Stran 14 od 15 PrvaPrva ... 4101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 149

Tema: Daljnogledi Steiner

  1. #131
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Razlika v ceni (in še čem drugem) je tudi posledica tega ali je nek daljnogled izdelan na Kitajskem ali pa v Nemčiji/Avstriji ter kakšni materiali in tehnologije so pri tem uporabljene.

    Tudi neznane/neuveljavljene znamke ne morejo izdelat daljnogledov na najvišjem tehnološkem nivoju za bistveno manjši denar kot premium znamke. Tipičen primer tega je recimo Brunton, ki ni niti malo uveljavljen pa so se pri njih vseeno odločili, da bodo izdelali daljnogled, ki se bo lahko približno kosal s premium Evropejci ranga Zeiss, Swarovski, Leica... Rezultat je njihova Epoch serija, ki se je sicer odlična, a Brunton Epoch 8.5x43 stane 1650€ (http://store.bruntonoutdoor.com/opti...l-size-8.5x43/). Podobna zgodba je Nikon EDG 8x42 za skoraj 2000€.

    Dejstvo je torej, da tudi Japonci niso sposobni izdelat daljnogledov na najvišjem nivoju za bistveno nižjo ceno kot Evropejci. Najboljši materiali in tehnologije žal veliko stanejo.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #132

    Privzeto

    Kaj pa menite o VIXEN new foresta seriji, kaj nudi glede na ceno?
    Moje osebno mnenje ze imam, pa vprasam se vas ker ste dosti bolj izkuseni kot jaz

  3. #133
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    A si si spet premislil, če razumeš kaj je napisal zgoraj je (n-0,3)x slabši, če je nx cenejši.

  4. #134

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa menite o VIXEN new foresta seriji, kaj nudi glede na ceno?
    Moje osebno mnenje ze imam, pa vprasam se vas ker ste dosti bolj izkuseni kot jaz
    Si pa vztrajen. Če ga pohvali si zmagovalec. Če pa ne, ti pa še vedno ostane tvoje zabetonirano mnenje, ki ga nihče ne more omajati.

  5. #135
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    No, ko že debatirate o kvaliteti raznih znamk, me zanima če kdo pozna tole:
    http://www.optolyth.de/produkte/fern...nova/index.php

  6. #136
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ne more biti slabo. Starejše Optolythe (7x42) so tisti, ki so jih uporabljali pohvalili .
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #137

    Privzeto

    Vixen je za malenkost boljsi od ranger pro ter malenkost slabsi od nighthunterja, kar se opticnih lastnosti tice. Tako, da je na neki vmesni policki med obema. Mislim pa da je za steiner ranger pro cena malo prevec zasoljena. Edina prednost tega dvogleda pred Vixenom pa je precej robustno ohisje...

  8. #138
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Ce si pameten,najprej preizkusi vixen 8x50 in se sele potem odloci.Jst imam vixena kolega pa nighthunterja,pa ti lahko iz prve roke povem,da sta vsaj enakovredna,ce ne...:-) Mi slovencki smo sam za nemce,ne pogledamo pa mal po svetu,kjer imajo enako kvaliteto za nizjo ceno.Uvoznik pa je v sloveniji in se nizje cene ima kot tujina
    Vidi stručnjaka

    @šef
    Zakaj si izbrisal moj post, ki demantira navedbe ?
    Last edited by muzikant; 13. March 2013 at 10:57.

  9. #139

    Privzeto

    Vidva pa masta že 3. svetovno vojno.. Zaključta že z tem
    Nič ne bosta dosegla kot edino to, da se bosta grdo gledala.

  10. #140
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto pamet je boljša kot....

    Tudi meni so razni strokovnjaki trdili in zatrjevali da se Kahles CSX (katerega sem prodajal) brez problema kosa z nekimi Meoptami in Bušneli,ter bili sila začudeni,ko sem jim povedal ceno za katero sem ga bil pripravljen prodati.Osebki,ki so me spravljali v smeh,predvsem pa ob živce,niso imeli niti najmanjšega pojma o daljnogledu,za katerega so bili pripravljeni odšteti nekaj stotakov.Enako se pa godi tudi na tem forumu.Nekateri pišejo,pa pojma nimajo,kaj sploh pišejo oz. kot je bilo že zapisano-prsti hitrejši od pameti.

Stran 14 od 15 PrvaPrva ... 4101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •