Stran 51 od 68 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 501 do 510 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #501

    Privzeto

    Se mi zdi da ni fiksirana v tla. Sam imam nekaj prež pa ni nobena fiksirana v tla, pa ni problemov.

  2. #502
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Super konkretna preža. Postavljena na kamnite ali betonske podstavke, da so stebri na suhem in tako ne gnijejo, tudi pri nas tako delamo.
    Če sem lahko malo kritičen, sem pristaš čimbolj naravnih materialov, zato mi ni všeč kritina, mi delamo vedno čisto lesene. Na strehi smrekovi ali macesnovi "krajniki" trajajo čisto dovolj časa.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #503

    Privzeto

    Super preža, pohvalno!

    Ja, dokler je umetna kritina na preži ni problema.. Problem je kam se jo zavrže, ko se preža zaradi dotrajanosti podre
    Last edited by THEHUNTER; 24. March 2013 at 16:00.

  4. #504

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Izgleda lepo. Kako je fiksirana v tla?
    Preža ni fiksirana v tla,ker stoji v dilini in nikoli ne piha tako močno da bi jo prevrnilo,lahko jo poškoduje edino strela ali pa kaka bukev,ki bi padla ob snegolomu.Postavljena je na pragove(švelarje)enako tudi lestve.

    lp

  5. #505
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    ma stoji že 1 leto, pa vseeno jo prlimavam
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  6. #506

    Privzeto

    Vprašanje za vse, ki delate lovkse preže po LD-jih...

    KOliko ur ali kaj drugega (točk) vam priznajo ob postavitvi lovkse preže in koliko članov je lahko prisotno ob postavitvi in izdelavi?

    Me zanima kako imate to urejeno po drugih LD-jih. Hvala za odgovore...

  7. #507

    Privzeto

    Pri nas je bilo do zdaj 20 ur še po starem pravilniku. Po novem je 40 ur, kar je bolj približano realnosti. Da se postavi prežo je treba najprej najti lokacijo, ugotoviti lastništvo parcele, poiskati lastnika, se dogovoriti za postavitev in pridobiti pisno soglasje, šele nato se začne resno delo, priprava lesa in materiala, prevoz ter sama izdelava preže. Vse to vzame kar precej časa in mislim da je 40 ur kar pošteno.
    Včasih je bilo 20 ur mogoče dovolj za preže, ki so se delale bolj na hitro na drevesih, lično izdelana samostoječa preža pa vzame kar nekaj več časa, saj je ne moreš postaviti kar kjerkoli in kar tako na hitro, improvizirano...

  8. #508

    Privzeto

    Lokacijo, soglasja in podobno pri nas priskrbi gospodar z pomočjo revirnega lovca (da je vse v skladu z letnim načrtom....), pomladi ves les pripravimo naenkrat (za več prež) tako da za postavitev odprte preže ne potrebujemo več kot en dopoldan, 3, mogoče 4 lovci.
    Za samostoječo pa je sigurno potrebno nekaj več dela in časa.

  9. #509

    Privzeto

    Ker sem trenutno revirni, vem, da včasih iskanje lokacije, lastnika, parcelne številke, pridobivanje pisnega soglasja... vzame več časa kot sama izdelava preže.
    Samostoječo prežo se da dokončati v enem dopoldnevu, tam 5 ali 6 ur, vendar mora biti res minimalno vsaj 5 ljudi, od tega vsaj eden, ki res obvlada delo z lesom, drugače ne gre v tem času (že to znese čez 30 ur, saj se pri nas delo z motorno žago šteje dvojno), ter priprava lesa je potrebno vsaj 4 ljudi in minimalno 2 uri dela, kar znese še 8 ur. Če prištejemo še čas, ki ga porabimo za papirnate zadeve, dokumentacijo in dogovor z lastnikom, je v bistvu 40 ur še premalo, ali pa čisti minimum.

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Lokacijo, soglasja in podobno pri nas priskrbi gospodar z pomočjo revirnega lovca (da je vse v skladu z letnim načrtom....), pomladi ves les pripravimo naenkrat (za več prež) tako da za postavitev odprte preže ne potrebujemo več kot en dopoldan, 3, mogoče 4 lovci.
    Za samostoječo pa je sigurno potrebno nekaj več dela in časa.
    Last edited by Deerhunter; 25. March 2013 at 17:30.

  10. #510

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave

    Me zanima kako imate to urejeno po drugih LD-jih. Hvala za odgovore...
    Pri nas razdelimo delo obvezne člane v dve skupini in vsaka naredi po eno novo prežo (skupaj dve na leto novi),kje se bo delalo nove preže pa predlagajo revirni vodje.Za popravilo obstoječih prež pa skrbijo revirni lovci.

    lp

Stran 51 od 68 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •