Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 102

Tema: Montaže

  1. #21
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Če kupujete fiksne montaže. Zakaj ne kupite neke standardne weaver šine in jo date puškarju spasat na puško. Nato pa goš paše mali milijon različnih obročkov vseh živih proizvajalcev.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  2. #22

    Privzeto

    Problem je v tem,da je na puškici že šina! Puška je zelo stara reč in je ne bi rad spreminjal,tako da je šina predpotopnih dimenzij,sedaj sem dobil eno in edino možno montažo ki paše na to šino in je češke izvedbe! Problem pa so obročki,ker so za ene dve številki preveliki.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #23

    Privzeto

    Zanima me, če kdo uporablja snemljivo montažo od MAK-a ali zasučno (schwenk) od italjanske firem (polinikoleti)?

    Kakšne imate izkušnje in kako ste zadovoljni z eno ali drugo?

    Lp

  4. #24

    Privzeto

    [QR od Leupolda je 100% zanesljiva. Preverjeno 100% velikokrat. ]

    QR montažo imava z očetom na repetirkah in po 2 letih sva oba pogruntala,da ko jo snameva in ponovno pritrdiva, nam puška nese na 100m v njegovem primeru 10cm levo in mojem 6 cm v desno.
    ImA ŠE KDO TAKŠNO IZKUŠNJO z QR?

  5. #25

    Privzeto

    MAK in EAW ti ne bosta povzročala nobenih odstopanj.... Zanesljiva,močna montaža z garancijo....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    EAW uporabljam že tri leta in imam 3-12*56 in 1-4*24 oba sta na EAW montaži in za isto puško , jih menjujem v zimskih mesecih skoraj vsak teden ker čez teden lovim na čakanje nato pa za vikend skupni lovi in je potrebno optično napravo zamenjati in enostavno cca 20krat letno gor dol pa zaenkrat še vedno nese v piko eden ali drug.

  7. #27
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    EAW je itak vrhunska nemška roba. Sam imam Recknagel, ki je kakih 10% cenejša, ampak prav tako dobra nemška zadeva. Puškar mi je pa povedal, da naprimer italijanske schwenk montaže daš lahko 30-krat gor in dol pa je zadeva že zglodana, ker je materijal "iz dreka". Tako da če kupujete schwenk montažo, je treba dat neki dnara in kupt eno vrhunsko reč, ki bo zdržala dolga leta, in da ne bo potem sivih las ker "POMAGAJTE, PUŠKA MI NE NESE VEČ TOČNO"

  8. #28
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sicer sem nameraval odpreti novo temo glede montaže daljnogleda na strelno puško, ampak da ne bo treba ljudem, ko bodo kaj iskali skakat iz teme v temo, bom vprašanje zastavil kar tukaj.

    Ko sem sam montiral daljnogled na svojo puško, sem se držal naslednjega postopka. Vijake varoval z modrim Loctite-om, obročka pa sem pred montiranjem daljnogleda lepal s pastami zrnatosti 320 in 400.

    Danes pa sem se pogovarjal z mojstrom, ki med daljnogled in obročje vedno namesti adhezivno lepilo in se nikoli ne trudi z lepanjem. Prav tako vijakov ne varuje. Sicer pri kolikor toliko koncentrično nameščenih obročkih ne vidim problema v lepilu, ki pobere morebitne neravnine, ampak kaj pa če so obročki precej zamaknjeni?

    Kakšne izkušnje imate ostali kaj s tem?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    ...Sicer pri kolikor toliko koncentrično nameščenih obročkih ne vidim problema v lepilu, ki pobere morebitne neravnine, ampak kaj pa če so obročki precej zamaknjeni?

    Kakšne izkušnje imate ostali kaj s tem?
    Dobi se oziroma ti strugar naredi dva kosa, tubusa premera daljnogleda, ki sta pobrana v konico. To montiraš v rinke in konice morajo biti skupaj.
    Zaradi teh težav imam za take eksperimente tudi raje enodelne montaže.

  10. #30
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    To vem, saj ob orodju za lepanje sem si dal narediti tudi te 4 konice za ugotavljanje koncentričnosti (2 v 30mm in 2 v 25.4, zato 4). Me pa zanimajo predvsem izkušnje tistih, ki si s takšnim orodjem ne belijo glave in res uporabljajo pri montaži samo adhezivno lepilo.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •