Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 43

Tema: Kahles optika

  1. #11
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Že tako me bo ta puška z nekaj osnovne opreme (pas, dodaten magazin, malo RWSove municije), optiko,montažo prišla preko 3000€ (Sauer 202)
    To je za 23 let starega pripravnika po mojem dovolj, ali pač ne? :icon_:
    No, sej za pogone bom itak kupil drugo puško, po mojem 8x57 in gor dam al daljnogled 1-4x ali pa red dot Docter (tisti druge generacije).

  2. #12

    Privzeto

    [QUOTE=janez valentic;22535]Rdeča pikica ti izjemno pomaga v pogojih, ko križa na divjadi ne vidiš več ali zelo slabo (se zlijeta v eno - črn križ na črni podlagi).



    Takrat je pa za stisnit sprožilec,ker če se zlijeta v eno potem se bosta tudi krogla in pujs zlila v eno.:icon_:
    Pa še če je dovolj svetlobe za žival ocenit jo je tudi dovolj za žival ustrelit z lučko ali brez lučke povsem isti k.... Mogoče lučka kaj pomaga pri ljudeh ki nekoliko slabše vidijo,drugače je pa povsem isto.
    lp
    Last edited by denis jež; 12. December 2008 at 13:29.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    sam vidim zelo dobro, pa mi ni niti malo vseeno v mraku streljat z piko ali brez.Če veš kako tanek križ pri swarovskem z6i križ 4a, ti je verjetno jasno da je lučka zelo dobrodošla.
    Sam sem veliko bolj siguren v sebe in točen zadetek, če točno vem kje imam križ in piko, kot pa da tako na približno ustrelim.

  4. #14

    Privzeto

    Ma sej vsak ve zase. Meni je useno ali je lučka ali ni lučke. Glede 4A križa pa ni problema če se da z lučko ti ustrelim tudi z 4A.
    lp
    Last edited by denis jež; 12. December 2008 at 14:54.

  5. #15
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Ma sej lučka je sigurno dobra. To ne bom rekel da ni. In če bi bila 200€ za doplačat, bi jo vzel. Samo da moraš samo za lučko plačat še 500€, se mi pa nekako ne zdi smiselno. Saj potem bi lahko vzel raje meopto za 800€, ki ima lučko???

  6. #16

    Privzeto

    QUOTE]Saj potem bi lahko vzel raje meopto za 800€, ki ima lučko??? [/QUOTE]
    Sej si ga malo v kamen,ker jo nisi
    Glede lučke je takole! Jaz jo imam na 2h dalnogledih,Kahles1,5-6x42 in Meopta 3-12x50! Lahko rečem,da se mi je kolkokrat sem jo uporabil zelo obrestovala(malo manj se je obrestovala divjadi)! Res pa je,da ljudje te zadeve po moje niti ne znajo pravilno uporabljati! Pravilno je,da jo prižgeš ravno tolko,da jo vidiš,če jo "užgeš" preveč,ti moti pogled na divjad....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #17

    Privzeto

    A mogoče kdo ve kakšna je kvaliteta CT str. daljnogleda pri Kahlesu, predvsem mislim na leče? Lp

  8. #18

    Privzeto Kahles CT

    CT serijo označujejo za najboljšo pri Kahlesu,sploh kar se tiče leč! Najnovejša serija CSX pa ima nekake senzorje noter (za križ,piko?) in je temu primerno tudi SVINJSKO drag!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #19
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Bom jaz povedal kaj ima noter.
    Noter je senzor za samodejno ugašanje lučke. Ko puško zvrneš, se pravi jo daš na ramo in ni v položaju za strel, se lučka sama ugasne. To je to.

  10. #20

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    CT serijo označujejo za najboljšo pri Kahlesu,sploh kar se tiče leč! Najnovejša serija CSX pa ima nekake senzorje noter (za križ,piko?) in je temu primerno tudi SVINJSKO drag!!

    lp
    Serija CT ima colski tubus. Kar se primernosti za nočni lov tiče, to ni najboljša Kahlesova serija.
    Najboljša je CB oz CBX z osvetlenim križem. CB ima namerilni križ v prvi optični planjavi - se debeli ob povečanju povečave.
    Serija CSX ima križ v drugi optični planjavi in ob večanju povečave se ta ne debeli - pri večjih povečavah zato manj pokriva tarčo.

    Moje mnenje je, da če loviš tudi ponoči je bolje dati 500 EUR za puško in 1500 za daljnogled, kot pa obratno.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •