Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: Kahles optika

  1. #21

    Privzeto

    Moje mnenje je, da če loviš tudi ponoči je bolje dati 500 EUR za puško in 1500 za daljnogled, kot pa obratno.
    Podpišem!
    Tisto o serijah maš prav! Sem šel po katalogih brskat,pa sm potem šele videl,da sem nekej mim vdaru.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #22

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Serija CT ima colski tubus. Kar se primernosti za nočni lov tiče, to ni najboljša Kahlesova serija.
    Najboljša je CB oz CBX z osvetlenim križem. CB ima namerilni križ v prvi optični planjavi - se debeli ob povečanju povečave.
    Serija CSX ima križ v drugi optični planjavi in ob večanju povečave se ta ne debeli - pri večjih povečavah zato manj pokriva tarčo.

    Moje mnenje je, da če loviš tudi ponoči je bolje dati 500 EUR za puško in 1500 za daljnogled, kot pa obratno.
    Natanko tako je kot je napisal Janez Valentic, kdor je stvar preizkusil ne bi nikoli več kupil brez lučke.

  3. #23

    Privzeto

    Model CSX 3-12x56 multizero, danes preizkušen-na gumbarju,stvar je fantastična! Včeraj preizkušal na strelišču,zadeva vredna vsakega evra. Odločitev je bila težka ampak sem zadovoljen. Vidljivost v mraku enkratna,tukaj zelo pomaga lučka.Človek si ne bi mislil kaj pomeni pri velikih razdaljah, da se križ ne povečuje. Vsekakor Kahlesu kapo dol, multizero deluje enkratno, ga bom moral preizkusiti še nad 300m.....

    lp

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zanima me dvoje. A je lega zadetka enaka pri 3 X in 12 X povečavi in drugič, ali se ti križ debeli z večanjem povečave.

    Hvala za odgovor.

  5. #25

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zanima me dvoje. A je lega zadetka enaka pri 3 X in 12 X povečavi in drugič, ali se ti križ debeli z večanjem povečave.

    Hvala za odgovor.
    Lega zadetkov je popolnoma enaka (neodvisno na povečavo), križ se ne debeli je enak na 3x povečavi kot na 12x povečavi in prav to je fantastično kajti na velikih razdaljah mi je mod. CS pokrival večji del divjadi.

    lp

  6. #26

    Privzeto

    Jaz imam Helia C. Je brez lučke in križ se tudi debeli, kar me moti samo na tarči, na divjadi pa ne. Drugače je pa to fantastična optika za svoj denar.
    Moj stric ima Helio CSX 1.1-4x za pogone in lahko samo rečem da je fantastičen daljnogled, ima izjemno veliko vidno polje, lučko, križ se pa tudi ne debeli.
    Zadnjič sem si ogledal tudi novega Kahlesa K418, ki je namenjen za taktično rabo in streljanje na večje razdalje, z križem Mil1. Zadeva je res super in vredna svojih 1200€. Tako da sem se skoraj že odločil, da bo ta zadeva šla na mojo novo Tikko Varmint. Skratka meni osebno se zdi Kahles optika zelo kvalitetna, mogoče je Swaro in Zeiss še malo višje, ampak je cena precej precej višja, tako da svojo ceno Kahles zelo dobro opraviči.

  7. #27

    Privzeto

    Se strinjam s tabo SAUER202, odločal sem se med Kahleson in Swarowcem, ampak cenovna razlika je bila 450 eur. Ampak to ni bil problem, bral sem da imajo precej tanko ohišje (hitrejše poškodbe), gledal sem pa novi Z6 2,5-15. Ker Kahles uporablja leče od Swarowca se mi je zdelo dati vsak evro več- škoda.....

  8. #28

    Privzeto

    Si gvišen, da uporablja leče od Swarota?
    Tako samo za info: v mraku nima Kahles nič manjše zmogljivosti kot Zeiss, sva z lovskim tovarišem sprobala. Oba daljnogleda sta 2.5-10x50 in se vidi isto kvalitetno.

  9. #29

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Si gvišen, da uporablja leče od Swarota?
    Tako samo za info: v mraku nima Kahles nič manjše zmogljivosti kot Zeiss, sva z lovskim tovarišem sprobala. Oba daljnogleda sta 2.5-10x50 in se vidi isto kvalitetno.
    Tako so mi povedali na sejmu lansko leto, pa tudi na internetu sem bral. Swarowc je kupil večinski delež Kahlesa pred leti, zato Kahles tudi uporablja njihove leče. Naj me kdo popravi če se motim.

    lp

  10. #30

    Privzeto

    Aja to da je Swaro kupil Kahlesa sem pa slišal tudi jaz, mislim da sem pri Fanzoju to slišal. Da so Kahles nekako pokrival tisto področje, ki ga Swaro ne, tako da si ne gresta navkriž, tako sem vsaj slišal no.
    Drugače sem jaz z mojim Kahlesom več kot zadovoljen.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •