Stran 12 od 15 PrvaPrva ... 289101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 149

Tema: Daljnogledi Steiner

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ponoči ne vidiš nič, v mraku pa boš videl tudi samo črne lise, saj je uspešno opazovanje v mraku zelo povezano s poznavanjem divjadi, ki pa v tvojem primeru še ni ravno dobro.
    Če imaš resen namen kupiti daljnogled, preberi poste Optiktrade, saj ti bodo povedali veliko več kot vsak laičen test in vsi posti umetnikov, ki hvalijo svojo malho.

    Glede na to, da si že ugotovil višino proračuna, se samo odločiš za najboljšega v tem rangu.


    Kakšen daljnogled pa zdaj imaš ?

  2. #112

    Privzeto

    To pa imas prav! Moje poznavanje divjadi ni se ravno na visokem nivoju... Meni je Optik-trade za ta cenovni rang svetoval Hawke frontier ED 8x43, ki naj bi bil nad vso konkurenco v tem cenovnem rangu, glede opticnih lastnosti. Trenutno pa mam nekega poceni bushnella 10x50, ki ze razpada.. Skoznjega je prakticno ze nemogoce pravilno oceniti divjad.. tako, da je nakup novega daljnogleda nujen. Meni osebno je daljnogled zelo pomemben, saj se le tako lahko pravilno oceni divjad, pa tudi lov je lepsi z dobrim dvogledom. No, to je samo moje osebno mnenje.

    Pa oprostite ker sem zasel s teme....
    Last edited by THEHUNTER; 12. February 2013 at 12:50.

  3. #113
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Najprej si napisal da iščeš do 370 Eur, Hawke Frontier je 460, Steiner Ranger Pro, ki je zdaj tvoj favorit pa 560 Eur.

    Še malo pa boš prišel na Zeissa Victory FL ali Swarovski Range.

    No kaj zdaj iščeš ?

  4. #114

    Privzeto

    Ne, ne, zdaj je to moja meja
    Se pa pr daljnogledih kar hitro nabere velika vsota, saj ves kako je ..Saj ta je mal bolsi pa je sam 50€ vec, pa ta je se bolj kvaliteten pa sam 50€ vec. To parkrat ponovis pa si kar naenkrat na 1000€ hehehe... sam zdej sem se ustavu in bom ostal tam, ne grem vec visje ..
    Kaj bom vzel tocno pa vam bom povedal tam po 16 marcu ko bom zadeve stestiral v zivo...

  5. #115
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    A misliš, da ima celo ponudbo na zalogi ?


    Nabere se res hitro, važno je koliko imaš.
    So se pa časi res spremenili, meni je bilo pri 17h, kljub max Zoissovi štipendiji, 100 eur veliko, ti pa zgleda da si boljše sreče.
    A zdaj je meja 600 Eur, če te prav razumemem ?
    Če ja,
    poglej malo za kakim rabljenim Swarovskim Habict 7*42 GA.
    Last edited by muzikant; 12. February 2013 at 13:57.

  6. #116
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    V Novem Mestu imaš Meopto Meostar 7x50 za 594€. Pomoje bi bil to dober nakup.

  7. #117
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    po mojem tudi
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #118

    Privzeto

    A misliš, da ima celo ponudbo na zalogi ?


    Nabere se res hitro, važno je koliko imaš.
    So se pa časi res spremenili, meni je bilo pri 17h, kljub max Zoissovi štipendiji, 100 eur veliko, ti pa zgleda da si boljše sreče.
    A zdaj je meja 600 Eur, če te prav razumemem ?
    Če ja,
    poglej malo za kakim rabljenim Swarovskim Habict 7*42 GA.
    Bom povprašal
    No, no.. Tudi sam nisem tak bogataš.. To šparam že precej časa, in mi je ta vsota ogromna.. Pač mi je lov zelo všeč, in si nekaj privoščim na nekaj časa.. Če ne zapravljam na drugih neumnostih npr. mobitelih ipd. je to nekaj normalnega če sem prišparal v enem letu, mogoče še več.
    Pa poglej nekatere naprimer ki kadijo sigurno se skadi ene 1500€ v zrak če pokadijo škatlico,dve na dan..
    Hočem rečt, da se da prišparat..
    Drugače pa je moja meja pod 500€, ranger pro pa je bil tudi med favoriti ker mi ga je nekdo ponujal rabljenega..
    Hmm, bi se splačalo premislit ja.. Sem že nekaj gledal če kdo prodaja, ampak imajo vsi tam okoli 600€.. Mogoče bom še kaj našel v tem času...

    V Novem Mestu imaš Meopto Meostar 7x50 za 594€. Pomoje bi bil to dober nakup.
    Super nakup bi bil, meopte menda fajn svetijo!.. Bom še premislil
    Če bi kupoval meopto pa bi mogel počakat še nekaj časa, da še nekaj prišparam

  9. #119

    Privzeto

    Kateri je boljši v mraku?
    Stainerjev Nighthunter XP 7x50 825€ ali
    Swarovski Habicht 7x42 GA 855€
    Mam tudi sam dilemo za katerega bi se odločil.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če si še mlad je XP boljši, če si pa 50+ ne boš opazil razlike oz bo minimalna.

Stran 12 od 15 PrvaPrva ... 289101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •