Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 75

Tema: Nočni strelni daljnogledi

  1. #1

    Privzeto Nočni strelni daljnogledi

    http://lov.mojforum.si/lov-about55-0-asc-60.html

    Citat veper je objavil:
    Za pokušino pa aparat ,kisem ga v zgornjem postu opisal,se pa opravičujem za slabšo kvaliteto slike,saj je slikan z telefonskim aparatom.IR pa ni laserski ampak navaden kristalni ,kar pa ne zmanjša uporabnosti. Žal ne morem prilepiti videa,ki sem ga posnel z kamero preko nočnega daljnogleda saj zaenkrat še nimam digitalne kamere ampak navadno HI osem in je potrebno vse skupaj preko Bete presneti in potem je problem še v temle forumu ,ki tega početja pač ne dopušča .
    Citat grajski je objavil:
    jst sm mel izkusnje z zadevami ki si izdelane v ameriki in slovensko fotona.lahk recem da se dobr vidi in zaznas zival ze tam nekje na 400m.saj men je ratal tle na kosovem na sarplanini videt trop na 400m.prav tako se dober vid prek termovizije.use lepo inprav sam jst se se zmerom mnenja da se skor neda locit med spoloma na 80m,vid se za kero zival gre sam nevid se spola.edino kjer sm lahk doloco kera spol je je blo to z vozila prek"radarja"nocne opazovalne opreme kki je povezana prek laptopa tam pa lahk na max 2km ugotovis kaj je.ok sej ni panike usake oci majo svojga malarja
    Citat grajski je objavil:
    no da nebo kake pomote sm pozabo napisat da je slo za trop volkov.
    Citat veper je objavil:
    Si mislil takole pripeti slikce??? Zopet je slikano z telefonom in je že zaradi tega slika nejasna,da ne omenim meglice in dežja ki rosi. Avtek pa je na kakih 60m v popolni temi slikano z najmanjšo možno IR osvetljavo zato ker je pri močnejši še več megle in zato slika še bolj nejasna.
    Citat jazbec je objavil:
    Pred dnevi sem preizkusil nočni daljnogled od Swarovca, neko staro izvedbo ki je bila prej v lasti slovenske vojske. Vidi se presenetljivo dobro. Ni strelni daljnogled, ima pištolski ročaj, zgoraj je pa kot ena baterija. Malo je velik in težak (kovček) ampak dela. Za firbec past je super :D .Na lovu je uporaben bolj za pregled dogajanja, npr. na krmišču..
    Citat grajski je objavil:
    ja veper nekaj taksnih slikc mam sam jih nemorem gor dat ker niso na netu ko zrihtam to jih dam z veseljem gor.sej se lepo vid sam jst sm se ker mnenja da se neda locit po spolu razn srnjad in lelenjad ki se loc po rogovju.sm pa vesel da je to prepovedano ker sm mnenja da pravi zaveden lovec dobi prasica tud brez nocnogleda ker ni res da sam ponoc hodjo ven.pozno zvecir ce ves kje se nahajajo ga sigurn lahk dobis.moje mnenje bi radi nocnoglede meli nedelski lovci ki pridejo enkrat na loh in takrat hocejo nekaj ubit.no jst ga niman osebno svojga pa jih na sezono dobim useen od 10do15 komadov.drgac pa dober pogled usem :D
    Citat kudu je objavil:
    Z nočno optiko v katero je vgrajena XR5 elektronika, ter z primerno povečavo, se na 80m lepo loči spol.Preverjeno!! Npr. Dedal 480 XR5 elektronika.Pa še več je takih optik, pri XR5 elektroniki je resolucija 76 pik na m2, kar je trenutno najboljše na tržišču, za civilno rabo.Sicer pa ta optika spada v III. generacijo.
    Citat grajski je objavil:
    no kudu ok in kolko slovenskih lovcev si lahko privosci tak nocnogled sej men je jasn za par 1tisoc eur se da dobit marsikaj tud vesolske optike in namerilne se da dobit na trziscu.sam dejstvo koliko lovcev si bo lahk to privoscilo jst pac gledam na zlato sredino.a si predstavlas da to dovolijo se upam it stavit da da 90%lovcev bi imelo nocnoglede za "majhen denar" usi pa vemo da je njihova kvaliteta nikaksna in roko na srce ves kaj bi se pol dogajalo po loviscu pa miljon izgovorov bi blo za storjene napake.pa ce se kdo strinja zmano ali pa ne tak je zal :D
    Citat gajka je objavil:
    Grajski, sej to se že sedaj dogaja pa nimajo nočnoglednostrelnih naprav.
    Je v NOVICAH že kar prav napisano "ko bo slovenski lovec ustrelil človeka, bo dejal da je muslil, da je opico streljal", oz. nekako v tem smislu.
    Citat grajski je objavil:
    gajka se popolnoma strinjam z tabo to pa vemo zakaj pride zarad pozresnosti ker nekateri lovci pac niso ljubitelji narave in usega tega in morejo nekaj ustrelit ceprav nevejo kaj streljajo.ampak to je ze za drugo temo a ne. :D
    Citat gorazd je objavil:
    s to temo ne bomo prišli nikloli do konca. iz svojih izskušenj pa moram povedat, da sem nočno optiko uporabil le pri divjih prašičih. v naših loviščih je prašič nočna divjad in če pride v temi svinja z mladiči zraveen pa še lanščaki, lahko z omenjeno optiko oceniš kaj lahko odstreliš. ponavadi ko uporabljaš svtelobo le ti pobegnejo, ko pa oceniš njihovo gibanje oz. obnašanje pa je tudi to ena vrsta uspeha, da pravilno upleniš. Na koncu pa si zadovoljen, da vodnica oz. vodeča svinja ne padeta.
    Citat janez valentic je objavil:
    Mislim da moramo prvo priti do začetka teme: KAJ JE TO NOČNI STRELNI DALJNOGLED?
    Citat kudu je objavil:
    Ne razumem, kaj misliš? Dedal 480 je nočni strelni daljnogled, katerega se lahko uporablja tudi v druge namene.Strelni daljnogled je samo takrat, ko je pritrjen na orožje.
    Citat jernejm je objavil:
    Mislim da je debata malo zašla....tema je uzakonitev uporabe nočnih namerilnih naprav, tle pa smo se začeli kregat že o tem kateri je bolši za na merjasca... :shock:

    Predlagam da nekdo odpre novo temo, torej temo v kateri se bo predstavljalo takšno optiko, tukaj pa ostanimo raje pri zakoniti rabi le-te.
    Bi pa nova tema s tako tematiko verjetno pripomogla k boljšemu razumevanju pojma "nočna namerilna naprava". Ker so dejstva pri marsikomu še vedno mal pomešana...

    Za angleško govoreče: http://en.wikipedia.org/wiki/Night_v...vision_devices

    Za tiste ki pa mogoče še malce blodijo v temi: nočna namerilna naprava ni daljnogled, ki ima npr. osvetljen križ ipd. Takšni daljnogledi so dovoljeni. Nočna namerilna naprava z pomočjo električnega toka in precej kemije ojača svetlobo, ki prehaja skozi samo telo daljnogleda. Za namerilno napravo pa se smatrajo vsi daljnogledi, ki imajo "križ" ali kaj podobnega ter jih je možno pritrditi na orožje (pa ne z selotejpom).
    Izgovarjanje, da ima nekdo nočni daljnogled z križem samo zato, da si z njim pomaga pri usmerjanju videokamere je nekaj takega, kot da bi se izgovarjal da imam doma protitankovsko mino samo za obtežit herbarij

    :D :D
    Citat grajski je objavil:
    jernejm pravis da nocna NAMERILNA naprava ni dalnogled z krizem kaj pa je potem to kak se mu prav rece nevem uprasam sam.kaj pa je potem nocna OPAZOVALNA naprava.prosim ce mi lahk razlozis bistvo ker jst sm drugac poucen o tem hvala :wink:
    Citat ZR7 je objavil:

    Napisal je, da strelni daljnogledi s FireFly in podobnimi osvetlitvami križa niso enako nočni namerini napravi!

    Ker obstajajo naivni in neuki lovci, ki trde to, kot tudi trde, da je npr. rdeča (ali zelena) pika enako laserski namerilni napravi.
    Citat ricmnc je objavil:
    moje mnenje je to: divji prašič pride na krmišče že ob mraku ali popolni temi. takrat je ocena divjadi in siguren strel zelo vprašljiv. nočna optika reši te probleme. sam se lahko počutiš bolj sigurnega za strel.
    lahko da to zgleda nelovsko ker žival nima možnosti ampak tudi nesiguren strel ni lovski.
    to pomeni, da pozimi je lov na prašiča nemogoč?! :?:
    Citat pumpa je objavil:
    pozimi loviš ko je belo :lol:
    brez nočne optike.
    saj lahko prašiče streljamo skozi vse leto (razen izjem)
    počak da bo sneg pa bo!!!
    Citat ZR7 je objavil:

    Na nekaterih delih Slovenije bo, če bo zima kot lani, presneto malo snega.
    Je pa res, da nekaj kil moke tudi pomaga.
    Citat wolf1 je objavil:
    V novem LOVCU je na predzadnji strani med oglasi novo OPOZORILO, da se ne sme uporabljat dušilcev zvoka, umetne svetlobe ali nočnih daljinogledov!

    Ter razlaga teh dveh členov!
    Citat vest je objavil:

    Isti številki lovca pa je priložen katalog podjetja BELUGA d.o.o., ki na strani 23, pa morda še na kakšni, ponuja izdelke, ki jih omenjeni zakon oz. členi prepovedujejo.
    Smo pač še vedno na Balkanu...?
    Citat wolf1 je objavil:

    Ja sem opazil in noter najdeš vse od ojačevalcev svetlobe do vsega kar je tam (v tistih členih in opozorilu) razloženo!

    Samo denar je sveta vladar (verjetno niso zastonj dali noter priloge-kataloga)!!! :shock:
    Citat pumpa je objavil:
    saj lahko kupiš pri nas vse .
    zakon se glasi za uporabo ne pa za nakup .
    uporabljaš jo lahko pa v tistih državah kjer je dovoljeno.(ali v oborah)
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    http://www.lidl.si/slo/home.nsf/page...vanje_Nightlux

    Lidl je prodajal eno zadevo, pa me zanima če jo je kdo uspel kupiti. Kakor sem se jaz pozanimal, je pošla v nekaj urah in ji ni več mogoče dobiti. So pa obljubili, da bodo akcijo ponovili.
    Zanima me ali je zadeva uporabna?
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3

    Privzeto lidl

    Poskusi nabaviti v ponedeljek 17.12. Mogoče bo res možno. LP
    medvedar1

  4. #4

    Privzeto

    Sem opazil zadevo v katalogu od Lidla ja. Me prav zanima kako se vidi čez njega v temi. Hmmm... Je pa zgleda precej ugoden nakup, ker sem enakega našeč na eni angleški strani za 299 Funtov kar pa je dosti več.

    Kaj jaz vem. V bistvu ga ne rabim (le občasno bi mi prav prišel) mika pa me vseeno
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto nočni strelni dalnogled

    Sem slišal da roba iz lidla,da je kar precej dobra!oziroma da je bil nakup tega kr vreden,za ta denar!

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto ?????

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    B R93 .300 win.mag + Sw Habicht 3-12*50+ Ded. 470a
    Kaj. Lahko laiku malce na bolj dolgo razložiš? Hvala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Tolk lahko razberemo iz teh šifrantov, da je muzikant revež kar se lovske opreme tiče.

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Tolk lahko razberemo iz teh šifrantov, da je muzikant revež kar se lovske opreme tiče.
    Tudi to, kar je Tine zvito povprašal lahko razberemo
    Če drugje ne, pa tu: http://www.nightvision.ru/eng/produc...e_scopes/d470/

    Fantje, malo premisleka bi priporočal preden kakšno tako objavite.

  9. #9
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    muzikantu ne uide kazen ce ga dobijo.
    pa sej prav nej ga fino zazgejo po denarnici ker to pa res ne odobravam

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Zadnjič vam je eden gajbo kosti prilimal pa ste se vsi obesili na njo, zdaj pa spet na eno kratico. Uporaba teh stvari je ponekod dovoljena.

    Vsak pač ima tisto, kar potrebuje.
    Last edited by muzikant; 20. May 2009 at 13:56.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •