Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    rws, a z lučko misliš rdečo piko?

    Kolikor se jaz spomnim imata Swarovski in Meopta enake leče.
    Ne z lučko mislim Maglite nad daljnogledom
    Pika pri Swarovskem z6i je bolj oranža kot rdeča, tole mislim ja.

    Moj Minox ima tudi leče istega proizvajalca(Schott) kot Leica, pa ni niti L od Leice

  2. #92

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    No ravno Ddoptics in Bushnell elite 4200 spadata v isti rang, tako cenovni kot kvalitetni
    Ne, saj to je fora. Če primerjaš dva daljnogleda za 3k€ ni bistvene razlike.
    Jaz z ddopticsom vidim v mraku, trdem mraku, luni mesečini... Tisti ki pa pravi, da s swarovcem ali pa s zeissom vidi v noči ko ni lune . Sicer res da z ddopticsom ponoči ob luni nisem še nič uplenil (imam ga šele od letos), sem pa že meril razne srne in mačke in sem prepričan da bi počakali na mestu.
    Jaz ne potrebujem optike za 3k€, meni za vse pogoje zadostuje optika za 1k€ pa še škoda je ni toliko. Ni važno kaj imaš za en glaž, važno je kaj si z njim sposoben naredit.

    Lp

  3. #93

    Privzeto

    A ti Maglite nad puško držiš ko streljaš?

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    O kakih 3 jurjih govoriš, z6i 2-12x50 je oče takrat ko je prišel na trg dobil za 1800€, in je že sedaj odslužil svojo ceno. Pretrpel je daljnogled že nekje okrog 700-800strelov, nekaj padcev in se ni prestavil še niti za 1 en sam klik! V splošnem gledano bolj univerzalnega lovskega daljnogleda ne poznam. Pri 2x povečavi je super izbira za pogone, vidno polje res orng, pri 12x pa primeren tudi za dolge strele, ki že davno niso več lovski

  5. #95
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Sicer se je tema že precej razvila, ampak se mi zdi da vseeno nekateri malo premalo testirate optiko eno ob drugi. Ker vse ostale primerjave po mojem mnenju niso ravno merodajne. Če testiraš Zeissa v torek, potem v četrtek Swarovskega in v nedeljo Meopto, bo nemogoče postaviti kakšne prave zaključke.

    Če bi na hitro povzel moje izkušnje s temi daljnogledi pri testiranjih drug ob drugem: Zeiss Victory HT je najsvetlejši, Swarovski Z6i je najbolj vsestransko uporaben (oster, svetel, širok zorni kot, dobra osvetlitev križa), Kahles Helia 5 ponuja največ za svojo ceno (po svetlosti najbližje Zeissu, po širokem kotu in ostrini najbližje Swarovskemu, odličen sistem osvetlitve), Leica ima ima najboljše barve, S&B je najbolj robusten in najbolj kvalitetno izdelan med vsemi (tudi po več 10letni uporabi se bo verjetno najmanj kvaril).

    Glede Meopte R2 pa moram reči, da me vseeno ni najbolj prepričala. Ima precej tunelskega efekta, osvetljena pika v križu ni ravno na nivoju najboljših in ostrina na robu vidnega polja je povprečna. Ima pa fantastično ceno, ki lahko postavlja te pomanjkljivosti v drugi plan. To pišem za 1-6x24 model, ki sem ga sočasno testiral proti skoraj vsem ostalim na trgu (S&B exos 1-8x24, Swarovski Z6i 1-6x24, Kahles Helia 5 1-5x24, Leica Magnus 1-6.3x24, Docter Comfort 1-4x24, Delta Titanium 1-5.8x24 (identičen kot DDoptics 1-6x24 in Vixen 1-6x24). Če bi naredil zaključek bi rekel, da je soliden daljnogled za svojo ceno, ni pa na ravni najboljših proizvajalcev.

    Glede 2.5-15x56 pa moram reči, da sem ga testiral samo samega, brez možne primerjave z drugimi in tako ne morem dati objektivne ocene. Lahko pa napišem, da mislim da so bili pri Meopti preveč pogumni kar se tiče zasnove. Naredili so daljnogled s 15x povečavo, a brez nastavljive paralakse. Kako se bo to obneslo v praksi sicer še ne morem sodit, saj ga še nisem imel priložnosti vpet v mojo pripravo za testiranje napake paralakse, a se ne bi čudil če bo ta test klavrn. S tako visoko povečavo namreč nihče drug ne proizvaja daljnogledov s fiksno paralakso. Bomo videli kako se bo to obneslo, bom pa kaj več napisal ko bom stvari malo bolje testiral.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #96

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Izvrsten daljnogled za relativno nizko ceno.

    pogoni=13,3m vidnega polja pri povečavi 3, zadosti razen za resnično ozke preseke

    streli na daleč=10x povečava, križ v 2 fokalni ravnini

    cena vs kvaliteta=super
    Glede na poplavo daljnogledov v zadnjih letih me zanima, kako je z omenjenimi meoptami (r1 3-10 x 50). Zadnje novice so bile dobre, so pa par let stare in morda ne držijo več 100%, daljnogled pa je še vedno na tržišču.

  7. #97

    Privzeto

    Tega ima kolega in je zelo zadovoljen.

  8. #98
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Jaz ga imam 4 leta in sem zelo zadovoljen.

    Mislim da za tak (in tudi nekoliko večji) denar boš težko dobil boljšega.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  9. #99

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Jaz ga imam 4 leta in sem zelo zadovoljen.

    Mislim da za tak (in tudi nekoliko večji) denar boš težko dobil boljšega.
    O, dobiš, dobiš, z mnogo višjo robno ostrino, s rdečo piko( ki je bistveno boljša od meopte, predvsem manj žari...), brez tunelskega efekta, in širšim vidnim poljem, sicer kak gram težji in 12mm daljši in s križem v 2. goriščni ravnini. To je Kahles Helia. je pa potrebno odšteti ca 500€ več. Da se pa pošteno jagati tudi z Meoptico. lp

  10. #100

    Privzeto

    Trenutno imam tri strelne daljnoglede. Kahles Helia, Swarovski Habicht in Zeiss Classic. So bili relativno dragi. Ampak takšen vložek se slej kot prej povrne oziroma obrestuje. Jaga se začne in konča z dobrim pogledom. Skratka cela jaga je odvisna od glaža. Razlike niso velike. Ampak so. To vidiš, ko v mraku 45 min po sončnem zahodu oceniš in oddaš strel. Pa niti pike nima. Je na takem glažu ne rabim. Le primerno odebeljen križ. In dokler vidim ocenit, vidim tudi ustrelit. Sem imel tudi Bushnelle, Zeiss Conqueste in še kaj. Podnevi je lep in dobi se za pametno ceno. V mraku mu pa v ključnem trenutku zmanjka sape. Kaj ti potem pomaga? Meopte in Docterji so v rangu okoli jurja zelo dobri daljnogledi. Boljši kot ameriška, japonska in kitajska konkurenca. Predvsem zaradi tega, ker evropski proizvajalci razumejo, da se kvaliteta daljnogleda pokaže v mraku. Nekateri drugi pa to le kopirajo. Namestijo 56 lečo in poceni piko. Ampak to dvoje je potem daleč od uporabnega. Vedno bi raje izbral Swarota ali Kahlesa z debelim križem in 42 lečo kot Kitajca s 56 lečo in piko. Mogoče se to komu neumno zdi. Ampak večina jagrov ne razume zakaj je to tako. Razlika je v kvaliteti leč, nanosov, izdelave, nastavljivosti pike. Zato na koncu lahko z kvalitetnim lahkim elegantnim 42 brez pike jagaš pri luni, z ogromnim in težkim 56 s ceneno rdečo piko, ki blešči, pa ne.
    Ti novejši stroji z vrhunskimi pikami in v povečavah 2-10×50 ter 2-12×50 so pa sploh univerzalni za karkoli. Sploh ne rabiš še širokokotnega ali rdeče pike za pogon. Za nekaj sto evrov več od Meopte in Docter se pa splača pogledati Kahles Helia. Kvaliteta je na ravni Swarota, cena pa precej dostopnejša. Za tisti denar veliko dobiš, tak glaž pa je tako ali tako za zmeraj.
    Pa vem, da veliko ljudem ne bo všeč kar sem napisal. Ampak je vseeno tako, kot pri vsaki stvari, kolikor denarja toliko muzike.
    Last edited by Deerhunter; 20. September 2017 at 19:39.

Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •