Stran 10 od 15 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 149

Tema: Daljnogledi Steiner

  1. #91
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Opazil sem, da so se pojavili strelni daljnogledi Steiner. So že kaka mnenja, vtisi?

  2. #92
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Prve dobimo v mesecu juniju, takrat bo pa možno povedati kaj iz prve roke. Spadali bodo v najvišji cenovni razred in sicer se bodo cene približale Zeissu (okoli 2200€) bodo pa malo nižje od Leice in Swarovskega.

    Konstrukcija je vsekakor zanimiva s 5x zoomom in nočno osvetljeno piko ter po njihovih trditvah zelo dobro prepustnostjo svetlobe. Ampak več bo mogoče reči, ki bom kakšne primerjal s konkurenco v živo. Optike namreč ni mogoče sodit drugače kot le ob direktni istočasni primerjavi.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #93
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

  4. #94

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    V kratkem mislim nabavit nov dvogled. Zanimam se tudi za Steiner ranger pro 8x42. Zanima me ce je kdo to zadevo ze uporabljal na jagi, ter kako se mu je obnesel, predvsem me zanima kako se je obnesel ob mraku. Iscem zadevo na dolgi rok zato me zanima tudi ce je stvar kvalitetna, torej, da bo dolgo trajala brez problemov, ob pravilni rabi.
    Daljnogled pa bi vecinoma uporabljal za ocenjevanje srnjadi ter jelenjadi.

    Hvala!

    Lep pozdrav!

  5. #95

    Privzeto Ranger Pro

    Preskoči 8 x 42 in vzami 8 x56! Ne bo ti žal
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Proti 8x56 je 8x42 manjši in prijetnejši za nošnjo. Tudi vidljivost v mraku ni slaba, moram rečt, da se pozna manjši premer leč.
    Pred 8x42 sem uporabljel 7x50 hunter in moram rečt, da se je dalj časa videlo z starejšim modelom. Z 8x56 je pa sigurno še kakšena minuta dalj.

    Drugače pa fletn rešpetin!

  7. #97

    Privzeto

    Preskoči 8 x 42 in vzami 8 x56! Ne bo ti žal
    Rad bi preskočil na 8x56, problem pa je v denarju. Tako, da bi rekel da skoraj 8x56 odpade

    Proti 8x56 je 8x42 manjši in prijetnejši za nošnjo. Tudi vidljivost v mraku ni slaba, moram rečt, da se pozna manjši premer leč.
    Pred 8x42 sem uporabljel 7x50 hunter in moram rečt, da se je dalj časa videlo z starejšim modelom. Z 8x56 je pa sigurno še kakšena minuta dalj.

    Drugače pa fletn rešpetin!
    Ja to je tudi res, še posebej ker dosti hodim tudi na zalaze.. Torej bi bil tale Steiner ranger pro 8x42 uporaben tudi v mraku?
    Glede optičnih lastnosti pri dnevni svetlobi se mi zdi super, saj sem ga stestiral le v trgovini.. V naravi ob mraku pa si ne morem predstavljat kako se obnese dokler ga ne stestiram. Zato me muči tole, hehe...
    ranger pro 8x56 si pa ne morem več privoščit.. Nisem še zaposlen tako, da sem omejen do neke količine denarja...
    Hvala!

    Se pa odločam med dvema daljnogledoma: Kaps 8x42 ter Steiner ranger pro 8x42.. Da se bom lažje odločil, katerega bi mi vi predlagali?

    Hvala!

    Lep pozdrav!

  8. #98

    Privzeto

    Se nisi že odločil za Kaps-a?? Ne preveč komplicirat.... drgač pa moj glas gre Steiner-ju ker je pač nemški!

  9. #99

    Privzeto

    V vsakem primeru je Steiner vredn nakupa. Svetujem ti,da do maja še mal počakaš,mal na kraj daješ,pa si prvoščš nighthunterja 7x50,al pa 8x56. Pa nimaš več kej brskat :)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #100

    Privzeto

    Pozabil sem napisati da sam uporabljam že 3 leta Steiner Ranger 8x30 in sem z njim zadovoljen. Ker sem pač hotel imeti majhen daljnogled. Za v mrak sicer ni ne vem kakšen stroj ampak za mene je dovolj, ker v močnem mraku niti ne streljam. Če ga pa v mraku primerjam s svojim strelnim daljnogledom swarovski habicht 6x42 pa ni veliko slabši se skoraj ne opazi razlike.

    Moje mnenje je da če kupiš Steinerja ne boš nič zgrešil, ker je vreden svojega denarja pa ni važno za kakšno povečavo in model se boš odločil!

Stran 10 od 15 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •