Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 75

Tema: Nočni strelni daljnogledi

  1. #51

    Privzeto

    Tinko,ne mislim se zapenjat o tem ali sem že gledal ali ne,niti ni tukaj srž problema nastal zaradi mene! Jest ne dvomim o tvoji usposobljenosti,pa tudi o moji ne bova dvomila! Praviš da na 50 metrov ocenitev v gozdu ni mogoča!? Saj to tudi podnevi ni! In lej,sam sebi si pljunil v skledo,ko si napisal da zastrelitve žal so in bojo (govoriva o pogonih),po drugi strani pa mlatiš po tistih, ki to nekje uporabljajo in uplenijo pravo reč,ker da divjad nima miru itd....
    Vprašanje za muzikanta - ali si že kako divjad zastrelil s to rečjo? Dvomim,a?
    Fantje,če bo pa slučajno kdaj kaka sprememba zakona v tej smeri,da bi blo to dovoljeno,boste pa vsi "apriori proti gospodi" segli po tem pripomočku,češ saj je dovoljeno (sam ne bom,ker me **** recesija)
    Last edited by dolgin; 21. May 2009 at 09:20.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #52
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ko se že pogovarjamo o nočnih strelnih daljnogledih.
    Ponoči lahko lovimo samo divje prašiče in medveda, lisico in jazbeca.
    Vse to seveda iz preže ali stojišča, kar pomeni strele na relativno kratke razdalje. Še posebej pri predhodnjem opazovanju morebitnega plena z nočnim daljnogledom bi za te namene zadoščala kvalitetna optika generacije 1+. Kar je več je le boljše, seveda tudi dražje.
    Debatirati tu o boljših generacijah in o tem kaj ima ali nima Slovenska vojska je čisto nepomembno.
    Lahko pa seveda še naprej razpredamo o tem ali nočni strelni daljnogledi da ali ne. O tem, da so v Sloveniji prepovedani, je vsem jasno.
    Zakaj je tako? Prepričan sem, da v prvi vrsti zaradi paranoičnega strahu države pred oboroženim ljudstvom, v naslednji vrsti pa šele zaradi vpliva kreatorjev lovskega zakona. Ali je to upravičeno ali ne, je spet stvar svoje debate.

    Sam na nočne strelne daljnoglede gledam iz dveh zornih kotov.

    Prvi je skozi članstvo in enakopravne možnosti izvajanja lova. Dejstvo je, da si te opreme ne more privoščiti vsak lovec. In s tem pridemo do elitizma in vplivov na lovstvo, ki pelje vse kam drugam kot do trajnostne rabe in naravovarstva. Bolj kot v to smer pelje v smer trofejizma in lovskega turizma.
    Iz tega vidika še kako nasprotujem temu, da bi bilo dovoljeno loviti z nočnimi strelnimi daljnogledi.

    Drug vidik, ki pa se žal izključuje s prvim, pa je, da je ocena in odstrel divjadi v temi z nočnim strelnim daljnogledom kvalitetnejša, lahko rečem na nek način etičnejša kot ob naravni svetlobi polne lune.

    Iz opisa teh dveh vidikov je jasno, da njunih konfliktov ne zaznajo lovci, kateri so nagnjeni k športni obliki lova, torej lova kot gospodarske in turistične dejavnosti.
    Sam to obliko ostro zavračam in zagovarjam naravovarstveno, kakršna je tudi jasna deklariranost Slovenskega lovstva.

    Če se povrnem k samem tehničnem vidiku odstrela pa ne vidim posebnih razlik med "umetno luno", torej dobrim reflektorjem in nočnim strelnim daljnogledom. Pravilno prižgan in usmerjen oz. na drug način prisotna umetna svetloba da mogoče še boljši pogled na cilj skozi običajen strelni daljnogled.
    A verjamem, da je hakelc drugje. Pregnana starejša trofejno zanimiva divjad pozna te lovske ukane in jo je težko osvetiti in upleniti. Za plan zanimiva, torej predvsem mladiči in lanščaki brez slabih izkušenj pa se prav lepo osvetijo in torej tudi uplenijo. In še dodatno, luč se vidi od daleč, žarek IR iluminatorja oz. celo brez njega pa se ne opazi.

    Uporaba nočnih strelnih daljnogledov v državnih loviščih je tudi zgodba zase. Nesprejemljiva. Tako kot je nesprejemljiva sprevržena vloga teh lovišč. A te se ne da reševati po segmentih kot so ti strelni daljnogledi, temveč celovito, kar bo Slovensko lovstvo moralo prej ko slej tudi narediti!

    Tako nekako o tem jaz.
    In še vedno čakam, da mi kdo našteje države v katerih je dovoljen lov z nočnimi strelnimi daljnogledi.

    LP

  3. #53

    Privzeto

    In še vedno čakam, da mi kdo našteje države v katerih je dovoljen lov z nočnimi strelnimi daljnogledi.
    Bangladeš
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #54
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    No saj sem razumel - da si intrigant!!!

    Sedaj so pa vsi neumni okoli tebe, ti si pa pameten al kaj. Kaj žališ brez veze, sem samo malo za šalo napisal, ker sem opazil, da ti noča optika leži na srcu in ti ne da spat. Ti pa kar p*zd*š nekaj brezveze.

    Ti svetujem eno pivce za živce.

    No zaradi tega sem prejel sankcijo. Velja šefe! Bom bolj pridan

    Ostali pa pazite kaj čvekaste, da šefetu ne bo potrebno zaušnic talat.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #55
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Šefe tudi tinko je u enem postu uporabljal sočne besede, pa je dobil opozorilo kot ga dobi kdo drugi?
    lp
    denis denis joj res zalostno,mogoce ne sodi v to temo,ampak ko govoris o kvaliteti ti bom povedo sam to,to kar uporablja nasa vojska pehotne cete imajo v uporabi samo se ameriski specialci sealsi commandosi delte,pa nekaj francoskih specialnih enot tako da nebova o kvaliteti,naj ti povem da tale nas nocni nastavek zadalnogled stane krepko cez 10000dolarjev v prosti prodaji.ampak to ni vazno nespada v to temo.
    uglavnem sem javno strogo proti uporabi nocnih STRELNIH dalnogledov.in bom to zagovarjal,do zadnjega izdihljaja.

  6. #56
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    zr7 mislim da je nam najblizja drzava albanija,ki nima tega zakona,mislim da so se argentina armenija pa se nekaj drzav tako imenovanega tretjega sveta.
    ne me drzat za besedo nisem cist 100%

  7. #57
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    zr7 mislim da je nam najblizja drzava albanija,ki nima tega zakona,mislim da so se argentina armenija pa se nekaj drzav tako imenovanega tretjega sveta.
    ne me drzat za besedo nisem cist 100%
    No saj to je to. Vsi nekaj samo mislimo in ne vemo natančno. Oni, ki jih imajo, pa se ali zgovarjajo kar tako na pamet, ali pa nočejo povedat kje z njimi legalno love.

    Je pa vseeno zanimiva dvoličnost države pri tem vprašanju.
    Po eni strani nam forsira plane, predvsem pri prašičih, za katere vemo da so zelo v porastu. Po drugi pa nam z inšpektorji stoji za vratom če si poskušamo ponoči, ko je večinoma edino možen ocenjeni odstrel, pomagati z umetno svetlobo. Za povrh to seveda velja le za društvena lovišča.

    Menim, da bi bilo smotrno razmišljati o legalizaciji reflektorjev in drugih virov umetne svetlobe, katere bi smeli uporabljati samo in zgolj na prežah s privabljalnimi krmišči za divje prašiče.
    Ker sicer bo zaradi neizpolnjenih planov prišlo do odvzemov koncesij in "napada" profesionalnih lovcev, ki bodo seveda lahko z nočnimi strelnimi daljnogledi "počistili" vse kar pride pod cev.
    Tu se bodo še lomila kopja, če se ne bo že prej zaključila zgodba "Slovenskega lovca".

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Thumbs up Priznanje

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    zr7 mislim da je nam najblizja drzava albanija,ki nima tega zakona,mislim da so se argentina armenija pa se nekaj drzav tako imenovanega tretjega sveta.
    ne me drzat za besedo nisem cist 100%
    Po moje si ene 0,12 %.
    :icon_lol
    Last edited by muzikant; 21. May 2009 at 10:50.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    In še vedno čakam, da mi kdo našteje države v katerih je dovoljen lov z nočnimi strelnimi daljnogledi.

    LP
    ZAKON O LOVSTVU
    (Objavljen u "Sl. glasniku RS" broj 39/93, 44/93, 60/93)
    I OSNOVNE ODREDBE

    RS=Republika Srbija

    Član 46.
    Divljač zašti?enu lovostajem zabranjeno je loviti:
    2) upotrebom reflektora (farova), baklji i drugih veštačkih svetlosnih izvora (osim divlje svinje), aeronautičnih mašina, ogledala, gramofona, magnetofona i živih mamaca, kao i upotrebom hrane u koju se stavljena omamljuju?a sredstva;

    Upam, da ni težav z razumevanjem jezika.

  10. #60
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...
    Divljač zašti?enu lovostajem zabranjeno je loviti:
    2) upotrebom reflektora (farova), baklji i drugih veštačkih svetlosnih izvora (osim divlje svinje), aeronautičnih mašina, ...
    Ok, torej je v Sriji dovoljeno z nočnimi strelnimi daljnogledi loviti divjo svinjo.
    Je to zadnja novela zakona? Sodeč po ustnem izročilu je bilo nekaj časa s temi daljnogledi dovoljeno loviti tudi na Hrvaškem, pa so jih kasneje spet prepovedali. Imam prave informacije?

    Muzikant, hvala in LP


    P.S.: No, tistih nekaj zadnjih postov sem samo izbrisal in prosim, da nehamo, nimam časa ves čas oprezati in čistiti, pa tudi sankcij nič kaj rad ne talam.
    Hvala za posluh.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •