Stran 56 od 68 PrvaPrva ... 64652535455565758596066 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 551 do 560 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #551

    Privzeto

    Moraš biti bolj jasen. Popravi me, če je napačno.
    Vse preže morajo imeti soglasje lastnika zemljišča in biti vnešene z koordinatami v karto lovišča. To nadzira inšpektor.
    V tvojem primeru pa gre za zasilno sedišče in prestavljivo lestev, ki ni trajno fiksirana. To se po moji logiki ne smatra za prežo in torej ni v pristojnosti inšpektorja.

  2. #552
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lovski objekti v lasti ld morajo biti evidentirani. Če pa nekdo kot posameznik postavi lestev, pa dilco na drevo in to ni lovski objekt v lasti LD, potem se v to noben inšpektor ne bo vtikal. Dokler ne gre za ilegalno krmišče seveda. Lastnik ti mora seveda dovolit.
    Verjamem pa, da kake veljake v Ld moti da nekateri to postavljajo zase, pa potem nekaj strašijo z inšpektorji, brez osnove.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #553
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moraš biti bolj jasen. Popravi me, če je napačno.
    Vse preže morajo imeti soglasje lastnika zemljišča in biti vnešene z koordinatami v karto lovišča. To nadzira inšpektor.
    V tvojem primeru pa gre za zasilno sedišče in prestavljivo lestev, ki ni trajno fiksirana. To se po moji logiki ne smatra za prežo in torej ni v pristojnosti inšpektorja.
    mogoce nism bil tocn je pa tako kot si napisal-- ni problem z fiksnimi stojecimi prezami --se strinjam vse po predpisih zmenjeno z lastnikom in vneseno v kataster -- problem nastane pri teh lojtrah-zasilno sedisce-prenosno-- ki so lahko danest tu jutri pa ze na drugi lokaciji (karikirano) in se ne dela nobena skoda in kar ni nepomebno NOBENEGA KRMLJENJA SPODAJ - kar je vecni kamen spotike

  4. #554
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Veljaki v LD te znajo je8at in dat na disciplinsko, če boš tako "desko na lojtri" postavu ob prašičjo stečino 150m od njihovega krmišča

  5. #555
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Veljaki v LD te znajo je8at in dat na disciplinsko, če boš tako "desko na lojtri" postavu ob prašičjo stečino 150m od njihovega krmišča
    hehe nikoli ne hodim drugim v zelje tega se drzim .ponavadi drugi postavljajo blizu mene lojtre in pa tudi preze.ma nima se smisla kregat se umaknes sej placa zadosti-- pa drugam na se boljsi plac .
    Last edited by cugtef; 21. January 2014 at 21:28.

  6. #556

    Privzeto

    Tudi glede lovskih naprav mora v lovišču biti red . Ne moremo poleg načrtovanih prež in krmišč imeti še kup nekih klopi in lestev po lovišču. Vsak član bi hotel imeti svojo "prežo" ali celo krmišče. Kolikor lovcev toliko "prež" Da s tem po nepotrebnem posegamo v okolje pa nam ni mar. Samo da imamo svoje mesto za čakanje.

    Upravljavka lovišča je LD, zato njen posamezni član brez njene vednosti ali odobritve v lovišče pač ne more samovoljno postavljati svojih "prež", pa če tudi bi si od lastnika zemljišča pridobil soglasje. Kaj se sme in kaj se ne sme delati v lovišču izključno določa in odloča LD in ne posameznik. Kaj pa če na taki napravi ("preži") pride do hude nesreče, ki se npr. konča z invalidnostjo ali s smrtjo ponesrečenca . Kdo bo zanjo odgovarjal? LD, ali tisti, ki jo je postavil ali lastnik zemljišča? Ali pa se bodo/mo vsi sprenevedali, da ne vedo/mo kdo jo je postavil, krivdo pa zvalili na LD, ki bi kot dober gospodar pač morala vedeti kaj se v njenem lovišču dogaja. Ker bi o taki nesreči zagotovo poročali tudi mediji, pa bi se njim spet čudili kako to da o nas tako kritično pišejo.

    Začasne klopi na drevesih in lestve ob drevesih običajno ostane na mestu dokler ne strohnijo. Redki so, ki jih po koncu lova pospravijo.

    Take lestve in klopi na drevesih pa tudi niso zaščitene pred padci in torej niso varne. Zato nobena pametna LD ne bi dala soglasja za postavitev take "preže" ali klopi na drevesu, saj bi z danim soglasjem preveč tvegala. Če bi kdo s take preže padel in se hudo poškodoval, se odgovornosti v tem primeru ne bi mogla izogniti.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #557

    Privzeto

    Zato pa se nanjo da opozorilo UPORABA NA LASTNO ODGOVORNOST. Malo heca

  8. #558
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Milan, po mojem mnenju malo pretiravaš glede tega, za kaj vse naj bi bila LD odgovorna. Za lovske (in podobne) naprave, ki niso njene, pač ne more biti. Lovec ali kdorkoli lahko pritrdi lestev na smreko tudi za obiranje storžev, če se malo pošalim.
    Čakal sem že na hišici na drevesu, ki so jo postavili otroci, pa je bil zraven en kompost in so ga obiskovale kune, čakal sem tudi že na drogu električnega daljnovoda, na vrh kupa peska v betonarni, celo v zvoniku ene cerkvice na hribu sem že čepel in oprezal za srnjakom.... Če si malo uredim mesto kjer čakam, se lastnik strinja in ne kršim zakonov, potem LD nima nič s tem mojim mestom za čakanje. Ne vem, zakaj bi moralo biti vse v gozdu kar pod pristojnostjo LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #559

    Privzeto

    Sedaj ga pa malo lomite. LD pač ne odgovarja za lestev, ki ni evidentirana v karti. Če kdo misli drugače tudi otrok ne sme v gozd spuščat, da delajo hišice na drevesih. Ali pa daljnovodi in plezanje na jambore. Saj praktično je nevarno vse. Od lukenj na cesti naprej.

  10. #560
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Jagat se da tudi z trip stolčka... Če je drag ga vsakič domov neseš
    lp MAj

Stran 56 od 68 PrvaPrva ... 64652535455565758596066 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •