Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #21

    Privzeto

    Na IWI je bil predstavljen nov model Meopte Meostar.Mislim,da je povečava pravšnja za uporabo v naših loviščih.http://www.meopta.cz/en/meostar-r1-1...404043230.html

  2. #22
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Za tisti, ki dosti lovijo na zalaz in v pogonih. Drugače je pa ta povečava precej nesmiselna za tiste, ki lovijo s preže in na malo daljših razdaljah. Lisico na 150m zadet je pa s tem že precej zahtevno.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #23

    Privzeto


  4. #24
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Za tisti, ki dosti lovijo na zalaz in v pogonih. Drugače je pa ta povečava precej nesmiselna za tiste, ki lovijo s preže in na malo daljših razdaljah. Lisico na 150m zadet je pa s tem že precej zahtevno.
    Ma jaz osebno se s tem ne bi strinjal... Sam sem veliko prejagal z fiksnim sw 6x42 in je padla tudi lisička veliko dlje kot 150m... Je pa res da so današnji lobiji vse tako napihnili... Je pa fajn večja povečava, vendar ne da se ne da jagat brez nje...

  5. #25

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Ma jaz osebno se s tem ne bi strinjal... Sam sem veliko prejagal z fiksnim sw 6x42 in je padla tudi lisička veliko dlje kot 150m... Je pa res da so današnji lobiji vse tako napihnili... Je pa fajn večja povečava, vendar ne da se ne da jagat brez nje...
    Tudi jaz mislim, da je 6x povečava še vedno več kot dobra za učinkovit strel na 150 m pa tudi na lisico. Meni je puškar svetoval da kljub 9x povečavi na strelcu vedno uporabljam 6x povečavo... in še kako je imel prav...

  6. #26
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz mislim, da je 6x povečava še vedno več kot dobra za učinkovit strel na 150 m pa tudi na lisico. Meni je puškar svetoval da kljub 9x povečavi na strelcu vedno uporabljam 6x povečavo... in še kako je imel prav...
    sicer je debata malo zašla, vendar je treba tudi vedet, da z manjšo povečavo tudi lažje vidimo reakcijo divjadi po strelu, kar nam je lahko v veliko pomoč.

  7. #27
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Sam sem z več kot 6x povečavo streljal samo 1x in še to z MK na tarčo. To pa zato, ker imamo doma dva strelna 6x42 in enega 1,5-6x42. Na gamsa bi verjetno želel večjo povečavo, za drugo je pa ok.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Obstaja že nova serija MEOPRO ima kdo že izkušnje?

  9. #29
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Z Meopro sicer nima izkušenj in ne bom komentiral dokler nimam kakšne v rokah.

    Glede 6x kratne povečave ste me pa narobe razumeli, seveda se da z njo jagat, ampak na daleč ne s takšno lahkoto kot pri 10x kratni povečavi. Sam sem imel precej časa Habichta 6x42 in vem, da je vse mogoče z njim loviti. Ko pa spoznaš še več ostale optike pa vidiš, da je s čim drugim lažje in boljše. Mnogi so v končni fazi čisto srečni s 4x32, ampak ko enkrat probaš kaj boljšega pa je težko it nazaj.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ima kdo izkušnje s meostar r1 3-10x50? Je primern za občasne pogone in strele na daleč? Kaj pa kvaliteta?

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •