Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: Kahles optika

  1. #1

    Privzeto Kahles optika

    http://lov.mojforum.si/lov-about1214.html

    Citat PADLASCA je objavil:
    najprej usem lep pozdrav!sm prvič kle gor.zanima me pa kje prodajajo optiko,dalnoglede kahles , kake so ke cene? :roll:
    Citat Ganges je objavil:
    Kahles je odlična optika višjega cenovnega ranga. Nabavi ti jo lahko vsaka večja trgovina z lovsko opremo, če je kdo prav zastonik za Slovenijo pa ne bi vedel. Cene so v rangu Swarovskega, Zeissa,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Vidim, da je ta debata malo mrtva, ampak vseeno.
    Nabavil sem Kahles C 2.5-10x50 s šino. Lučke na žalost nima, ampak se mi ni zdelo vredno doplačat pol daljnogleda samo za lučko. Ima kdo izkušnje s takim daljnogledom? Montiral ga bom pa na Sauer 202 z Recknagel Schwenk montažo.
    Lp,

    Rok

  3. #3

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da je ta debata malo mrtva, ampak vseeno.
    Nabavil sem Kahles C 2.5-10x50 s šino. Lučke na žalost nima, ampak se mi ni zdelo vredno doplačat pol daljnogleda samo za lučko. Ima kdo izkušnje s takim daljnogledom? Montiral ga bom pa na Sauer 202 z Recknagel Schwenk montažo.
    Lp,

    Rok
    Sam uporabljam skoraj enako zadevo Kahles CSX 2,5-10X50 s piko na svoji Manlicherci. Škoda nisi vzel s lučko stvar je odlična ob slabši vidljivosti. Vsekakor zelo kvalitetna zadevica.

    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ma kaj ti bo lučka?!!...pravijo tisti ki nimajo takega daljnogleda

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A ti pomaga kaj lučka v mraku, ko ne vidiš več divjadi?

  6. #6
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Tudi jaz sem hotel sprva z lučko. Za daljnogled sem dal 1050€, z lučko bi bil vsaj 400€ več. Za isto optiko, vse identično razen lučke, se mi je zdelo to malo preveč, saj bom za ta denar dokupil še kvalitetno montažo Recknagel. Malo precenjene so te lučke po mojem mišljenju, za 50% več cene kljub isti optiki???

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    lučka pomaga pri slabši vidljivosti, pa tudi npr. pri čakanju divjih prašičev in sploh zdaj v tem času lisic.V meglenem vremenu in na lovu v bolj gostem terenupride še kako v poštev.Seveda ni vsaka lučka enaka, sam občasno lovim z očetovo puško in daljnogledom swar.z6i, za katerega oče pravi da mu ni za žal niti evra, prav tako ne za lučko, ki res stane okrog 500e.
    Drugače pa imajo lučke tudi razni tasco in cenejši daljnogledi.

    naj še kdo drug pove svoje izkušnje z daljnogledi z lučko, da ne bodo tisti največ vedeli ki takega daljnogleda sploh nimajo

  8. #8

    Privzeto

    Pri lučki mislim na rdečo piko v križu. Kot pravi RWS predvsem zelo uporabna pri slabši vidljivosti in v mraku pripomore vidljivosti divjadi.

  9. #9

    Privzeto

    Živjo
    Imam dva zeisssa z lučko in brez lučke. Ni velike razlike med enim in drugim,sva čakala prašiče z očetom pa bi lahko oba streljala in je bila zelo slaba vidljivost,če je križ 4A ali 4 ne rabiš lučke ker je križ dovolj viden tudi v mraku in v poltemi.Če pa imaš tenek križ potem pa je lučka obvezna.
    lp

  10. #10

    Privzeto

    Rdeča pikica ti izjemno pomaga v pogojih, ko križa na divjadi ne vidiš več ali zelo slabo (se zlijeta v eno - črn križ na črni podlagi).
    Če pa divjadi ne vidiš, ti tudi rdeča pika na neznanem ozadnju ne pomaga.
    Koliko dalj časa v napredujočem mraku lahko zato zanesljivo oddaš strel?
    Koliko noči je takih, da omogočajo strel z osvetljitvijo križa, brez pa ne?
    Kolikokrat pride priložnost, ki bi jo z osvetljenim križem lahko izkoristil, brez pa ne gre tvegati?
    Jaz je ne bi hotel pogrešati.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •