Stran 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415
Rezultati 141 do 149 od 149

Tema: Daljnogledi Steiner

  1. #141

    Privzeto

    Težko je dobit enotno mišljenje, saj smo ljudje različni, imamo drugačne poglede na svet ipd. in ipd. Vsakemu se svoje zdi najboljše in ga je težko prepričat, da je neka stvar boljša. Ne obstaja boljši ali slabši dvogled (govorim za posameznega človeka). Odvisno je od tebe kakšne cilje si postaviš, koliko si pripravljen odšteti, ali ti zadostuje za jago ipd.

    V praksi so boljši in slabši daljnogledi. Ampak se gre vse na način uporabe ipd. kot sem prej našteval. Nekomu bo zadostoval daljnogled do 500€, nekateri, pa si ne predstavljajo jagat z daljnogledom ki je nižji rang od swarovskega. Veliko imamo tudi v glavi, da če je toliko dražji je tudi 100krat boljši. Razlike so, ampak niso opazne kot noč in dan.

    V rokah sem imel swarovski EL 8,5x42 ter ga tako malo primerjal z Vixenom. Lahko rečem, da sem med tema dvogledoma videl razliko. In je bil swarovski, kljub veliko manjšem premeru sprednje leče, svetel kot Vixen z premerom leče 56mm. Ter malo bolj oster in kvalitetno izdelan. No to pa je tudi vse. Ne rečem da ni bilo razlik, so bile! Samo niso bile opazne kot noč in dan.

    Tako rečem. Meni bo trenutno čisto zadostoval Vixen new foresta 8x56, ter če bom kdaj prišel do malo večjih denarcev, bi si kupil tudi kaj boljšega. Ampak menim da bi Vixen lahko pokril potrebe skoraj vsakega povprečnega slovenskega lovca.

    Lovec potrebuje dobro optiko! Ampak to ne pomeni da je optika okoli 500€ zanič in neuporabna. Optika v tem rangu je za povprečnega lovca že super. Kar je več pa je seveda že špica
    No, pa to je tudi res. Drage daljnoglede npr. 1500-2500€ je že skoraj težko vzet s sabo na jago, ker se ti trže srce ob vsaki praskici ki nastane na daljnogledu.. oz. vsaj meni bi se

    To je samo moje mnenje.. Nimam pa nič proti, če kdo kaj proti mojem postu napiše, ker spoštujem tudi vaša mnenja in mišljenje.

    Pač, LJUDJE SMO SI RAZLIČNI.
    Last edited by THEHUNTER; 13. March 2013 at 14:01.

  2. #142
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    No vidiš,kmalu boš razumel oz. dojel,kaj ti (vam) nekateri hočemo dopovedat.

  3. #143
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Hunter,

    prav je da imaš svoje mnenje, težko pa zdaj ko si imel v rokah tri daljnoglede nekaj filozofiraš.

    Če nisi opazil bistvene razlike med El in Foresto, je itak najboljše kupiti Vixen ali iti k oftalmologu.
    Last edited by muzikant; 13. March 2013 at 14:14.

  4. #144

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ali iti k oftalmologu.
    Ufff Muzikant , ne z takimi izrazi.
    Sem moral na Googlu poiskati, kaj to je

  5. #145

    Privzeto

    Ti muzikant si pa res en ej (ne mislim v slabem smislu)
    Kje piše da nisem opazil nobene razlike?
    Lepo sem napisal, da se je predvsem opazila razlika v svetlosti, ostrini in kvaliteti izdelave.

    In v rokah sem imel že več daljnogledov. Ne da se mi da pisat kaj vse sem že imel v rokah. Sem pa imel od meopte, swarovskega, steinerje ter vse do nižjih razredov. Nisem pa še imel leice, kahlesa...

    No vidiš,kmalu boš razumel oz. dojel,kaj ti (vam) nekateri hočemo dopovedat.
    Seveda razumem .. Saj imaste tudi prav. Sam saj veš kako je. Vsak hvali svoje
    Je pa res, da so nekatere stvari boljše in si moramo priznat! Samo za to moramo tudi plačati.
    Jaz sem Vixena pohvalil. In rekel da boljšega še nisem dobil v roke za SVOJ CENOVNI RANG, ki je okoli 500€.

    Ufff Muzikant , ne z takimi izrazi.
    Sem moral na Googlu poiskati, kaj to je
    Haha, čak moram še jaz pogledat
    Last edited by THEHUNTER; 13. March 2013 at 14:29.

  6. #146
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto Swaro vs. Vixen

    Si kdaj slišal oz. imel možnost pogledati skozi Swarovski habicht 7x42?

  7. #147

    Privzeto

    Sem! Ko sva z kolegom jagala divje prašiče sem ga preizkusil
    Super dvogled je. Predvsem se izkaže ob mraku, ter v kvaliteti izdelave. Njegov videz pa je tudi kar legendaren .

    Drugače, zakaj pa?
    Last edited by THEHUNTER; 13. March 2013 at 14:42.

  8. #148
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Zato,ker ne odstopa prav veliko od tvojega cenovnega ranga-seveda,če znaš po spletu malce pobrskat.

  9. #149

    Privzeto

    Sem brskal ze, samo ne najdem nic pametnega... bom pogledal se malo. Samo cakam zdaj, da nam popravijo internet doma

Stran 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •