Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
Rezultati 101 do 104 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #101
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    A je imel kdo možnost v mraku primerjati Zeiss terro z Meopto meopro? Oba 3-9x42.

  2. #102
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Ima še kdo težave s pristrelitvijo meopte? Imam 6x42 in ne deluje kot bi morala, saj se križ ne premika s kliki, pristreliti mi jo mora Ancelj, ki je uvoznik in serviser za Meopto. V zadnjem času vidim veliko oglasov, kjer se prodajajo ravno Meopta strelni daljnogledi. Kaj bi lahko bil razlog?

  3. #103

    Privzeto Meopta

    Meopta je češka optika z tradicijo od leta 1933 do danes.Med vojno 1939-1945 se je mehanska proizvodnja v češkem Prerovu kontinuirano razvijala in izpopolnjevala. Med drugim so proizvajali strelne daljnoglede za ostrostrelne puške med drugo svetovno vojno (Zielfernrohr 41) za karabin 98k itd........ Ruska invazija jih je potem postavila za železno zaveso in to je posledično vplivalo na to, da so njihovi proizvodi ostali nepoznani v Evropi. S časom se je to spremenilo. Danes se strelni daljnogledi višjega ranga (meostar) lahko primerjajo z vsemi strelnimi daljnogledi višje kakovosti, pa tudi kot pregovorno pravijo je pri Meopti najboljše razmerje med kakovostjo in ceno. Za težave kot jih omenjaš ti še nisem slišal, je pa res da sem zasledil kar nekaj oglasov, ki ponujajo v prodajo starejše meoptine daljnoglede.Po mojem mnenju jih hočejo prodajalci zamenjati za kakšno novejšo optiko.

  4. #104

    Privzeto

    Sam sem lastnik 2 meopt-6x42, ki ima gotovo 20+ let, imam jo na kombinirki, odlična zadeva za zalaz ali lov s preže,dobra vidljivost v mraku, me pa edino moti pri klicanju lisic, ker jih ponavadi prikličem na cca 10m in jih potem težko dobim v daljnogled. Predlani sem kupil novo meopto meostar 3-10x50, tudi z njo sem izjemno zadovoljen. Brez problemov, brez pripomb. Imam pa tudi kahlesa, vixna, hawke in delta optical. med vsemi mi je najljubši kahles, vendar ni za 3x ceno meopte 3x boljši. Osebno sem mnenja, da če bi imel za daljnogled na razpolago 500 eur, bi jih dal za meopto. Se mi pa zdijo kar zanimivi tudi yukon daljnogledi (so bili opisani v decembrskem lovcu se mi zdi)in tisti 1.5-6x42 izgleda res vsestranska zadeva za ceno. Nimam pa osebno nič izkušenj z njimi, tako da ne bom preveč pametoval o njih :D .

Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •