Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V teoriji je dosti mogoče
    Meopta bo pa še nekaj let gledala švabe in avstrijce od spodaj navzgor.
    ..glede swarovskega z6i se ne mislim prerekat - veliko para za veliko muzike

    Glede spektiva pa ne vem kaj naj rečem, lansko leto sem imel priliko nekaj časa jagat z Zeiss diascope 15-45x85, ne vem kaj si še lahko želiš. Ima pa kolega swarovskega starega cca 10let, 20-60x85, ne morem trdit kateri je boljši, ker je pri opazovanju s spektivom zelo odvisno kakšna je svetloba in kje je sonce...sem pa takrat z swarovskim gamsa na skoraj 500m precej dobro ocenil, ne težo, ampak starost. Svetuj mi, kateri spektiv bi bil za lov primernejši od teh 2.?

  2. #82

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    lansko leto sem imel priliko nekaj časa jagat z Zeiss diascope 15-45x85, ne vem kaj si še lahko želiš
    Kolikor se spomijam te cifre ne gredo skupaj: ali je 20-60x85 ali pa 15-45x65.

    Jaz si lova brez spektiva sploh ne predstavljam več. Dobro tisti ki večinoma čakate prašiče ali pa recimo lisice, ampak za prakljasto divjad je pa nepogrešljiv ko se navadiš. Jaz dvogleda sploh ne nosim več na lov, divjad itak opazim brez vsega, za oceno pa vedno uporabljam spektiv.

  3. #83

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    V teoriji je dosti mogoče
    Meopta bo pa še nekaj let gledala švabe in avstrijce od spodaj navzgor.
    ..glede swarovskega z6i se ne mislim prerekat - veliko para za veliko muzike

    Glede spektiva pa ne vem kaj naj rečem, lansko leto sem imel priliko nekaj časa jagat z Zeiss diascope 15-45x85, ne vem kaj si še lahko želiš. Ima pa kolega swarovskega starega cca 10let, 20-60x85, ne morem trdit kateri je boljši, ker je pri opazovanju s spektivom zelo odvisno kakšna je svetloba in kje je sonce...sem pa takrat z swarovskim gamsa na skoraj 500m precej dobro ocenil, ne težo, ampak starost. Svetuj mi, kateri spektiv bi bil za lov primernejši od teh 2.?

    Glede kakovost je trenutno Kowa pred vsemi švabi, tirolci in vsemi. Glede cena/kvaliteta je pa meopta s2 pred vsemi.

    Poglej kdaj na kakšnem sejmu pa primerjaj meopto r2 in z6i. Najprej primerjaj kvaliteto šele na koncu pa ceno, pa boš videl če se splača kupiti swarovca.

    Lahko pa se optik trade kaj oglasi glede novih meopt r2, da pove svoje mnenje.

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kolikor se spomijam te cifre ne gredo skupaj: ali je 20-60x85 ali pa 15-45x65.
    Ne vem kaj se ti spominjaš, za koliko let nazaj, pri diascopu lahko menjaš okularje, tako da lahko imaš 15-45x ali 20-60x in še kaj drugega

    JevŽ, lahko se oglašajo Optiktrade in še 10 drugih trgovcev, mene je v parih letih uporabe swarovski z6 serija prepričala. Skozi Meopto r2 nisem imel prilike gledat, so bili pa kolegi na sejmu v Salzburgu, kjer lahko vse probaš, pa pravijo da se s Zeissom victory,ht in Swarovskim z6 ne more kosat, oziroma lahko se, vendar je slabša.
    Si že mel kda v mraku možnost gledat skozi swarovskega z6i ali zeiss ht?

  5. #85

    Privzeto

    [QUOTE=rws;108910]Ne vem kaj se ti spominjaš, za koliko let nazaj, pri diascopu lahko menjaš okularje, tako da lahko imaš 15-45x ali 20-60x in še kaj drugega

    Ja ma je isti okular na "telesu" od 85 je za povečave od 20 do 60x in na "telesu" 65 je za povečave od 15-45x. Imaš še druge ja, sedaj so naredil še 20-70x za 85, sam za 15-45x povečavo na 85 telesu; daj prilepi kaki link?

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

  7. #87

    Privzeto

    Res ne vem kje so tega najdli :)

    Na njihovi uradni strani ga ni in je tako kot sem napisal v prejšnjem postu:

    http://www.zeiss.com/sports-optics/e...html#eyepieces

  8. #88

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Skozi Meopto r2 nisem imel prilike gledat, so bili pa kolegi na sejmu v Salzburgu, kjer lahko vse probaš, pa pravijo da se s Zeissom victory,ht in Swarovskim z6 ne more kosat, oziroma lahko se, vendar je slabša.
    Si že mel kda v mraku možnost gledat skozi swarovskega z6i ali zeiss ht?
    Čez zeiss ht sem gledal in v mraku slika ni nič svetlješa oz bi se dalo z mojim ddopticsom ali bushnell 4200 prav tako zadeti.
    Se bom s kolegom enkrat dobil pa ob mesečini poslikal par slik, da vidiš rezultat.
    A tisti kolegi imajo swarovca??

    Lp

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    No ravno Ddoptics in Bushnell elite 4200 spadata v isti rang, tako cenovni kot kvalitetni
    V rahlem mraku ni bistvene razlike niti med z6i in zeiss duralytom, ko pade ta pravi mrak pa se vidi razlika in to očitna.
    V noči z malo manj kot pol lune sem v poseki ustrelil prašiča s swarovskim 6x42, ki je vreden cca 300€, še s cenejšim se verjetno da. Z z6i pa sem prašiče v trdem mraku zadel tako, kot jih večina lovcev pri belem dnevu nebi, torej točno veš kam pomeriš, ne tako da šponaš oči in ravnaš križ s trupom na 1:približno. Je pa dejstvo, da z6 brez lučke ni za mrak/temo niti približno tako dober kot z lučko.

  10. #90

    Privzeto

    rws, a z lučko misliš rdečo piko?

    Kolikor se jaz spomnim imata Swarovski in Meopta enake leče.

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •