Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: Katerega in kakšnega?

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bushneli niso dragi in baje kvalitetni .

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Bushneli niso dragi in baje kvalitetni .
    Pri vsaki, tudi pri tej firmi velja, da se prav poceni ne splača kupiti. Zato menim, da je vsesplošna meja med povprečnim in že dobrim daljnogledom nekje pri 300€.
    Kar je ceneje je primerno bolj za pohodništvo, opazovanje ptic in dobre svetlobne razmere, torej podnevi.

  3. #23
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Hvala. Torej daljnogled preizkusit - kje? Poznam trgovino ++++, sicer fotografsko, kjer imajo precej daljnogledov, vendar dvomim da kaj dosti na zalogi. Potem ++++++++ mogoče? Bresserje sem recimo gledal na nemških straneh zaradi dobrih cen, v Sloveniji jih sploh nisem našel. kakorkoli že, kar preizkusim tukaj lahko eventuelno potem tudi naročim od zunaj.

    Važni so premazi. Verjetno toliko, da je daljnogled z manjšim objektivom in dobrimi premazi lahko svetlobno boljši kot tisti z večjim objektivom in slabšimi premazi? Zdaj recimo primerjam tri daljnoglede - Olympus 8x42 (300€), Bushnell 8x42 (290) in Vixen (?) 8x56 za 340€. In tukaj me zanima - naj lepo odkljukam te 8x56 variante ali ne?

    Malo kompliciram, zato hvala :)
    Last edited by Veper; 23. November 2010 at 12:38.

  4. #24
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto reklame

    opa reklame

  5. #25
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Eh, ni bilo mišljeno kot reklama. Prej opazka, da v SLO trgovinah ne najdem tistega, kar iščem, zunaj pa + pol ceneje. Antireklama? Če je pa pravilo da se ne objavlja nobenih podjetij, se pa opravičujem.

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne kupuj poceni, je škoda oči. Odločil bi se za Bushnella 8X42, zadnji model. Je bil tudi opisan, mislim, da v enem od lanskih Lovcev. Ima dober premaz (reinguard).

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto


    Po drugi strani pa razmišljam tako - se mi bolj splača dat 200€ za nek 56mm daljnogled s slabšimi lečami in premazi, ali raje 200€ za kakšnega 8x42 z boljšo optiko, ki bi mi zaradi manjše teže obenem nadomestil še dotrajanega Carl Zeiss Jenna 8x30...?

    Hvala za vsako mnenje in predlog :icon_smile:
    Pusti daljnogled z lečo 56mm...sicer ga bo marsikdo hvalil, kako se dobro vidi ponoči, ampak za praktično lovsko uporabo se mi tak daljnogled ne zdi najpomembnejši del opreme, ker imaš npr. na puški pa strelni daljnogled z lečo 42mm(poleg manjše leče pa se ti dosti svetlobe porazgubi, ker očesa nimaš popolnoma zraven okularja).
    Sam uporabljam Steinerjev 9x30, lažji za nosit, imam ga pa tudi za na čakanje divjih prašičev. Ko pa ne vidim več, grem pa domov.

  8. #28

    Privzeto

    Zdravo,

    ZR7 v kateri trgovini je meja 300€. V SLO ali ZDA? Za ta denar(z carino in DDV-jem) dobiš serio 4200 poslano v SLO. Imam dva 3-9x40 na kombinirki in 3-9x50 na karabinu. Nobeden ni presegel navedene cene. Pa poglej cene v SLO.

    LP G.

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,

    ZR7 v kateri trgovini je meja 300€. V SLO ali ZDA? Za ta denar(z carino in DDV-jem) dobiš serio 4200 poslano v SLO. Imam dva 3-9x40 na kombinirki in 3-9x50 na karabinu. Nobeden ni presegel navedene cene. Pa poglej cene v SLO.

    LP G.
    Pogovarjamo se o daljnogledih in ne o strelnih daljnogledih!
    Mislil sem na daljnoglede v Evropi, ta ima € in tudi po trgovinah v Sloveniji.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Sam uporabljam Steinerjev 9x30, lažji za nosit, imam ga pa tudi za na čakanje divjih prašičev. Ko pa ne vidim več, grem pa domov.
    Z izhodno zenico 3,33 greš verjetno kar hitro domov. Drugače je zmogljivost očesa mladega človeka 7 mm, z leti se prožnost manjša, 3,33mm je verjetno pri 117 letih.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •