Stran 57 od 68 PrvaPrva ... 74753545556575859606167 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 561 do 570 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #561

    Privzeto

    Vse kar je v gozdu ni bilo in nikoli ne bo pod nadzorom LD. Lovske naprave in dela, ki se v lovišču lahko opravljajo, pa so pod nadzorom LD. Na kake vse objekte kdo pleza, ko lovi, je njegova stvar. Za red v lovišču pa je dolžna skrbeti LD, zato njen član ne more v lovišču početi kar ga je volja.

    Pisal sem o klopeh na drevesih in o lestvah ob drevesih, ki se po lovišču postavljajo in da tam kjer so postavljena praviloma tudi ostanejo. Govoril sem tudi o tem, da če bi se na taki napravi kaj zgodilo, da ne bi nihče priznal, da jo je samovoljno postavil. Pisal sem tudi o tem, da take naprave niso zavarovane pred padci in so zato nevarne.

    Podobni problem so imeli tudi ribiči. Tudi ti so imeli vsak svojo hišico. Po so to morali in so uredili.

    Tudi lastnik gozda se mora držati reda in z gozdom upravljati tako kot to zahteva zakon o gozdovih. In v gozdu prav tako ne more početi kar ga je volja in z gozdom gospodariti tako kot on misli da je prav in ne tako kot to zahteva zakon.

    Ker ni bilo reda se je tudi nabiranje gob spremenilo v vandalizem. In tako je na vseh področjih .Če ni reda, potem pač vsak posameznik dela po svoje. Kaj iz tega nastane pa je nam znano.

    Lovske naprave popestrijo krajino, kar za klopi na drevesih in za lestve ob drevesih ne morem trditi. Marsikje je zelo čudno gledati med krošnjo jablane ali drugega drevesa klop, ki močno izstopa. Ponekod so nad njo naredili še nadstrešek in ga pokrili z salonitkami ali pa kar s pločevino ali folijo. Nekje sem celo videl streho od avta na drevesu, ki je služila za streho začasne preže. Domišljija ne pozna meja.

    Sicer pa menim da lovišče ni poligon, na katerem bi lahko posamezniki po svoji mili volji postavljali kakršne koli naprave.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #562

    Privzeto

    Za našo LD lahko trdim, da se bomo tudi v prihodnje posluževali izdelave sedežnic, kjer je to potrebno. Lestev ob drevesu po mojem mnenju nič ne kazi izgleda krajine, seveda če je normalno narejena in po "izteku roka" tudi odstranjena. Menim, da so sedežnice marsikje dosti boljša rešitev, kot postavljanje samostoječih prež (pri lisičinah, jazbinah, na stečinah...). Prednost je tudi ta, da jih lahko brez večjega truda prestavljamo.

    Kar se tiče evidence lovskih objektov je pa tako ali tako jasno, da se mora vodit in da je ažurna.

    Glede varne uporabe objektov pa je tako ali tako že tekla debata. Nekomu preprečit, da bo plezal na sedežnico ali prežo ne moreš. Pa če je tabla na njej ali ne.

  3. #563
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    [QUOTE=MilanK;106146]Vse kar je v gozdu ni bilo in nikoli ne bo pod nadzorom LD. Lovske naprave in dela, ki se v lovišču lahko opravljajo, pa so pod nadzorom LD. Na kake vse objekte kdo pleza, ko lovi, je njegova stvar. Za red v lovišču pa je dolžna skrbeti LD, zato njen član ne more v lovišču početi kar ga je volja.

    Pisal sem o klopeh na drevesih in o lestvah ob drevesih, ki se po lovišču postavljajo in da tam kjer so postavljena praviloma tudi ostanejo. Govoril sem tudi o tem, da če bi se na taki napravi kaj zgodilo, da ne bi nihče priznal, da jo je samovoljno postavil. Pisal sem tudi o tem, da take naprave niso zavarovane pred padci in so zato nevarne.



    milan po moje ena taksna kot je na sliki ne kazi nobenega okolja ,ce je se dobro skrita in je povsem varna -razen ce nimas prjatla ki poskrbi da je nevarna ali kar je se bolj verjetno jo ukradejo (moja izkusnja)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice treestand1.JPG‎  
    Last edited by cugtef; 23. January 2014 at 16:35.

  4. #564

    Privzeto

    ajde malo v naravo pa kako sliko nardit..



    :)

  5. #565

    Privzeto


  6. #566

    Privzeto


  7. #567

    Privzeto

    pa še ena pred napadom.. na lisice :)


  8. #568
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    lepe, dobre .

  9. #569

    Privzeto



    še ena v večernem sončku..

  10. #570
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ena naša nova.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice preža.jpg‎  
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 57 od 68 PrvaPrva ... 74753545556575859606167 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •