Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #71

    Privzeto

    Hvala za pojasnilo.
    Res je kar praviš. Tudi sam sem kdaj snel daljnogled na kombinirki in meril prek merkov.
    Ampak fant je mlad. Taki imajo radi tehniko. Čeprav je dal prednost bolj kvalitetnemu daljnogledu bo slej ko prej (beri, ko bo denar) kupil tudi kaj drugega. Zato sem mu predlagal že v startu veaver ali picatinni šino. Da kasneje ne bo dodatnih stroškov.
    Večina nesporazumov tukaj nastane zaradi nejasnega izražanja. Tvoj post z mojim citatom sem napak razumel zato se opravičujem.

  2. #72
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Se strinjam. Za pogone daljnogled dol in zadeva mora špilat. Povečave tja do 3 so pa že malo problematične za res na blizu. Tam od 50m naprej pa gre. Imam pa tudi sam Picatinny šino na karabini in sem do sedaj v dveh letih z njo izjemno zadovoljen. Daljnogled gor, daljnogled dol brez problema, zadetki so tam kjer morajo biti. Morda bo čas pokazal drugače in ta montaža ne bo večna kot sta suhl ali švenk, do takrat pa je OK in cenovno res "zastonj".
    Da pa bo govora o temi... Tudi Meopta 3-12*56 ali 3-10x50 z navadnim (neosvetljenim) križem je v igri. Nekako strelni daljnogledi v rangu do 900EUR + 100EUR montažni obročki QR. Sam sem tudi v nabavljanju novega strelnega daljnogleda. Pri Swarovcu 3-9x36 me moti, da mu v mraku hitro zmanjka.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #73
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če mu v mraku hitro zmanjka, kupi optiko s piko .

  4. #74

    Privzeto

    Osvetljena pika ne bo nič spremenila,če ima daljnogled majhno prepustnost svetlobe boš lahko v njem lahko občudoval zgolj lučko
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #75
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zato pa treba euriče

  6. #76

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zato pa treba euriče
    Pa bog ne daj, da bi jih za swarovca zapravil.

  7. #77

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Če mu v mraku hitro zmanjka, kupi optiko s piko .
    V mraku ali v temi?
    Mislim, da se s temi daljnogledi presneto stegujete v temo z izgovorom, da gre še za mrak. Potem pa klicanje krvosledcev, ki naj vam iščejo ponoči.
    Tu pride do izraza še različna struktura lovcev, saj starejši lovec, ki mu oči že pešajo, lahko kupi še tako drag daljnogled, pa čezenj ne bo videl pol tako dobro kot mladeniš z zdravimi očmi šez mnogo slabšega. S tem, da nihče ne upošteva, da vsake oči potrebujejo določen čas privajanja na temo, kar je dlje kot je čas mraka.
    In potem ti nekdo namiguje na razvpito znamko, kot, da je ta vsemogočna.
    Je pa res, da so s swarotom na blaserju ob pogoju, da je poleg klobuk iz zajčje dlake in značka ZLD na njem, zadetki mnogo boljši!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #78

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    klobuk iz zajčje dlake in značka ZLD na njem
    Kaj pa udrta štula?

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Pa bog ne daj, da bi jih za swarovca zapravil.
    Z6i(očetov) uporabljam od takrat ko je prišel na sceno, sigurno je drag, lahko pa rečem da je to to in nekoč bom tudi sam zamenjal zeiss duralyta z "orlom";)

  10. #80

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Z6i(očetov) uporabljam od takrat ko je prišel na sceno, sigurno je drag, lahko pa rečem da je to to in nekoč bom tudi sam zamenjal zeiss duralyta z "orlom";)
    Škoda denarja ko pa je na tržišču mnogo odlične če ne celo boljše in cenejše optike. Zeiss ht, v8, kahles k5, meopta r2 ...
    enkrat poglej čez novo meopto r2, ki je 2,5k cenejša kot z6i, 30 let garancije ... Mislim da swarovski pa le ni toliko vreden, da bi lahko imeli take cene kakršne imajo. Predvsem pri spektivih jih je konkurenca že močno povozila, tako s ceno kot kvaliteto. Pri daljnogledih jih pa že tudi mnogi dohajajo in prehitevajo, ki so cenejši ... Meopta je že lep primer.
    Swarovski ni več to kar je bil pred leti ...

    Lp

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •