http://lov.mojforum.si/lov-about638.html

Citat kudu je objavil:
Pozdravljeni.
Zanima me, če ima kdo izskušnje glede vidljivosti v mraku.
Citat MUZIKANT je objavil:
Na povečavi 8* sta zelo podobna, vendar ko duovida premakneš na 12* je precej boljši.
Citat janez valentic je objavil:
Jaz izkušenj nimam.
Bral sem en test v nemški reviji in so rekli da je leica z integriranim laserskim daljinometrom - geovid, po kvaliteti slabša od laice brez daljinometra - trinovid serije in s tem tudi slabša od najboljših serij najdražjih proizvajalcev.

Koliko časa traja mrak? A govorimo o mraku ali o noči? A govorimo o pujskih?Če maš u mislih čakanje štantarijo morebiti ni napak razmižjati o 8x56.

Priznam da je sranje vlačit dalnogled in še posebej daljinometer sao če to dvoje združiš bo nekaj nujno trpelo(kvaliteta/denarnica).


Kar se pa duo-vida (npr. 8x12x42)tiče pa nimam mnenja ali vedenja.
Citat janez valentic je objavil:

Če ga v mraku daš na 12 boš še manj videl, ker se bistveno zmanjša izstopna zenica pri večji povečavi!
Citat kuje je objavil:
Lp.Se strinjam z janezom.Geovida 8x56 sem sam preizkusil.Primerjal sem ga z 8x56BGAT zeissom in swarovcem EL 8,5x42,ki ga imam tudi v lasti.V mraku se je obnesel slabše kot zeiss in swarovc.Geovid in duovid sta po mojem mnenju namenjena za npr.lov na gamsa pri dnevni svetlobi.Za v mrak nista najboljša izbira.Jaz pač najraje piršam in sem se odločil za swarovca in se tudi v mraku super obnese.Sicer je res,da je 8x56 v mraku boljši ampak,ko je v slabih svetlobnih pogojih v strelnem daljnogledu tema še z EL-om kar nekaj časa dobro vidim.Itak pa lahko grem domov.Kaj pa leica ultravid?Je menda tud bomba.
Citat MUZIKANT je objavil:
Janez,

zmogljivost dalnogleda v mraku je odvisna od večih dejavnikov, poleg premera izhodne zenice, tudi od premera očesne zenice (starost) in zmogljivosti daljnogleda.

lp
Citat janez valentic je objavil:
Se strinjam. Gre za enačbo z najmanj 3 neznankami. Od teh treh pa sta (najmanj) 2 znani.
- zmogljivost daljnogleda je TOP
- starost pa domnevam da je manj kot 90 let - na ca 4,5 mm se pa mu menda razširi

Torej?
Citat miš93 je objavil:
Citat ricmnc je objavil:
le pozdrav vsem!
osebno imam daljnogled leica 10x42 z razdaljemerom in sem zelo zadovoljen z njim predvsem čez dan in ob mraku. zvečer pa opažam da ima premajhen objektiv in torej pride malo svetlobe za dobro gledanje.
podnevi pa če si zadihan in se ti kaj trese roka, se slika preveč trese, da je najboljše, da se kam nasloniš...predvsem če gledas na velike razdalje!
lp