Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 104

Tema: Meopta strelni daljnogledi

  1. #1

    Privzeto Meopta strelni daljnogledi

    http://lov.mojforum.si/lov-about1240.html

    Citat MarjanR je objavil:
    zanima me kako se obnesejo ti daljnogledi ... 6x42 ali 7x50 .. obvezno nevariabilen ....
    Citat mišica je objavil:
    Jaz sem z njim izredno zadovoljen ga imam že 14 let na karabinu 8x57JS. Brez problema, pa je bilo nemalo padcev.
    Ima ga tudi oče pa je tudi zadovoljen.
    Citat ricmnc je objavil:
    komaj sem kupil meopto artemis 2000 6x42 s karabino cz
    na strelišču je bilo krasno videti in streljanje prav super...sicer pa sem bil na strelišču samo da nastrelim puško. mnenje prijatelja pa je bilo, da je klub povečavi in manjšemu objektivu zelo svetel, tako da ga bom verjetno uporabljal na lovu na srno, na "dnevnem lovu".komaj čakam... :lol: :lol: :lol: :D :D :D
    lep pozdrav
    zdaj pa me zanima še tak daljnogled za na pogone...
    lp
    Citat ricmnc je objavil:
    tak daljnogled bi bil dober za vse kar rabim...za pogone in za srne in ni potreba snemljive montaze...lepa stvar, ne? kaj meniste?
    lep pozdrav
    Citat dolgin je objavil:
    http://www.meopta.com/index.php?id=72&lang=en

    No,jest imam tole na eni od pušk in lahko rečem,da gre za zelo zmogljiv daljnogled! Vidljivost je v redu,slika je čista in ostra! Odlična izbira za vse vrste lova,edina pomankljivost je v tistem stikalu za prižiganje pikce,ker se rado omaje in celo pade proč! Sicer ni nikakršnega problema z garancijo,dobiš nov daljnogled,kar pa traja kake tri mesce!

    lp
    Citat ricmnc je objavil:
    kaj traja tri mesece, dolgin?!
    moram prej poskusiti kakko se puska obnasa brez daljnogleda, potem pa bom pomislil na nakup novega!
    lep pozdrav
    Citat orlova6 je objavil:
    ricmnc, če si pri ženskah tako preizkuševalen in si kompliciraš življenje, pol je pa hudo. Ne vem zakaj tako kompliciraš, kojko maš gnarja, toliko muzike, stavi dalnogled na pukšo pa prestreli in v les z njim, ne pa da cincaš pa probaš, pa... oprasti, ampak tako ne prideš nikamor.
    Citat dolgin je objavil:

    Traja tri mesce da dobiš nov daljnogled (v garanciji),vsaj pri meni in pri enmu kolegu je bilo tako! Sva dobila oba popolnoma nove streljne daljnoglede. Sedaj deluje zadeva brezhibno.
    Pa se vprašaj kdaj boš od kakega swarovca al pa zeissa dobil nov rešpetin............ NIKOLI!!!! Še takrat ko rabiš uveljavit garancijo ti zaračunajo vse po spisku (popravilo)! Za čeha ti pa ni treba plačat niti poštnine......

    lp
    Citat pumpa je objavil:

    posluš mam swarovca 28let pa so ga samo enkrat predihtali ker je prišla rosa notri pa zastonj pa še komplet za čiščenje so mi zraven dali, tud zaston.
    tk da mam zdej štiri swarovce pa sem kr zadovoljen.
    mam pa 3-12×56 a4 križ(28let)
    6-24×50 plex križ(6let)
    6×42 a4 križ(28let)
    7×50slc (8let)
    mam pa tudi dohterja 1,1-4×24
    pa kalesa 6×42 a4 križ
    pa so vsi vredu.
    sem že pa od dosti naših jagrov ču da mal dnarja mal muzike
    tist kar pravjo pa drži da, meopta, busnel, tasko so pa za tako ceno čist vredu.
    """posluš pa če ti na vsake tri mesce dajo nov dalogled pol veš da jih delajo (kitajčki)""" :twisted:
    Citat dolgin je objavil:
    Ne pravim,da ga dobiš na vsake tri mesce,ampak da traja tri mesce da ga dobiš novega!
    Kar se pa tiče Swarovca pa je to za moje pojme tolk zd......kana firma,ki je polna sama sebe (kot vsi švabi),precenjena in pol k....... ne vredna kvaliteta!
    Sranje sem imel z strelnim (6x42) - kupljen nov pred petimi leti,s 4x32 kupljen nov pred štirimi leti! Vem za primere ko najdražje in najboljše serije crkavajo kot po maslu! Ne mi rečt da če se odlepi križ , al pa da če pride noter vlaga,da to ni fabrška napaka! Itak da je,samo oni se nekej glupe delajo in vse lepo računajo! Zakaj pa misliš da dajejo samo še 10 let garancije????? Bravo,poštudiral si - zato ker so sami vidli da so ZANIČ!

    lp
    Citat MarjanR je objavil:
    sam ne se stepst ... po moje bom jest nabavu kar tole : http://www.meopta.com/index.php?id=67&lang=en ... zdej mam zeiss-a 4x32 na SZ 7x64 kar pa je precej premalo ... v mraku ko z dvogledom bresser 7x50 se vse lepo kaze mi optika na puski odpove .... pa glede na to, da daljnogledov ne snemam bo kar fiksna montaza .... za pogone bo pa bokarica 12/7 x 57 z zeiss 4x32 optiko .... upam, da mi ne bo zal .... je pa dejstvo, da je zeiss in swarov spica, samo je predrag, ker enostavno premalo jagam ....
    Citat kuje je objavil:
    Saj se ne gre za to,da se bo kdo stepel.Dolgin ima pač svoje mnenje tako kot jaz tudi.Glede optike je bilo na tem forumu že toliko rečenega,da se nima smisla o tem več prepirat.Če se boš odločil za Meopto ti ne bo žal.Poznam veliko lovcev,ki že dalj časa z njo jagajo uspešno in sem prepričan,da boš ti tudi.Pomisli tudi na bushnell ali pa Leupold.Sploh pri zadnjem proizvajalcu dobiš za 800eur model VXIII 3,5-10X50 z osvetljeno piko.Ga ima znanec in moram povedat,da je za ta denar res špica.Če pa denar ni ovira si pa nabavi kaj od zahodnih sosedov.Po mojem mnenju še vedno najboljša izbira.Lp.
    Citat MarjanR je objavil:
    vem, da se ne bomo pretepal ... to je sam fora ... no tut to, da je bilo o strelnih daljnogledih precej napisanega se strinjam ... sem kar nekaj prebral ... dejstvo pa je, da novinci postavljajo (mo) vprasanja ki so bila ze 100 x premleta ... tako pac je ... sem se pa prej preprical, da slucajno ne obstaja ze tema o meopti ... ker jo pac ni sem jo odpru ....

    enkrat sem se pac nate**gnu in kupu en zanic daljnogled .... trgovec me je preprical, da je pac uredu in da : ce bo kaj narobej lahko zamenja ... seveda je bilo to samo blablabla ....tako, da sem ga pod ceno nerabljenega prodal naprej ...

    stari macki mi svetujejo pac swarowca in zeissa .... sem ze napisal, da premalo jagam, da bi "opravicil" tako ceno ... je pa res, da je nas teren precej smotan in da rabim trpezen daljnogled ... zato rabim nekaj dobrega za malo manj denarja ... bushnelli so dobri, ampak variabini ... idealno za polomit .... zato sprasujem ...
    Citat gardelin je objavil:
    V tvojem primeru bi res pomislil na Bushnella, mogoče 1,5 -6X44, ki ni stal niti 70000 SIT.
    Citat MarjanR je objavil:
    sorry ampak res nebi variabilnega ... no meopta 7x50 stane nekaj manj kot 80 ksit ... ali 332,00 € (79.560,00 SIT)

    http://www.ancelj.si/default.cfm?Jez...&Znamka=Meopta
    Citat pumpa je objavil:
    da ti kar na hiro povem MarjanR dalnogledi pač niso za žreblje zabijat so zato da jih čuvaš .a maš avto tud čist razbit ko mate take smotane terene. :?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto 7x56

    Ce si mislis kupit 7x50,ti raje priporocam 7x56,sicer nekateri pravijo,da je tko kot bi meu "kahlo" gor prišraufano..ampak v mraku bos videl razliko! js imam ta daljnogled in mi zelo dobro služi!

    lp

  3. #3

    Privzeto

    Andrej win,pa si mel kdaj kake probleme s tem daljnogledom? Tudi sam mislim nabavit meopto ker mi cenovno bolj odgovarja, pa se najbolj bojim kakega zmikanja križa.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    zaenkat nisem mel problemov..veckat sem sicer ze padel z pusko na rami,in sem z daljnogledom uraril ob tla,pa se mi se ni prestavil! mi je pa enkrat eden od mojih tovarisev na skupnem lovu prestavil za 10 klikov..takrat sem misliu,da se je kriz prestavil,ko sem sel na strelisce,sem pa videl,da je premaknjeno!!

    drugace pa ni nobenih problemov,vidljivost odlicna,stric ma swarovca 1.5-6x42,pa sta cist uštric..dobra optika in vzdržjiv daljnogled..edina slabost ki sem jo v treh letih opazil je ta,da je mogoce za spoznanje tezji od ostalih podobnih daljnogledov..

    meni sluzi odlicno!!

    lp

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Mam meopto že 7 let brez problemov. odlično se obnese!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Zanimam se za Meopta Artemis 1.5-6x42, pa bi rad zvedel kako se Vam kaj obnese točno ta str. daljnogled! Mam že Meopto 6x42 in je bomba zame, zdej pa bi si montiral na drugo puško Meopta Artemis 1.5-6x42. Zanima me še če ima kdo kakšne izkušnje z spletno stranjo eurooptic? Hvala in "glih rwre" u 2011!!

    Bunny
    I nikome ništa!

  7. #7

    Privzeto

    [QUOTE=Bunny;63470]Zanimam se za Meopta Artemis 1.5-6x42, pa bi rad zvedel kako se Vam kaj obnese točno ta str. daljnogled!

    jaz ga imam in sem zelo zadovoljen.


    lp

  8. #8

    Privzeto

    Jaz imam Artemis z 3-9 povečavo. Dobra zadeva. Zaenkrat mi ni žal, da sem nabavil, ampak imam sicer samo dobrega pol leta, pa vendar zaenkrat zelo dobro funkcionira. Dobro izbiro želim in dober pogled...

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    mi kdo zna razložit to zadevo, ne vem če prav razumem?

    če prav razumem če registriraš preko interneta optiko pol se garancija iz 2 leti podaljša na 30 let?

  10. #10
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    To se sliši čudno, je pa možno. Pomojem gre v tem primeru za tisto foro, pri kateri imaš dve leti garancijo na vse, tudi mehanske poškodbe, potem pa 30 let obične garancije. Pa mislim da ima Meopta samo 10 let garancije.

Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •