Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 102

Tema: Montaže

  1. #51
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa sam nekako prisegam na dobro weaver/picatinny šino in kvalitetne obročke.
    Tudi sam prisegam na to kombinacijo...
    Vsekakor bi pa to mal čudno zgledalo na tradicionalnih puškah...
    So pa seveda oba načina montaž nesmiselna na puškah ki imajo svoje sisteme (blaser...)

  2. #52
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Na tradicionalnih puškah kot je recimo Mavzer M98 (Zastava 70) dvodelna weaver šina izgleda čisto ok. Gor je pa tako potem mogoče dati karkoli.



    Bi pa rekel, da tudi glede snemljivih montaž, verjetno snemljivi obročki (EAW ali MAK) za weaver šino nudijo več zanesljivosti kot večina ostalih snemljivih montaž. Na bokarici imam namreč suhl montažo, na karabinkah pa letos prvič uporabljam snemljive weaver obročke in se mi zdita obe rešitvi povsem enakovredni. S tem, da je suhl običajno omejen na eno puško, pa pri menjavi daljnogleda je problem z menjavo rink in tako naprej. Pri weaver šini vsi ti problemi odpadejo.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #53
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No sej kot tradicionalne sem mislil bol kake boroveljske izdelke, kjer mislim da tko rekoč ne poznajo druzga kot suhl montaže...

    Drugač pa v prid picatinny šind lahko povem to, da imam na H&k Slb2000 picatinny in na pogonih uporabljam optično piko eotech in za čakanje strelni dalnogled z snemljivimi eaw obročki in nisem puške pristreljeval v letošnji sezoni, ker je bla točna, tako s piko kot z daljnogledom, ne glede na to da sem najmanj desetkrat zamenjal piko/daljnogled.

    Določenim jagrom je blo že na nastrelitvi težko dopovedat, da vse lepo nese, ker sem najprej streljal z daljnogledom, pol pa z piko, pol sem pa spet dal nazaj daljnogled, odziv določenih je bil prav zaskrbljujoč...

    No in tle morem rečt, da sem probal piko pomaknit čisto naprej (prej je bla bol nazaj), pa so zadetki vedno enako nesli. Z daljnogledom tega nisem poizkusil, ker ni bilo potrebe, vendar sem pripravljen stavit, da zadetki ne bi odstopali za več kot 2 cm ne glede na to kam bi optiko nastavil...

  4. #54
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Sam tudi uporabljam EAW snemljive obročke in sicer tako, da imam strelni daljnogled na dveh puškah (.223 in .308) in še to srečo imam, da je potreben premik križa med eno in drugo puško le nekaj klikov.

    Zaradi velike naležne površine so takšne montaže verjetno celo boljše kot Schwenk ali kaj podobnega.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    V kratkem bo javnosti predstavljena popolnoma nova montaža, ki ima 600mm2 naležne površine, in omogoča 10 000 snemanj in natikanj brez spremembe smeri. poleg tega pa omogoča uporabo enega strelenga daljnogleda na poljubnem številu pušk.
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #56
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Mogoce kdo ve koliko milimetrov ima crvena zastava 70 razmika med vijaki na montazi,na sprednjem delu in zadnjem delu......Z katerimi puskami se je kompetabilna

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    V kratkem bo javnosti predstavljena popolnoma nova montaža, ki ima 600mm2 naležne površine, in omogoča 10 000 snemanj in natikanj brez spremembe smeri. poleg tega pa omogoča uporabo enega strelenga daljnogleda na poljubnem številu pušk.
    Tole montažo ki jo omenjaš sem že videl, ampak na žalost samo na sliki.

  8. #58

    Privzeto

    Optik trade, ne vem če je že kdo obrazložil, a mene zanima kakšna je razlika med weaver in picatinny šino, če sploh je?
    Nagibam se k ideji, da bi svoje puške opremil s tako enako šino in potem daljnoglede in pike opremil z enakimi rinkami.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Nečak je dal na njegovo Zastavo 7x57 to bazo in obročke (paše baza na puško ko ata na mamo). Pa delajo BP. Cena baze 50$, obročkov pa 40$. Leupold QR baza in obročki:
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Rabim pomoč pri odločitvi o izbiri tipa montaže za češko kombinirko ZH:
    - originalna "drsna" montaža proizvajalcev EAW, MAK, RUSAN...
    - SUHL montaža
    - SCHWENK zasučna montaža ...

    Ali obstaja še kakšna rešitev (tip montaže)?

    Prosim za predloge.

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •