Citat orlova6 je objavil:
Ne zasledim nikjer kakšne debate o kahles optiki.
Sam imam na zastavinem karabinu Kahlec Helia C širokokoten 4A in sem prezadovoljen z njim, sem ga pred 3 leti kupil v avstriji in sem ga dobil ugodno.

Sprva sem imel pri par strelih malo težav, ko pa sem se ga navadil pa oh,oh.
Ga ne menjam za nobenega.

Kaj pa vi menite o Kahles-u.
Citat jelen je objavil:
KAHLES-CAR!!!

Kahles je bil nekoč združen s swarovskim(če še ne veš).
Zaradi majhe prodaje dalnogledov se je odklopil od njega in pordaja Kahles dalnogledov je vrtoglavo poskočila. Tako da je dalnogled Kahles iste kakovosti kakor swarovski. Ima ga moj prijatelj in večkrat sem šel z njegovo puško na lov in prepustnost svetlobe je odlična. Videl sem še ko je bila skoraj čista tema :D
Citat .243 Win. je objavil:
Ko sem kupil prvo puško, bokarico je bil na njej montiran daljnogled Kahles Helia 6x42 s 4A križem. Ker sem ugotovil da je to zelo dober strelni daljnogled tako podnevi kot tudi ponoči sem ob nakupu karabina na njega dal montirati pravtako daljnogled Kahles Helia C 6x42 s križem 4A. Tako imam zdaj na obeh puškah montirana Kahlesova daljnogleda in lahko trdim da je to dobra izbira.
Citat kuje je objavil:
Je tako!!!Za Kahles še dela vedno swarovski leče.Kahles pa uporablja svojo tehnologijo mineralnih premazov in vse ostalo.
Citat orlova6 je objavil:
Vem jelen , da je bilo tako. Je pa vse res kar pravite. Jaz sem z mojim presrečen, ne menjam ga za karkoli.

Imam pa v planu ko bod € kupiti še en kahles za bokarico, sedaj imam zeissa 4x32 pa je že star ga bo treba malo prebekslati.

Drugače pa je tako kot pravite, v mraku se vidi fantastično, vsaj z mojo helio c, kot vidim pa tudi drugi uporabljate isti model, ups, enak, da ne bo pomote.
Citat dolgin je objavil:
Jaz imam 1.5 - 6 x42 helia z osvetlitvijo! Nimam besed,enostavno ZAKON!
Citat orlova6 je objavil:
Katero varianto pa imaš , a polno nitko ali špic. Za kakšno ceno pa si ga dobil.
jaz ravno takega nameravam dati na bokarico.
Citat dolgin je objavil:
Jaz sem ga kupil pred 6. timi leti v A,pa sem ga dobil ful ugodno (takrat se je še dalo hondlat z Mwst),se mi zdi da sem dal okrog 600€! Sicer je pa križ poln,debelejše niti,v sredini tanjše nitke,prav v sredini pa je pikica,ki se prižiga in ugaša s pomočjo stikala!
Je pa to zelo fajn varianta,super za pogone, za individualen lov, tudi za lov ponoči je zelo v redu! V glavnem,univerzalna reč!
Citat orlova6 je objavil:
Ja, vem ker imam na karabinu kahlesa, sam ni osvetljen, takrat pač nisem imel dovolj €€€ , pa si ga nisem mogel privoščit, sem pa zelo vesel, da sem si lahko kahlesa kupil.

Sedaj pa ravno tega iščem za bokarco, bom malo pobrskal okrog za cene.
Citat mons je objavil:
Kahles je res odličen streljni daljnogled. Kolega ima 2,5-10x50 z osvetljeno piko in ga na more prehvaliti. Tak varijabilni daljnogled imam namen kupiti tudi sam, zato prodajam fiksnega Kahlesa- helia S 6x42.
Citat AJKA je objavil:
jaz mam tudi kahlesa helia c 8x50, samo še nimam gvira. sem ga mislil prodati, pa mi ni žal da ga nisem. Sem ga poceni kupil na ebayu, zaj pa samo še en karabinček pa že poka
Citat orlova6 je objavil:
Ajka, maš ravno ta model kot jaz. Ne ga prodajat, še posebej , če si ga poceni kupil. Je dober, ne bo ti žal.

Za karabin pa ja ni problema, jih je polno. Mogoče si omisli kakšno dobro ohranjeno zastavino karabinko. Sam jo imam pa je kombinacija kahles-zastava-pa češka municija perfektna zadeva.

Pa schwenk montažo imam , tako, da ni problemov.
Citat AJKA je objavil:
novega daljnogleda nem daval na stari gvir tak da bo malo pošparal pa si kupil nekaj novega.
Citat main757 je objavil:
Koliko je cena novega Kahlesa 6x42?
http://lov.mojforum.si/lov-about780-0-asc-0.html