl vzel:)

    @Lisjak: Hvala za link, zanimiva zadeva.
    @alojz1: Glede čeških montaž sem v zadnjih dneh že samo s strani ljudi v tem fohu naletel na popolnoma nasprotna si mnenja. Od tega, da so popolnoma neprimerne do tega da ni boljše izbire za češko puško. Zdaj pa vedi...

  10. #80

    Privzeto

    Citat Heretic je objavil: Pokaži objave
    naletel na popolnoma nasprotna si mnenja. Od tega, da so popolnoma neprimerne do tega da ni boljše izbire za češko puško. Zdaj pa vedi...
    Kaj pa si pričakoval? Sam moraš ločiti zrnje od plev.
    Zato pa so takšna vprašanja nesmiselna. Vsak hvali tisto kar ima. Pa naj bo to kaliber, vrsta puške ali pasma psa. Samo ženske so druge boljše kot tista, ki jo ima doma.

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •