Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Katerega in kakšnega?

  1. #1

    Privzeto Katerega in kakšnega?

    http://lov.mojforum.si/lov-about1299.html

    Citat wolf1 je objavil:
    Jaz uporabljam variabel od 1,5-6x42 in je odličen pripomoček na pogonih pri iskanju zastreljene divjadi, pa tudi na daleč se da streljat. Drugače nimam merkov gor (toliko o tistih k zagovarjajo, da daš dol daljnogled in streljaš).In seveda kratka cev 52 cm. :D
    Citat hose je objavil:
    Zdravo,
    tudi jaz sem mladi lovec in sem se dolgo odločal o optiki.
    Na koncu sem jo dobil iz USA in sicer Bushnell Elite 1,5-6*36 z firefly križem.Zanj sem odštel 360 eur (komp. stroški).Je super za lov-pogoni (26m na 100m vidnega polja,firefly križ ti že oko fokusira v center), in preža 6* pove?ava več kot dovolj.Pa še firefly deluje in rainguard delujeta!!
    Ni pa za precizno streljanje-debel križ je ta firefly!!
    Za ta denar vrhunski daljnogled,so pa še mnogo boljši-za več denarja.
    LP
    Citat grajski je objavil:
    loci se ponavadi v kaki miniaturni nalepkici v kakem skritem delu optike kjer pise made in china ampak zato rabis lupo da preberes.pozna se tudi po sami koncni izdelavi ceprav tud original ni na videz neke prepriclive izdelave proti kaki znani firmi.ce bos imel povecavo 10x ali vec ti toplo priporocam premer lece 50 ali 56mm.ce mas manj kot 9x povecave zadostuje 42 ali 44mm premer lece.ker mali premir lec in velika povecava nekako negreta skupaj.pa ne poslusaj te ko se kregajo kaj je bolse za po grmovju ker 44mm ali 56mm premira objektiva neigra dobene vloge pado bos glihtako ali pa se ti bo vejica zapela za optiko neglede na premier lec.
    Citat kuje je objavil:
    Preciznost ni pogojena z dolžino cevi.8X57 povsem zadostuje 51cm.Sicer je res,da krajša cev prinaša večji odsun in pok a na lovu tega ne boš občutil!To občutiš predvsem,če veliko streljaš na strelišču.Jaz imam sicer 60cm cev v 308win to pa zaradi tega,ker je bila puška že v trgovini in sem dobil dober popust in sem za razliko do Steyr Goisserer modela imel v ceni že EAW zasučno montažo.Da bi me pa daljša cev ovirala pri lovu se pa nemorem pritoževati.Čeprav je moja največja strast lov ne zalaz.Kar se tiče optike in montaže pa se strinjam z Janezom.Če Bushnell potem Elite 3200 ali 4200.Preizkusi tudi Meopto.Jaz osebno bi za tvoj kaliber svetoval dober 1,5-6X42 z osvetljeno piko.Sem sprobal zadnjič prijatlov Schmidt und Bender z to povečavo in Flashdot osvetlitvijo križa.Čeprav je križ v 1. planjavi je tako fino tanek,da lahko pri 6X povečavi ob pogoju,da si dober strelec streljaš na 200m na divjad velikosti srnjad brez problema.To omogoča tehnologija Flashdot.Osvetljena pika ni sestavni del križa ampak se pri vklopu prek enote za osvetlitev projecira v sredino križa.Čez dan imaš normalen tanek križ,če pa potrebuješ piko za pogone ali pa pozen mrak pa vklopiš enoto in to je to.Se pa pika krasno regulira tako za lov v mraku kot za dnevni lov(pogoni).Če si mlad,imaš službo,nimaš obveznosti kot so družina ali nevem kaj se ti splača investirat v takšno stvar!Lp.
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat gavry je objavil:
    hvala za link,če veš koliko stane poštnina in kak je način plačila??

    aja cev lahko skrajšamo to je najmanjši problem zato ker še ni les narejen in je še čas zato pol jo bom pa na 60 dal,kaj ni bolše da je dalša??kaj pa natančnost....
    Poštnina je ca. 25 EUR, 100% predplačilo npr. na bančni račun.

    Glede natančnosti in marsikaterega drugega vprašanja uporabljaj IŠČI funkcijo.

    Na zalazu te dolžina puške ne moti, morebiti celo lepše sedi v rami, zadeva je pa kuj problematična pri štantih oziroma, ko prideš do strela pa moraš plen potegniti iz goščave, malce lažje je shranjevanje , čiščenje ... če imaš res občutek , da imaš prekratko, pa ukaži da reže na 56 ne pa na 52 cm.
    Stvari so zelo preproste, ampak niso lahke.
    A. Stvar ni v dolžini ampak v tehniki.
    B. Stvar ni v dožini ampak v debelini.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Ali mi lahko svetujete kakšen daljnogled(kakšne povečave) je smiselno nabaviti za na malokalibrsko puško in katere firme.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #3

    Privzeto 7x56 ali 3-12x56

    lepo pozdravljeni!
    kaksna je razlika v vidljivosti v strelnih daljnogledih 7x56 in 3-12x56 s povecavo nastavljeno na 7x???
    je kaksna razlika?
    zanima me predvsem vidljivost v mraku?
    zakaj se odlocit za enega in zakaj za drugega?
    za vse info hvala

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ker pri vas ni gamsov, kupi raje navadnega.

    Vidljivost pri 7X bi morala biti tam, tam....s predpostavko, da je ista znamka in kvalitetni razred.

  5. #5

    Privzeto vidljivost

    torej nevariabilni ni nic svetlejsi?
    sta ista?
    kako ves da ni gamsov?! motis se! v blizini devina j trop 60 gamsov.
    "nihce" ne ve od kod so prisli, ampak so tam ze kakih 20 let. lov seveda je prepovedan. v tropu so predvsem samice, ker samci odhajajo in iscejo nove trope...
    toliko o primorskih gamsih!!!
    lp

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če boš uporabljal preveč klicajev, ti ne bom več odgovoril !!!!!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    A mi lahko kdo pove, kakšen daljnogled je boljši: roof ali porro?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #8

    Privzeto

    Ta tema je off topic, pa vseeno... Roof, ker ima večjo propustnost svetlobe. Pri porro lečah se svetloba lomi in se tako izgubi več svetlobe.

  9. #9

    Privzeto Nikon ali Bushnell

    Kupujem daljnogled in sicer nižji cenovni razred, odločam se pa med temi Nikon,Bushnell,Sanju....Nikona imam dva v pacu in sicer:-Daljnogled Nikon Action VII 7X50 ali Action VII 8×40 cf,Bushnell PowerView 8X42,Sanju 8×42 WPR.Pri prvem je problem teža je skor 1 kila,pri drugem nevem, če je premer leče 40 ok pač za opazovanje v mraku malo prešvoh, za Bushnella nevem glede kvalitete kako se obnese??Sanju je pa mau višji razred je pa vodoodporen in je 170€, medtem ko se ostali gibljejo okoli 100€!!Potrebujem kak nasvet??

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Malo počakaj pa kupi kej bolj uporabnega.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •